Äiksed 27. aprillil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka mulle tundub nii. Siin on pilvisus järsult hõrenema hakanud ning temperatuur on tõusnud selle lühikese ajaga +11,4 kraadini. Olukord on tõesti imelik, kuna kõige soojemaid temperatuure tänaseks päevaks lubati Lõuna-eestisse. Ometigi tundub just põhja pool soojem olema. Igatahes äikselootust lõplikult maha matta on veel vara.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka Lagujas on õhutemperatuur tõusnud. Hetkel on temperatuur 11,0 kraadi. Siiski, hommikuse 15 kraadi kõrval on see köömes.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tunniandmete järgi on Türil jälle äike olnud! Tallinas pidi ilm olema mu tuttava jutu järgi päikseline ja soe. Siin on sooja 11,7 kraadi. Taevas on siiski suuremalt osalt pilves. Mulle tundub, et nagu see külm front oleks tulemata. Paraku pean ma järgmised 2 tundi taas ära olema ning selle aja sees teateid edastada ma ei saa.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

See ilmasatelliidi pilt tehti kell 14:48 ja see küll Türi kohal erilist pilvisust ei paista näitavat...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

aga ega vist pole võimatu ka see et ees läks külm front ja järel liikus soe front ning alles homme hakkab külma õhu sissevool toimuma. hetkel igastahes raplamaa kõige soojem ja seda on ta päris mitme soojalaine ajal olnud mitmel tunnil emhi andmetel.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:aga ega vist pole võimatu ka see et ees läks külm front ja järel liikus soe front ning alles homme hakkab külma õhu sissevool toimuma. hetkel igastahes raplamaa kõige soojem ja seda on ta päris mitme soojalaine ajal olnud mitmel tunnil emhi andmetel.
Või oli ees "dry line" ja sellele järgnes külm front.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm vahelduva pilvisusega ja kuiv. Sooja on 14,0 kraadi. Vaadates eestis valitsevaid temperatuure, siis mingist külmast frondist juttu olla ei saa.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türil oli täna 2 äikesepilve, kella 7.50 ja 9.45 vahel:

7.30 Ilm pilves, 10 palli, vaid idas veidi heledam taevas. Põhjas ja kirdes eriti tume, äikesepilvelaadne moodustis, sooja 9 kraadi ringis.

7.50 Koer käitub õues täpselt nii, nagu oleks müristamist kuulnud. Mina ei kuule veel midagi (sõin toas ja telekas ja raadio mängisid), taevas ikka põhjast kahtlaselt tume.

8.10 korralik müristamine loodes, märkan Türist loodes äikesepilve, mille serv ulatub juba päris lähedale. Minut hiljem uus nõrgem müristamine. Asfalt tööle sõites enne sadanud kergest sabinast kirju.

8.15-8.20 algab tugev vihmahoog, mis kestab 8.30-ni, äikest enam ei kuule.

8.45 tume pilv eemaldunud kagusse, Türi kohal kõrgrünkpilvisus, ilm hele, selget taevas veidi näha pilvede vahelt seniidi ümbruses.

9.01 uus tume pilv loode-põhjasuunas, esimene (tugev) müristamine.

9.05 välk loodes 2,7 km

9.09 välk loodes 1 km ja veel 1 löök 0,7 km (suund teadmata), tugev sadu algas.

9.12 välk 1,7 km S

9.13 välk 1,3 km SW

9.14 välk 2,3 km S

9.15, 9.16, 9.18 välgud 3 km

9.26 müristab

9.26 - 9.43 aeg-ajalt müristab, välke enam näha pole.

9.43 viimane (tugev, siseruumi kuuldav) müristamine.

10 paiku, vihm lõppeb, udune, jahe mõõduka tuulega ilm kella 13-ni

kell 13 - pilvisus hajub, sooja 18...19 kraadi, loode-põhjatuul (selge märk, et front on ikkagi üle läinud, enne oli tuul SW)
Äikest!
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Alles on jäänud vaid vähesed pilved, päike paistab hetkel veel soojalt enne kui loojub puude taha. Soojakraade on +16,5. :) Päeval oli vahepeal väga pime, kuid äikest polnud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Äikest siin enam vist küll täna ei tule. Ilm on täielikult selginenud. Viimasel ajal on temperatuur vaikselt tõusnud. Nüüd on sooja 15,6 kraadi. Siin on tuul endiselt edela suunalt.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka siin on ilm täielikult selginenud
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Registreerisin selle aasta esimese äikese ka Hiiumaal. Saabus see 7.30 paiku hommikul ja viimased müristamised kostusid 8.15 paiku. Vihma kogus jäi küllaltki väikseks, peale äikesepilve möödumist laskus maha paks udu, mis püsis pea lõunani. Enamus välke olid pilvesisesed ja lööke umbes 1-2 minutis. Temperatuur äikesega ei muutunud, vaid lõuna paiku hakkas see tõusma, kui pilvisus hakkas hõrenema.
Post Reply