Läti meteoradar

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Läti meteoradar

Post by Kaarel »

Mõtlesin, et läheks vaataks tänast sajuala ka lätlaste radarilt. Link õige, kõik õige, aga radaripildi asemel on kasutajanimi ja salasõna ning turvakood. Toredad kuuevarbalised ikka...nahh!
http://www.meteo.lv/public/29168.html
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Läti meteoradar

Post by Kaarel »

Sain teema väheke selgemaks õhku jääb siiski küsimus mida peaks need tegema kes asuvad väljaspool lätit? Arvaku teised mida tahes, minu silmis on lätlaste radar antud Eestit katva piirkonna kohta parim!


Obtaining the service
To get online access to the meteorological radar information for 1 hour, please send a short message with the code METEO RADARS 1 to number 157. The price of the SMS is LVL 0.30 (VAT included).

To get online access to the meteorological radar information and animated image for 12 hours, send a short message with the code METEO RADARS 2 to number 157. The price of the SMS is LVL 0.98 (VAT included).
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Läti meteoradar

Post by Kaarel »

Saatsin neile kirja, uurimaks tagamaid, vastuseks sain tõenäoliselt ministeeriumi kodulehelt võetud teksti mida ma isiklikult leidnud ei oleks.
State limited liability company "Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre" (hereinafter - LEGMC) from 13th October 2011 has introduced a new paid service: access to meteorological radar information. The paid service will provide access to meteorological Doppler radar information to all interested parties either via SMS capabilities, or by contract with LEGMC on the use of this service.

It is required to ensure funds for spare parts, electricity, maintenance and other costs for continuous operation of the meteorological radar. These costs are not covered from the state budget and LEGMC does not have the financial resources to cover these expenses. To ensure continuity of weather radar operation only new parts purchase requires 30 000 LVL.

By introduction of paid access to the meteorological radar information LEGMC provides continuous operation of meteorological radar and availability for public, thus minimizing the risk of financial resources due to lack of radar would be stopped at all to an unknown time.

State limited liability company "Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre" is a state company whose share holder is the Ministry of the Environmental Protection and Regional Development.

Ootame, et Läti majandus kasvama hakkaks, ostke karumsi kohukesi! ;)
Kui suured on Eesti radarite aastased hoolduskulud?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Läti meteoradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

Loodame et et lätlased eestlastele ideid ei anna, muidu oleme küll omadega aastas 2005 tagasi. Juba praegu on osale Eestile see ränk kaotus juba pelgalt suurema uuendussageduse poolest(6 korda tunnis vs Eesti 4 korda tunnis).

Samas jääb mulje, et Läti riik on oma ilmateenistuse vaeseomaks kärpinud(seda enam, et teates on juttu et radari hooldust riigieelarvest ei finantseerita), ning äkki on see põhjus miks nüüd radar tasuliseks on tehtud. Jama lugu igatahes.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Läti meteoradar

Post by Taavi Saimre »

Ka EMHI radari "reaalajas" nägemine oli meil mõni aasta tagasi tasuline ( 100 EEK /kuu ). Aga lätlased paistavad jah päris suures rahahädas olema. Samas ka meie EMHI psakub tasulisi teenuseid http://www.emhi.ee/?ide=1,359 , neil on isegi 900 seeria number. Tasuta teenused on võrdluseks siin http://www.emhi.ee/?ide=1,359,737
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Läti meteoradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sama ka Lätiga aga jah... Nagu ma ütlen, ilmselt on nad vaeseomaks kärbitud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Läti meteoradar

Post by Taavi Saimre »

Ju jah on raha otsas. Samas 2,8 € / 43EEK 24 tunni eest on suht palju :(
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Läti meteoradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nujah, eks mingi protsent ilmselt läheb ka vahendajatele(moblaoperaatorid?)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Läti meteoradar

Post by Taavi Saimre »

Just. Organisatsiooni jaoks olematu sissetulek + asjaajamist juures. Huvilise jaoks kallis päevapilet. Klassikaline lose-lose situatsioon :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Läti meteoradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.meteo.lv/radars/?nid=482 - ja taas kõigile nähtav
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply