Äikesetormid 22.- 25. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by H.Kaptein »

Siin on olnud täpselt samasugune ilm nagu kalamaja kirjeldas . Sooja praegu 18.1 .
.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Tarmo H »

Elu on näidanud et kui meedias juba suureks puhutakse äikesed ja muud nähtused siis enamasti jäävadki need pea olematuks või jäävad hoopis ära. Ju siis mingi kuri ja äikesesõpru kiusav force majeure on mängus. Tundub et äikeseid tasubki siis rohkem oodata kui prognoosid seda ei luba, ehk siis juba täna öösel kui soojem õhumass alustab kagust pealetungi loode suunas.
Hetkel ongi ilm kuidagi kahtlaseks muutunud, väljas on tugev vine ja samas puhub mõõdukas kirdetuul ja sooja kõigest 20,8 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by H.Kaptein »

Sõrvel on olnud 26 m/s pagi ja sooja seal 27 kraadi :O . Mis seal juhtus ?!
Igatahes , see süsteem liigub minu poole .
Sooja vaid 17.9 kraadi .
.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by erikEST »

H.Kaptein wrote: Igatahes , see süsteem liigub minu poole .
Sooja vaid 17.9 kraadi .
Anna siis teada mis seal toimuma hakkab. Ma kirun siin seda mõttetut halli pilvisust. :evil: :evil: :evil:
Kui seda poleks, näeks natukenegi seda Saaremaa-Hiiumaa äiksekollet ja välke. Minujaoks on tänane päev mahavisatud päev olnud senimaani. Varusin just tänasteks "võimsateks" äikesteks aega... :|
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Koit Kolga »

nii vihm suurenes ja paneb mõõdukat äikest:P ikka tli ära.. lõunast tÕmbas taeva ühtlaseks ...õnneks kadusid madalad pilved ära...
emhi ei näita midagi aga ilus konvektsioon on nüüd näha..lähim välk oli 2.3 km. edelas
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by @Unipiha »

H.Kaptein wrote:Sõrvel on olnud 26 m/s pagi ja sooja seal 27 kraadi :O . Mis seal juhtus ?!
Mis seal ikka juhtus, Kuramaalt võis Sõrvese tulla kuum õhk äikesepilve ees. Aga tõesti metsik 26m/s ja temperatuur 27 kraadi. Praegu temperatuur tagasi Sõrves 21kraadi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Kaarel »

Kas tõesti on EMHI-s tööl väga ebapädevad inimesed? Või algab neil nädalavahetus neljapäeval, et nii varakult peab kõrgeima astme hoiatus väljas olema? Kohvipaksu pealt ennustamise võiks maalehe veergudele jätta teiste "tegijate" jaoks. Ise võiks ikka viisakamalt ennustusi koostada.

Kui emhisse otse kaebekiri saata siis sealt vastust ei tule, kelle alla nad nüüd kuulusidki? (a)sotsiaalministeeriumi alla või mis ta nüüd oligi?

Tahaks vastuseid, kuna see ei ole esimene kord neil sellist jama korraldada.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by @Tallinn »

Siinkohal Kaarliga täiesti nõus, täppi läks osaliselt ainult reedene ennustus - esines jah mitmel pool lõuna kandis mingit sorti äikest. Enamus suurest suurest nädalavahetuse hoiatusest läks aga prügikasti. Samuti pole vaja tuua ei nende ega kellegi teise poolt mingeid selgitusi ala et muutus see ja too asi ning sellepärast oligi äikest väga vähe. Kui ennustamisega ikka hakkama ei saa (mis iga korraga aina selgemaks saab) siis oleks mõistlik see putka hoopis kinni panna mitte raisata maksumaksja raha selle peale. Kusjuures sellist vaenu mis praegu erinevates Internetikeskkondades emhi vastu tekib pole ma kunagi näinud ja on vaid aja küsimus millal uus ämber tuleb. Eks nad ise vabandaksid, et iga kord ei olegi võimalik nii täpselt meie piirkonnas ette ennustada. No siis ei ole ju sellel absoluutselt mingit mõtet. Kõige paremad on muidugi need äikesehoiatused mis ilmuvad peale äikest või siis äikese ajal. Ma ei tea, sellisel juhul kui tegu on ilmaennustamisega siis teeks isegi mina seda palju paremini. Ega üksikud kirjad neid muidugi ei mõjuta, jääb vaid oodata ja loota kuni mõnel väljaandel kah kopa ette viskab ja sellele asutusele ikka täiega lajatab. Ei ole vaja elada mingis roosas mullis ja endale sisendada, et emhi head tööd teeb, vaadake taas reaalsusele näkku ja ehk koidab tegelikkus.

Viimastel päevadel on isegi estofex prognoosimisega paremini hakkama saanud kui emhi, jah mingi kogukond mis asub sadu kui mitte tuhandeid kilomeetreid eemal.

NB! Avaldasin vaid oma arvamuse. :wink:
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuigi mõningad hoiatused äratavad küsimusi, siis "kohvipaksu pealt ennustamine" oli nüüd küll vähe liiasti öeldud.

Mesoskaala ilmanähtustele ei saa vaadata ainult oma mätta otsast ja väita et kui polnud endal, siis polnud kellelgil! Juhin tähelepanu, et saartel toimus aktiivsus küll. Aga kuna enamik meist elab mandril, siis jäigi mulje et midagi ei juhtunud.

Ütleks küll, et võiks väheke oma emotsioone taltsutada! See, mis siin praegu toimub, meenutab juba emotsionaalset lahmimist, mitte arutelu.

Olles seda öelnud, tekib ka endal küsimus, mis pärast viimasel ajal nii palju bust'e on olnud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Kui emhisse otse kaebekiri saata siis sealt vastust ei tule, kelle alla nad nüüd kuulusidki? (a)sotsiaalministeeriumi alla või mis ta nüüd oligi?
See oli nüüd küll inetult öeldud. Keskkonnaministeeriumi all on minu teada.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by seenno »

Nii hull see EMHI ka nüüd pole, selle sooja ja külma õhu piiri Eesti kohal ennustasid ikka korralikult ära, oli tõesti eile kagus üle 30 ja loodes alla 20. Miks ulatuslikke äikseid ei tekkinud, see tõesti veidi kahtlane, juulis 2001 oli suht sarnane ilmaolukord ja siis need tormid ka möllasid, niiet tugeva äikese ja tormi hoiatus sellises olukorras tegelikult täiesti vajalik. MCS-id olid eile korralikud, ainult et liikusid veidi läänepoolsemat teed pidi, niiet ainult saared said osa. Muide, ega Briti ilmateenistus ka viimastel päevadel eriti täpselt pole siinseid äikeseid ennustanud. Näiteks neljapäeva õhtuks, reede õhtuks, laupäeva hommikuks lubas Tartus äikest. Nüüd on prognoosinud Türile täna õhtuks. Eks näis, kas tuleb ka.
Äikest!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Tarmo H »

Täna õhtupoolikul tasub äikesteks valmis olla sest juba nüüd sain kerge kuid jämedapiisalise vihkmasabina omale kaela ja kagust on siiapoole liikumas veelgi juba arenevaid rünkasid. Õhutemperatuur on ka selleks piisavalt kõrge (hetkel veidi üle 26 kraadi). Pealegi pol täna vähemalt siin enam ka tuult mis konvektsioone pärsiks nagu oli eile mis oligi ilmseks peapõhjuseks miks mandril äikesepilvi ei moodustunud.
Ma ise EMHI'd ei süüdistaks et eilne ilm prognoositust erinev oli, ju siis ilmnesid mõningad ootamatud asjaolud mis prognoositu pea peale pöörasid. Aga jah ma olen selles küll pettunud et oodatud äikesetormid olemata jäid.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by @Tallinn »

Tarmo Hermann wrote:Täna õhtupoolikul tasub äikesteks valmis olla sest juba nüüd sain kerge kuid jämedapiisalise vihkmasabina omale kaela ja kagust on siiapoole liikumas veelgi juba arenevaid rünkasid.
No tore, siis on emhi poolt järjekordne prohmakas sest nemad lubavad tänaseks kuiva ilma, jah lubavad. Veel öösel oli tänaseks prognoosis sajuta ilm ja selle järgi said ka plaanid tehtud mis nüüd on kasutud, sest kisub pilve vaikselt. Ning oh üllatust, võib ju täna vihma tulla! Hetkeilma oskab igaüks öelda/prognoosida. Nemad ei suuda aga isegi 1 päeva ette prognoosida ja nende muutmine vaikselt nii lühikese aja peale on ju suisa näkku sülitamine.

Öelge nüüd, et ma liialdan. :lol: :roll:
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina küll ei usu, et meil on ilmasituatsioon alati nii ülilihtne, et saaks kindla peale mitme päeva peale ette ennustada.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesetormid 22.- 25. juulil

Post by Raul. K »

Hommikust saati on olnud pilvine ja seetõttu pole temperatuur üle 29 kraadi tõusnud. Põhiliseks pilveliigiks on kõrgrünkpilved, aeg-ajalt kaasnevad nendega ka väga õrnad vihmatriibud, kuid korraliku pilve neist ei saa. Praegu on üks selline Tartu kohal, tibutab vihma, kuid ei enamat. Võib-olla tekib õhtupoolikul midagi põnevamat.
Post Reply