Äikesetormid 6.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Koit Kolga »

**** :shock: ops aamen...ma ikka vist pean ka sinna tartu kanti oma konte vedama hakkama :D tegelt jh...siin läänemaal pole nagu midagi toimumas see niiskus ja hägu piiravad ka mu vaatevälja kagusuunal...aga üx mahlane jäätund tipp vahib mul hetkel kül kagust, äkki viljandi?
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Raul. K »

Vahepeal peatus äike pooleks tunniks, kuid 16.35 hakkas uuesti. Pilv on Läänes ja eemaldub, aga äike on päris karm. Müristab üsna tihedalt, käisin ka linnast väljas vaatlemas ja õnnestus näha mitu võimast pilv-maa välku. Nüüd on Kirdesse ühe võimsa rünga üles visanud, siia peale ta ei tule, kuid äikesepilveks võib ta kasvada küll. Ka Kagusse on moodustumas võimalik rünksajupilv.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ilm on muutumas väga kiiresti. Lääne poolt tuli peale üks väga tume pilveosa, mis liikus lõunasse, justkui lähenes ja nüüd eemaldub jälle. Uuesti. Pilved justkui ei tea kuhu minna. Näha on ka pisut scud'idest libalehtreid... nn "hirmuäratava välimusega pilvi" kuigi osade pilveosade liikumissuunad ning maapealne tuule suund mind väga rahulikuks ei tee. Nüüd on hakanud see süsteem ka välgutama aktiisemalt. Hullumeelne päev! Õhutemperatuur praegu 19 kraadi. Seda kirjutades välk 2 km kaugusel.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Raul. K »

Äike on koondunud Lõunasse, esineb ka pilv-maa välke. Äike praegu 3-4km kaugusel, müristab keskmiselt kord minutis. Siiski tundub, et sajutsoon läheb siit Lõuna poolt mööda. Ühesõnaga ümbruskonnas on palju äikesepilvi liikunud, aga päris peale pole veel midagi tulnud.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Koit Kolga »

http://www.upload.ee/files/676741/Woofer2588.jpg.html
see siis hetkel vändra ja kehtnakandis kuulsin ka paart pauku läbi telefoni.:D aga mis veel põnevam välk oli tabanud alajaama niiet tuld lendas:D muhahahaha tuleks siia ka midagi pilt tehtud siis äki sellest pilvest uuemõisas
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Koit Kolga wrote:http://www.upload.ee/files/676741/Woofer2588.jpg.html
see siis hetkel vändra ja kehtnakandis kuulsin ka paart pauku läbi telefoni.:D aga mis veel põnevam välk oli tabanud alajaama niiet tuld lendas:D muhahahaha tuleks siia ka midagi pilt tehtud siis äki sellest pilvest uuemõisas
Ma küll tehniliste kahjustuste ega üldse äikesekahjude üle rõõmu ei tunneks ega õnnetust ei sooviks. See ei ole lihtsalt õige. Teiseks on sinu postitusest väga raske üldse aru saada!

Siinsed hirmuäratava välimusega pilved siiski suundusid edasi ära lõunasse ning pilved on näiliselt hakanud tulema põhjast. Kas front käis üle?! Ohtralt on olnud välke 2-4 km kaugusel, valdavalt läänes. Õhutemperatuur on 19 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by ain »

Väga hull raju oli valgas,tugev äike käis valgast üle 17.00 sai äike alguse ja 19.00 lõppes, mõned välgud olid nii kõvad et aknad värisesid sellega kaasnes ka tugev vihmasadu.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Tarmo H »

Laupa jäi taaskord äikesest puutumata. Seekord mõõdus tugevam äike põhja-kirde suunalt ja tabas Paide linna. Seal lõi välk sisse ka ühte kaske, mis sai nii tugevasti kahjustada et tuli maha saagida. Türil (olin samal ajal Türil tööl) oli äike märksa nõrgem ja ma isiklikuklt kuulsin vaid üht kõvemat kärgatust. Kaugemaid kõminaid, mis olid hästi lühikesed ja meenutasid kaugeid suurtükilaskusid, tuli aga päris tihedalt. Vihmasadu oli Türil vahepeal isegi mõõdukas.
Laupale sõites muutusid lombid ühe pisemaks ja koju jõudes oli ikka nii kuiv et puude alused olid lausa tolmkuivad. Juulikuu jooksul on siin vast millimeetri sadanud ainult. Huvitav kas kuskil mujal ka säärast anomaaliat esineb et sademeid võrreldes ümbritsevate aladega tunduvalt vähem tuleb? Sama käib ka äikeste kohta.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Laitses on ka midagi sarnast. Seal jäi kuivaks kõigil 3 päeval, mis sest et üks äike läks 6. juulil otse üle. Ja selliseid asju on korduvalt juhtunud, et ümberringi sajab või on äikest, aga just see koht jääb kuivaks.
Tallinnas võis päikeseloojangu ajal märgata õhumasside piiri: nimelt oli näha piir vinese taeva ja üsna selge, kirka taeva vahel, see asus üsna kaugel läänes, kuid liigub lähemale. Praegune, lahkuv asendub kuivema õhumassiga.
ilmjainimesed.blogspot.com
iisak5
Posts: 17
Joined: Fri Jul 09, 2010 6:47 pm
Location: Tallinn/Põltsamaa

Re: Äikesetormid 6.-9. juulil

Post by iisak5 »

Tere.
Teeks ka oma esimese postituse siia foorumisse.
Teisipäevane äike pakkus Mustamäel näiteks sellist vaatepilti:
Image
Image
Image
Post Reply