Konvektiivne aktiivsus 21. aprillil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Konvektiivne aktiivsus 21. aprillil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nii, täna taas on selline olukord, et ennelõunal pärast kella 11 algas mõningane konvektsioon. Praegu on minu tähelepanu köitnud Loode-Lätis ja Edela-Eestis olev sajuala, mis on radaripildil üsna märkimisväärne. Siin(kui ei ole märgitud teisiti, on minu asukohaks profiilis märgitud asukoht, st Laguja) sademeid esinenud pole, kui välja arvata üksikud vihmapiisad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. aprillil

Post by H.Kaptein »

Ma ei mainigi , mis Kärdlas toimub ja toimunud on :D .
Ennelõunal hakkas tormiline rünkade areng , suure vahetunni (kell 11.30) alguseks oli silma hakanud mulle lõunas horisondil olev tume pilvepiir . Nonii , läksin õue vaatama , mis toimub . Kell 12.10 hakkas järsku kallama jämedat vihma ja arvestatav kogus rahet . Diameetriks hindaks 3-5 mm . Kell 12.50 kui juba kehaline kasvatus õues toimus ilmus järsku kagust hästi arenenud pilvevall . Vahepeal järgi jäänud vihm sai uue elu sisse kell 12.55 kui hakkas jälle jubedat padukat peksma . Äikest ei esinenud . Praegu on mul peakohal uus väga ilus rünksajupilv , mille ees oli ka pilvevall , aga äikest ei ole . Sooja 8.2 kraadi . Pärnumaal paistab üpris tõsine pilv olevat niiet Käpa , kostita meid infoga :D .
.
Post Reply