Äikesed 27.Mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 27.Mail

Post by seenno »

Äike on momendil nagunäha Lääne-Eestis jah vaibunud kahjuks. Front on juba Tallinn-Pärnu joonel ja triivib idasuunas. Tartus endiselt pilvitu ja +25 kraadi, vähemalt saab sooja suveilma nautida:P Ja väike lootus ju püsib, et midagi veel kujuneb enne kui front siia jõuab.
Äikest!
DjDiscoPeople
Posts: 4
Joined: Wed May 27, 2009 11:53 am

Re: Äikesed 27.Mail

Post by DjDiscoPeople »

erikEST wrote:Tervitused uuele tulijale.
Karm aga tõsi, äiksevõimalus kahaneb Tallinnas iga minutiga... :( Tuul on küll tugevamaks muutunud.
aitähh :P . mõned sinisemad pilved on veel nagu tulemas,aga liiguvad soome poole vist? aga jah tuul tugevam ja õhk lämbsem:D
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Tim »

Nojah, kui ei midagi muud, siis igati suvist ilma saab nautida küll. :wink: Hetkel veel isegi +27 kraadi, kusjuures juba hommikul kell kaheksa oli +20.
Äikesega ma enam ei arvesta. On küll olnud äärmiselt tuuline ilm, kuid samas ka pilvitu. Tõsi küll, viimase tunni jooksul on pilve kiskunud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tim wrote:Nojah, kui ei midagi muud, siis igati suvist ilma saab nautida küll. :wink: Hetkel veel isegi +27 kraadi, kusjuures juba hommikul kell kaheksa oli +20.
Äikesega ma enam ei arvesta. On küll olnud äärmiselt tuuline ilm, kuid samas ka pilvitu. Tõsi küll, viimase tunni jooksul on pilve kiskunud.
Tere tulemast. Ahjaa, kus kohas sa oled? Lõuna-Eestis?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Raul. K »

Radarilt on näha, et mingid lahjad rünksajupilved on Lääne pool taas arenema hakanud. Tartus taevas pilve tõmbumas, aga sadu lähiajal oodata pole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka siin on ilm pilve tõmbumas. Läänes on taevas juba üpriski tume. Müristamist kuulda ei ole, kuid tundub, et varsti tuleb sademetega rinda pista. Õhutemperatuur on 25,4 kraadi.

Selline on taevas siin praegu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Tim »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Tim wrote:Nojah, kui ei midagi muud, siis igati suvist ilma saab nautida küll. :wink: Hetkel veel isegi +27 kraadi, kusjuures juba hommikul kell kaheksa oli +20.
Äikesega ma enam ei arvesta. On küll olnud äärmiselt tuuline ilm, kuid samas ka pilvitu. Tõsi küll, viimase tunni jooksul on pilve kiskunud.
Tere tulemast. Ahjaa, kus kohas sa oled? Lõuna-Eestis?
Tänan. Njah, siin Valga- ja Võrumaa vahel ma pidevalt viibin. Hetkel Sangastes.
Enne olid täitsa äikesepilved olemas, aga mingit äikest küll ei täheldanud. Nüüdseks on juba päris ühtlaselt taevas kattunud suht paksu pilvekihiga. Arvata on, et läänepoolt jõuab vihm peagi ka siia.

EDIT.
18.25 - ja jõudiski vihmahoog siia! :)
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Henri »

Alus juba ammu pilves ja sajab mõõdukat vihma .
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesed 27.Mail

Post by ain »

Veel üks uus kasutaja lõuna -eestist, aga jah valgas homikust kuni lõunani oli väga suur tuul ja sooja oli hommikul juba 20 soja kraadi. ja see vihm mis liikus idast lääne poole jõudis ka lõpuks 20:00 pärale aga äikest sele vihmaga muidugi ei kaasnenud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Raul. K »

Tartus väärib märkimist asjaolu, et tugev tuul suutis Veeriku Selveri juures ühe puu maha murda. Külm õhk jõudis siia järk-järgult ilma äikeseta, vihma tuli väga minimaalselt.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma küll ei ütleks, et järk-järgult, temperatuur langes ikka kiiresti, eriti 16 ja 17 vahel, vt näit. http://meteo.physic.ut.ee/ - temp langeb järsult. Ka füüsiliselt oli õhumassivahetus kohe tajutav. Märkimist väärib äkiline õhurõhutõus pärast õhumassivahetust: http://www.emhi.ee/index.php?ide=21,540 ... &liigu2=-1 (vt Tartu).
Märkida tasub veel seda, et äikeseindeksid ei lubanud algusest peale mingit erilist äikest. Põhjus, miks ikkagi need äikesed hääbusid, oli üldjoontes järgmine. Lääne-Euroopasse jõudis 23.-24. mai troopiline mereline õhumass, mis põhjustas ebastabiilsust ja äikeseid. Eestini jõudes oli õhumass juba jõudnud transformeeruda ja paljud vajalikud omadused äikeseks olid kadunud või tunduvalt vähenenud. Viimane panus oligi hommikune äike saartel ja Loode-Eestis.
Äikeseks ei piisa sellest, et on soe ja siis tuleb front. Peavad valitsema vastavad tingimused (külm advektsioon) või peab õhumassil mingi omaduste kompleks olema, et äike saaks tekkida. Täna polnud eriti kumbagi.
ilmjainimesed.blogspot.com
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re:

Post by Raul. K »

Jüri wrote:Ma küll ei ütleks, et järk-järgult, temperatuur langes ikka kiiresti, eriti 16 ja 17 vahel, vt näit. http://meteo.physic.ut.ee/ - temp langeb järsult.
Mõtlesin, et sageli toimub põhiline temperatuurilangus vähem kui tunniga. Antud juhul on temperatuurilangus suur, aga ajas suht hajutatud, selles mõttes jõudis järk järgult. Aga jah, teatud perioodil langes temperatuur tõesti kiiresti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 27.Mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

Õhurõhu tõusu märkasin minagi:

Code: Select all

Aeg    Temp  Rõhk(merepinnal)
16:01  25,5  1006
17:00  23,2  1006
18:00  18,4  1007
19:00  15,8  1010
20:00  13,3  1010
Hetkel on merepinnale taandatult siin õhurõhk 1012 hPa.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply