Lumetorm ja äikesed 23.-25. novembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Henri »

OSSA!!! Alus mänes kohas üle 1 meetri kuna tuul ülesse puhunud ja üle 60 cm :twisted: :twisted: Majataga juba 42 cm
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by @Tallinn »

Märtsitormi ajal jah tuult eriti üldse ei olnud. Aga sadas LUND. Präägu üldse ei tule eriti, mingi tuul ainult. Peenike puru pudeneb sealt taevast. Aga läheb hullemaks, see on algus alles siinkandis.
Üritan ka klõpsu väljast teha. :)
Image
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by käpa »

siin on lume paksus mingi 10 cm ja heki ääres ligi meeter . külma -3 kraadii tuul loodest. nähtavus kohati 100 m.ja alla selle. lund oleks isegi rohkem aga olen lagedal ja see lumi lendab enamjaolt minema
box
Posts: 19
Joined: Fri Oct 31, 2008 10:49 am
Location: Viimsi, Harjumaa

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by box »

meil siin elektriga pole probleeme olnud, aga internet on juba 2 korda ära käinud (suhteliselt lühiajaliselt õnneks)
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by @Unipiha »

Lumesadu on muutunud tugevaks.Lähen mõõdan viimast korda lumepaksuse enne kui pimedaks läheb. :twisted:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Ilm endiselt nii meeldivalt tuisune ja tundub et üha hullemaks läheb lähitundidel, nii et kavatsen kindlasti veel pilte ja videosid teha, seniks kuni päevavalgust veel jagub.
Võibolla teen mõne video ka pimedas kasutades videokaamera öösalvestusreziimi, iseasi kas midagi ka lindile jääb. Fotokal on pimeduse vastu õnneks rohi olemas, nimelt välklamp, kuigi seda jagub vaid piiratud ulatuses. Aga eks ISO tundlikkusega saab ka mängida (oma fotokal saan seda ikka päris kõrgeks ajada).

Akna taga on hetkel vaid üksainus valge hägu, nähtavus nii 150-200 m on vast. Aegajalt isegi vähem. Nii hullu lumetuisku annab ikka mäletada. Ainult seda lund on siinkandis vähevõitu.
Külma on -3,2 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Taavi Saimre

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Taavi Saimre »

Tarmo Hermann wrote: Fotokal on pimeduse vastu õnneks rohi olemas, nimelt välklamp, kuigi seda jagub vaid piiratud ulatuses.
No praeguse ilmaga saad ainult lähima meetri-kahe pealt lendleva lumepuru välguga pildistades :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ajah... Praegu on lume paksus 29 cm. On endiselt tuuline ja lumine.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by @Tallinn »

Siiapoole läheneb vaikselt EMHI radari järgi see roheline ala. Kindlasti tuleb palju lund juurde. Narvas jms kus see ala praegu asub, on tugev lumesadu.
Image
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Raul. K »

Nüüd on ka Tartusse õige lumemöll jõudnud. Tuul on väga tugev, iiliti kuni 16m/s (käisin ise mõõtmas). Lumesadu on ka tugev, tuiskab korralikult. Nähtavus on paarsada meetrit, kui aga tuisku keerutab, siis kahaneb see mõnekümne meetrini. Õhutemperatuur on -1,9 kraadi.
Tänane ilm on ka Tartus kahjusid põhustanud, olen selles ise oma silmaga veendunud. Olen näinud avariid (õnneks vaid väike plekimõlkimine). Puudel on mitmeid väiksemaid oksi murdunud. Lisaks on tuul pargis ühe männi viltu lükanud, see jäi toetuma teise puu najale. Samuti on tuul suutnud mu naabri aias puuriida ümber lükata.
Nüüd, kui olen postituse kirjutamist lõpetamas, on lumesadu tugevnenud veelgi.
Tundub, et ka Tartus annab tänane päev märtsitormile silmad ette.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by ain »

Jõudsin just valgast tallinnasse neid teeolusi on raske kirjeldada pidin vahel auto kinni pidama lihtsalt ei olnud võimalik midagi teepeale näha, teha nähtavus oli täitsa null. teepeal oli mõnes kohas suured vaalud et võtis autoalt põhiaalt kinni. Vist öösel läheb veel tuul tugevamaks.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by @Unipiha »

Ka siin lumepaksus 30cm ligidal ja sajab juurde nähtavus sajus on 70-100meetrit.Ma arvan et kõige sügavamaks lumepaksuseks võib eestis tulla 50cm lähedal, sest hirlam mudel näitab homme päeval lõuna poolt kerkivat sajuala mis võib ka üle 5cm lund veel juurde tuua.Öösel peaks 10cm tulema.
Õhurõhk on langenud 963hpa. :twisted: :twisted: :twisted: :?:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by H.Kaptein »

siin hetkel pöörane tuul, umbes 20-21 m/s ja tuiskab rämedalt. nähtavus umbes 150m. lume paksus 5 cm ja külma 1,1 kraadi.
.
box
Posts: 19
Joined: Fri Oct 31, 2008 10:49 am
Location: Viimsi, Harjumaa

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by box »

roheline ala (emhi cappi radari järgi) kipub tavaliselt maha sadama enne kui tallinnasse jõuab, vähemalt siiamaani on see nii olnud.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by erikEST »

Meil siin on ka elekter jupsima hakanud. Kahjuks katkestab see ka mu filmikeste üleslaadimise. :evil: Noh...mis teha. Tuleb uuesti üritada. :lol: Arvan, et tuule osas on Tallinnas hetkel maksimum. Lumesajul on muidugi veel võimalusi vinti juurde keerata. Saab näha. :P
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Locked