Mõisted ja täpsus

Foorumit puudutavad postitused.
Post Reply
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Mõisted ja täpsus

Post by Jüri »

Sageli näen, et mõisteid ei kasutata täiesti õigesti. Vahel tekib raskusi ka mul endal, kuidas oleks õigem ja parem öelda (näiteks tsüklon, madalrõhulohk ja tsüklonaalne väli).
Äkki oleks hea, kui lisaks foorumisse mõistete seletuse? Tõstaks kindlasti foorumi kvaliteeti jne.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma paigutaksin selle uue teemagrupi foorumis "ilmastiku" alla. Siiani on mu mõte ainult poolehoidu leidnud ning see on muidugi rõõmustav. Ootame siiski lõpptulemuse ära.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

pakkusin jah sõna. aga keegi peab need seletused ju ka kirja panema see eriti lõbus töö ei saa kohe kindlasti olema.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma tean. Kuna ma pakkusin välja, võin selle töö enda peale võtta. Sellisel juhul võtab see muidugi aega ja veel palun minu poolt seletatud mõisted üle vaadata, et täiendada ja parandada. Kui kellelgi on veel mõisteid, mida mul pole, siis kohe teada anda, siis saab täiendada.
Tuleb veel mõelda, kuidas mõisted siia foorumisse lisada. Arvan, et loendina peaks sobima.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Niisiis, kokkuvõtteks on selgunud, et kõik hääletajad on mõtte poolt. Mis muud, kui on mõte vaja teostada. Pakun välja, et võiks luua teemade grupi nimega "Mõisted", kuhu alla siis hakkame järjest lisama mõisted. See teemade grupp võiks olla jagatud 2: arutlus ning mõisted. Arutluse all võiks vaatluse alla võtta mõiste, kus leiame sobivaima definitsiooni. Mõistete all aga on siis lõplikud seletused. Ma loodan, et midagi segaseks ei jäänud. Kui on teisi ettepanekuid ja arvamusi, siis on need väga oodatud. Protsess saab ilmselt olema pikk ja aeganõudev, kuid arvan, et seda väärt.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply