Hüvasti foorum

Foorumit puudutavad postitused.
McSa
Posts: 15
Joined: Thu Nov 09, 2006 9:57 am

Hüvasti foorum

Post by McSa »

Nii nüüd on siis paika pandud selle foorumi maise teekonna reaalne piir. Alates 15. augustist 2007 lakkab see foorum minu jaoks vähemalt täiesti olemast.
:( :( :( :( :( :( :( :( :(
Otsus nõuda registreerjatelt oma nime avaldamist on selge ülereguleerimise katse. Siit on veel paar sammu kus foorum täiesti kinniseks kuulutakse.
Millist lisainfot annab sellele foorumile isikuandmete tedmine? Reaalsed spämmerid saaks ka ilma välja selgitada.

Muidugi eks jääb see foorum ikkagi alles seni kuni Tarmo siin käib, kuid kas sellel ka mingi mõte siis veel on.
Egas midagi õppige jah oma vigadest, siis saate vähemalt natuke targemaks.
Kui te tahate asja korralikult teha ehitage süsteem ümber et sinna saaks salvestada ka nime adminnile vaatamiseks, kuid nõnda foorumikasutajate privaatsusele pähe ei astuta.
Seoses sellega kutsun üles looma uue alternatiivse foorumi , milles suhtutakse kasutajate privaatsusesse austusega. :!:
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka mul tekkis sama mõte. Minu jaoks pole vahet, kas on pärisnimi kohustuslik või ei. Küll aga tundub, et kõigile liikmetele see ei meeldi. Samuti arvan ma, et neid inimesi, kes oleks siia valmis oma pärisnimega registreerima on väga vähe. Seega soovitaks veel seda pärisnimede kohustuslikuks muutmist kaaluda.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Re: Hüvasti foorum

Post by soul »

McSa wrote:Nii nüüd on siis paika pandud selle foorumi maise teekonna reaalne piir. Alates 15. augustist 2007 lakkab see foorum minu jaoks vähemalt täiesti olemast.
:( :( :( :( :( :( :( :( :(
Otsus nõuda registreerjatelt oma nime avaldamist on selge ülereguleerimise katse. Siit on veel paar sammu kus foorum täiesti kinniseks kuulutakse.
Millist lisainfot annab sellele foorumile isikuandmete tedmine? Reaalsed spämmerid saaks ka ilma välja selgitada.

Muidugi eks jääb see foorum ikkagi alles seni kuni Tarmo siin käib, kuid kas sellel ka mingi mõte siis veel on.
Egas midagi õppige jah oma vigadest, siis saate vähemalt natuke targemaks.
Kui te tahate asja korralikult teha ehitage süsteem ümber et sinna saaks salvestada ka nime adminnile vaatamiseks, kuid nõnda foorumikasutajate privaatsusele pähe ei astuta.
Seoses sellega kutsun üles looma uue alternatiivse foorumi , milles suhtutakse kasutajate privaatsusesse austusega. :!:
Ühinene selle teema pealkirjaga.

Selliseid eksperimente on ka teised foorumid aegajalt katsetanud ja kaotanud kohe vähemalt poole oma kasutajatest-kirjutajatest. Mul pole küll absoluutselt midagi varjata aga samas ei näe mitte ühtegi head põhujst (ja neid põhjusi ju polegi) oma õige nime alt kirjutada, kellel vaja, see saab nime küsides teada.

Foorumi haldajad pole mitte ühtegi reaalset põhendust välja toonud MIKS ikkagi peab oma nime alt kirjutama?

Aga edu katsetamisel ja ega muidu teada ei saa kui nimede kontroll ära proovida ja vaadata palju hetkel 40 kasutajast alles jääb.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Sai avatud ka küsitlus aadressil http://ilmastik.pri.ee/forum/viewtopic.php?t=407, et teada saada mida arvavad sellest teised liikmed. Nii et tulge ja avaldage ka seal julgelt oma seisukohti
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ma saan väga hästi aru, et mõningase anonüümsuse varjus oleks tunduvalt parem postitada ja et anonüümsus(loe: privaatsus) Internetis on Eestis vaata et norm.

Siiski sai leitud, et pärisnime kasutamine ehk ka natuke distsiplineerib. Ehk mäletame suurenenud tülide hulka sellel kevadel. Leian, et on aeg pöörduda suurema teaduslikkuse ning kvaliteedi suunas.

Eeskuju on saadud paarist lääne foorumist, kus sellised regulatsioonid on edukalt eksisteerinud.

Siiski otsustasin teha ühe järeleandmise ja lubada lühendada oma eesnime ning kasutada nime J. Doe mitte John Doe.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ma saan väga hästi aru, et mõningase anonüümsuse varjus oleks tunduvalt parem postitada ja et anonüümsus(loe: privaatsus) Internetis on Eestis vaata et norm.

Siiski sai leitud, et pärisnime kasutamine ehk ka natuke distsiplineerib. Ehk mäletame suurenenud tülide hulka sellel kevadel. Leian, et on aeg pöörduda suurema teaduslikkuse ning kvaliteedi suunas.

Eeskuju on saadud paarist lääne foorumist, kus sellised regulatsioonid on edukalt eksisteerinud.

Siiski otsustasin teha ühe järeleandmise ja lubada lühendada oma eesnime ning kasutada nime J. Doe mitte John Doe.
Lihtsalt kõik mujal maailmas toimivad regulatsioonid ei tööta meie kultuuri ruumis.

Ja see pidev reeglite muutmine tundub ka juba veider kõrvalt vaadates. Küll lubatakse raadioamatööri kutsungit, siis eesnime tähte kasutada ja alles peale 15.08 saadakse aru, et foorum on välja surnud ja ei tööta ja lubatakse vanad nimed tagasi võtta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Olgu, näib, et Eesti pole selleks veel valmis. Seepärast loobun hetkel pärisnime nõudest, kuid ei välista, et see ei pruugi (kauges) tulevikus aset leida.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Nagu näete,siis mina muutsin kasutajanime ära S.prits.Prits on minu perekonnanimi.Ja palun ärge küsige,et pean lisama pärisnime. :roll: :wink:
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

S.prits wrote:Nagu näete,siis mina muutsin kasutajanime ära S.prits.Prits on minu perekonnanimi.Ja palun ärge küsige,et pean lisama pärisnime. :roll: :wink:
Ära muretse, ei küsi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Tarmo Tanilsoo wrote:Olgu, näib, et Eesti pole selleks veel valmis. Seepärast loobun hetkel pärisnime nõudest, kuid ei välista, et see ei pruugi (kauges) tulevikus aset leida.
Igati mõistlik otsus, arvestades selle foorumi väiksust ja postitamis sagedust.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Ma olin pool päeva eemal ja üllatuslikult on siin selline tüli lahti läinud. Mina olen igatahes administraatorite poolel, kuna olen ise webmasterina ka inimeste pahatahtlike rünnakute alla sattunud, mis just Interneti anonüümsusest tingitud. See on muidugi üks pikem lugu ja siia foorumisse ei puutu.

Ma võrdleksin foorumit riigiga, mõlemas on omad reeglid/seadused ja üleastunutele bännid/karistused. Samuti on reeglitekehtestajad ja järgimist kontrollivad isikud (adminnid/võim/politsei). Tavakasutajad/rahvas saab neid seadusi kas järgida või kolida mujale riiki/foorumisse. See on adminnide õigus kehtestada just sellised reeglid nagu neile meeldivad - see on ju üheltpoolt korra tagamiseks ja teisalt on nemad ju omanikud ja meie oleme külalised nende "kodus". Mõelge sellele!

Nagu ma tähele panin, siis mässu keerutasid üles peamiselt need, kes niikuinii regulaarselt postitusi ei saada ja aruteludest osa ei võta ja käivad siin ainult lugemas. Seda saate ka ilma registreerimata teha.

Igatahes, mina oma nime tagasi ei muuda ja soovin adminnidele jõudu vastupidamiseks. Anonüümseteks postitusteks on meil ju Delfi/Rate ja muud sellised kohad, foorumid võiksid olla siiski küpsemate inimeste pärusmaa (ärgu nüüd keegi solvugu, ma ei mõtle kedagi isiklikult ega üldse ainult seda foorumit, vaid üldisemalt kogu Eesti Internetti). :wink:

Säilitagem rahu ja oleme sõbrad edasi! Meid on ju niigi nii vähe!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Väga hea post, Egon. Äkki siis kutsukski siis kõiki kasutajaid üles vabatahtlikult oma nime kasutama, nii et see poleks mitte kohustus, vaid pigem üleskutse. Võib-olla tulevikus saab siiski kohustus sisse viidud, aga 15. augustil see siiski ei juhtu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

No tore. Nüüd ei pea vähemalt foorumist lahkuma ei vabatahtlikult ega bänni tagajärjel - esialgu.
Aga eks näis, ehk saab peagi natuke siis kasutajanime kohandatud. :wink:
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Loomulikult kutsun kasutajad üles oma nime kasutamisele (kasvõi mingil määralgi) ja päris paljud on seda juba ka teinud. Paraku vabatahtlike asjade puhul kehtib 80/20 printsiip, mis tähendab siis, et 20% allub sellele ja 80% mitte. Praegu on siin 40 kasutajad, seega kui 8 oma nime ära muudavad, siis on juba väga hästi. Ka ilmavaatluste edastamisel kehtib praegu see eluseadus, 10 kasutajat on registreerinud ja neist omakorda 2-4 edastavad ka vaatlusi. Midagi ei ole teha, elu on selline!

EDIT: Lisasin ka väikese pildi endast, et anonüümsust veelgi vähendada! Oleks kena ka teistest pilte näha!
Last edited by Egon Tinno on Wed Aug 08, 2007 4:39 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selge :) Ma arvan, et saame vaikselt siin selles teemas arutelu lõpetada ning naasta taas oma igapäevategemiste juurde
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply