Ex-Bill

Postitused eksorkaanide ja muude troopikast tulevate ilmanähtuste kohta
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Ex-Bill

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.nhc.noaa.gov/#BILL

Juba mõnda aega olen jälginud Atlandil orkaani Bill, mis nüüdseks on tugevnenud suisa 3. kategooria orkaaniks, kuid võib tugevneda 4. kategooriani. Minu tähelepanu on aga eriti köitnud see, et mudelid tahavad ta (parasvöötme tsükloniks muundunud!) jäänuseid Euroopasse kupatada - tõsi, praegu ei taha kõva häälega veel konkreetselt rääkida, kuna siia on praegu veel nii umbes 7 päeva tee.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Orkaan Bill

Post by Henri »

Ongi juba 4. kategooria .
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Orkaan Bill

Post by @Unipiha »

Üsna kindlalt võin öelda et see tabab inglismaad ja liigub sealt edasi norrase,taani ja rootsi. Aga kindlasti pole ta enam troopiline tsüklon euroopasse jõudes. :?
Aga veel huvitavam oleks kui se eks-tsüklon jõuaks kasvõi 20m/s puhuvate tuultega läänemerele. :?
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Bill

Post by Tarmo Tanilsoo »

Seda loomulikult... aga ka parasvöötmeliseks muutunud jäänused võivad päris tüütud olla. Samas, mudelid näitavad, et ta ei jõua Põhjamerest kaugemale... Selleks ajaks kui uks siiamaile(õigemini küll Soome) avaneb, on ta täiesti hääbunud. Samas, sinna veel 5 päeva aega, võib-olla veel tuleb ennustustes ette muudatusi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Bill

Post by Tarmo Tanilsoo »

Osades Suurbritannia piirkondades on antud välja eelhoiatus võimalike hoovihmade kohta kolmapäeval, kui ex-Bill sinna jõuab. Mudelid pakuvad, et ta hääbub lõplikult kusagil Põhjamerel
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Orkaan Bill

Post by Taavi Saimre »

Seega lootus kustunud, et ta siiamaile jõuab?

Kui aga oleks jõudnud, siis millisena?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Bill

Post by Tarmo Tanilsoo »

Jälgin siin satelliidipilte ning tundub, et osa niiskust ex-Billi poolt näikse siiapoole liikuvat, midagi kindlat mina siiski välja ei taha öelda. Siiski, midagi erilist oodata ei tasuks - selle tsükloniga on kõik.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply