Ex-Bertha

Postitused eksorkaanide ja muude troopikast tulevate ilmanähtuste kohta
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu Bertha pea liikumatu, ning 1. kategooria. Bermudal on antud igaks juhuks troopilise tormi hoiatus
http://www.weather.bm/webcam.asp - Veebikaamera Bermudalt

Samal ajal on tema ennustatav trajektoor äratamas minus tõsisemalt huvi. Nimelt ennustatakse pöördumist itta.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

Bertha on Bermudat nüüd paar päeva tuultega kõvasti kostitanud. Momendil on ta nõrgenenud troopiliseks tormiks, kuid võib peagi taas orkaanik tugevneda. Samal ajal on näha ennustusest, et ta võib võtta suuna Euroopale (Lahtiütlus: Kui siia jõuab, siis parasvöötme tsüklonina! Troopilisi tsükloneid ei esine meie kandis, ainult nende jäänuseid esineb)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praeguseks on ta nõrgenenud troopiliseks tormiks ning liigub Euroopa suunas. Lähipäevil peaks ta muutuma parasvöötme tsükloniks ning praeguste ennustuse järgi jõuab ta 5 päeva pärast Loode-Euroopasse
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: (jälle) Orkaan Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nagu välk selgest taevast, tugevnes Bertha taas 1. kategooria orkaaniks.

Tema eksistents orkaanina ei tohiks enam kaua siiski kesta, peagi peaks ta sattuma külmadesse vetesse, muutuma parasvöötmeliseks ning seejärel ühinema teise tsükloniga.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: (jälle) Orkaan Bertha

Post by ain »

Vaatan neid teisi tsükloneid et siiamaani on amerika nendest tormidaet pääsenud ei ole ükski suuna america mandrile võtnud.Hopis tulevad euroopasse. Selest Bertha võiks tulla uus jaanuari Torm.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: (jälle) Orkaan Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

ain wrote:Vaatan neid teisi tsükloneid et siiamaani on amerika nendest tormidaet pääsenud ei ole ükski suuna america mandrile võtnud.Hopis tulevad euroopasse. Selest Bertha võiks tulla uus jaanuari Torm.
Ei tule midagi sellist. See, et troopilised tsüklonid parasvöötmeliseks muutuvad ja Euroopale lähenevad. Peaaegu igal aastal saame mõnda sellist tsüklonit tunda.

Bertha aga peaks ühinema teise tsükloniga ning seejärel blokeerib kõrgrõhuala selle tulemusena tekkiva süsteemi tee siia. Vähemalt seda näitab praegu GFS. Erinevate mudelite väljundit saab vaadata aadressil https://my.sfwmd.gov/sfwmd/common/image ... s/storm_02
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüdseks on nõrgenenud troopiliseks tormiks ja peaks lähitundidel parasvöötme tsükloniks muutuma.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Troopiline torm Bertha

Post by Henri »

Mida see Bertha siis kaasa peaks tooma ?? eks naguniigi kõvasti vihma tugevaimaid tuuli ja isegi tugevaid äikeseid
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Bertha

Post by Tarmo Tanilsoo »

Henri wrote:Mida see Bertha siis kaasa peaks tooma ?? eks naguniigi kõvasti vihma tugevaimaid tuuli ja isegi tugevaid äikeseid
Vara rääkida, vahepeal näib, et ei pruugi siiagi jõuda. Pealegi, iga juhtum on individuaalne.

Bertha on muutunud parasvöötme tsükloniks ning jätkab liikumist Euroopa suunas. Lähipäevil peaks ta ühinema teise tsükloniga ning ühinemisjärgne madalrõhuala peaks tabama Islandit, meile mõju hetkel endiselt oodata pole.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply