Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by erikEST »

Soovitan Kuressaare kaamerat! 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by @Tallinn »

Jep, isegi kui enne tallinnat midagi ei teki siis ehk näeb möödumist, kesklaine krõpsub juba mõnusalt kuid välke veel näha pole.

edit: radaril on taas sajuala laienenud. :shock: tundub nagu keerduks tsipa põhjapoole kogu see asi.
Internetiajastu ikka hull, endal äikest kohal pole siis vaatame kaamerast :lol:

edit: netis kirjas teateid inimestelt kes elavad kuskil rapla jms kesk eesti kandis ning pärnu poolt on näha julma sähvimist ikka, kuidas Kaarel seal näha?

edit: nii tallinnas on välgud näha!
Last edited by @Tallinn on Tue Jul 27, 2010 11:50 pm, edited 2 times in total.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:Internetiajastu ikka hull, endal äikest kohal pole siis vaatame kaamerast :lol:
Jajah, seda kutsuvad USA tormikütid "tugitoolijahiks" :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by erikEST »

Välgud sähvivad väga intensiivselt kogu lõunataevas. :shock: Kui süsteem ei haju ,siis võin ma siin tõelise ööäikese saada. Hetkel tundub, et tuleb otse peale. Kaamera teine aku laadima ja jälgima :twisted: Tundub väääga karm äike olevat...välkudel pole üldse pausi sees.
EDIT: muideks vaadake põhjataevasse põhjarannikul, sest seal on küllaltki võimsad helkivad ööpilved!
Last edited by erikEST on Tue Jul 27, 2010 11:58 pm, edited 1 time in total.
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by huryt »

Läti Radari ja ka EMHI oma järgi ei ole eriti head uudist Tallinnale.Läheb vist napilt mööda.Aga noh.Loodame parimat.Raju peab ka meie koht üks päev saama. :D
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by @Tallinn »

Eks ta sellisel kujul jah kohale ei jõua, kas siis võimeneb/tekib uus osa või laguneb täitsa laiali.
Image
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by kalamajailm »

Viimase radaripildi järgi ja Pärnu andmetel liigub äike muuhulgas siiski ka Tallinna suunas. Lisaks nägin vaatamata täiskuule ja tänavalaternaile taevas väga väikeseid sähvatusi - täiesti uskumatu ilm, aga mingi vine on õhus ja ilmselt see peegeldab valgust tõesti kaugemale kui tavaliselt. Kasvõi see, et Pärnu äike Türile ära paistis. Mürinat veel mõistagi kuulda pole, sellepärast olen ka kindel, et tegu ei ole ilutulestikuga (välgatused ei olnud ka korrapärased).
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Juhtusin äsja loodesse vaatama ning nägin ühte kauget välgusähvatust. Allikas peaks olema ilmselge.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by seenno »

korralik tulevärk käis Pärnupoolt mööda, fotodele jäi välguvalgust ja välguvalgel pilvi, aga mitte ühtki välku ennast - liiga kaugel. Nüüd läände-loodesse kaugenemas kogu see asi.
Äikest!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Njaa, Pärnu-Sauga meteojaam raporteeris eelmise tunni sademeteks 24,2 mm vihma, ja samuti mõõdeti tuule puhang 15,6 m/s. Karm.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by huryt »

Ei taha Tallinnani üldse jõuda.Välgutab ja müristab kuskil kaugemal.Radar ka kahtlane.Kas tõesti jälle ei vedanud?
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by kalamajailm »

Minu arust Tallinnast edela suunas (Kalamajast Pärnu suunas) välgutab juba väga edevalt. Lähen vaatama ja raporteerin hiljem.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://info.energia.ee/index.php?id=2665 - ojaa... Oma 5611 majapidamist on Pärnumaal ja Saaremaal kahepeale kokku elektrita... Äikesed on maha jätnud tõsise elektrikatkestuste raja.

EDIT: Saaremaal on vist asi ära lahendatud, siiski on vooluta 2208 majapidamist, seda siis Pärnumaal.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by @Tallinn »

Liigun stroomi randa vaatepildi jälgima, seal hea ja lage, ehk saab videot pilti ka.
Image
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by erikEST »

See on nagu liiga julm süsteem mis siiapoole liigub. Kahjuks pole mu kaamera just eriti valgustundlik ja parimad kaadrid tuleks sirgetest pilv-maa välkudest. Tundub, et tuleb otse peale...ohhohh... :shock: :twisted:
EDIT: pilve ees on näha tohutuvõimas pilvesein. Kahju, et fotokas seda välja ei vea...vaau...siin võib asi VÄGA ohtlikuks minna! :shock:
EDIT: Tuul tugevneb. Pilv tuleb tohutu kiirusega!!! Sulgen arvuti. Asi on väga tõsine!!! :shock:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Post Reply