Äikesetormid 22.- 25. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Tanel »

Läänes sähvib vahetpidamata, enamik välke siiani pilvesisesed
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Taevas ei ole sihukest sähvimist olnud uusaastaööst saadik. Peaaegu iga sekundi-kahe järel käib kusagilt läänetaevast läbi mõni sähvakas. Jälgin olukorda, hetkel on õhutemperatuur varasest kellaajast hoolimata 22 kraadi. Kesklainel oli eelmise tunni jooksul vähemalt 1748 raadiohäiret.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Kristjan »

Sõitsin ise spetsiaalselt Harku meteojaama juurde taevast kaema ning lõunas sähvib vahetpidamata, pilv ise ilmselt liigub Tallinnas mööda altpoolt.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Egon Tinno »

Isegi Põhja-Eestisse on välgusähvatusi näha, kuigi kogu süsteem on hetkel veel Paidestki lõuna pool ja siia ilmselt ei jõua. Sooja on +22,5
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by @Tallinn »

Tallinnasse on kah välgud kenasti näha. Kust ikka äike üle käib seal märgid maas. http://info.energia.ee/index.php?id=2665
Image
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by @Unipiha »

Äikesefrondi lõunaserv võib mind ainult riivata. Temperatuur öö kohta väga kõrge +24 kraadi. Äikeste kaugus 30km.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kell on kaks öösel ja palju on väljas sooja? 22! Sellist asja ei mäleta ma lähimast ajaloost küll mitte. Tundub, et isegi kui ma saan mõnda äikest, siis on see juba tunduvalt nõrgenenud. Raadiohäirete hulk on vähenenud vaid 5-6 raadiohäireni minutis ning sellist tulevärki nagu poolteist tundi tagasi oli, enam ei ole.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Tarmo H »

Ka ise ei mäleta ma nii välkuderohket äikest. Kuna äike oli siinkandis ikkagi väga lähedal (5-10 km lõuna-kagu-idapool) saatis seda tulemöllu ka pea lakkamatu kõuekõmin. Kahju vaid et see süsteem siit järjekordselt mõõda läks, oleks vähemalt vihmagi saanud.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

ESTOFEXi tänane väljavaade ajas küll Rodgersi ja Hammersteini "Oklahoma!"'t laulma. Eks näis kuidas asi välja kukub.
... From Poland to Estonia ...

A developing wave/depression over Lithuania to Estonia will be a nearly quasi-stationary feature during the forecast period. Shear along the occlusion/warm front will be strong with favorable environmental conditions for low-/mid-level mesocyclones. Any thunderstorm, which moves along those boundaries will gain rapid organisation with an attendant tornado, large hail and severe wind gust risk. An high-end level 1 was introduced du to the uncertainty, how widespread thunderstorm initiation will be. Further to the east in the warm sector , a few multicells are forecast with strong wind gusts and large hail. Betimes, numerous MCSes evolve over Poland, the Baltic Sea and S-Finland with a strong wind gust/locally excessive rainfall risk.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by @Unipiha »

Tõravere ennustusdiagramm http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,394 ... diagramm=5 CAPE(J) ligi 2000 ja LI -5. CIN(J) ainult 3.
Päris karm :!:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by Marek »

Tartus on juba õhk väga palavaks muutunud. Öhmase kontuuriga pilved on tekkinud. Äike peaks olema õhtupoole tõenäoline, sest õhumassid on päris erinevad.
Lapimaal sadas öösel lundki - http://www.ilmajaam.ee/?id=290961&com=1 . Kell 9:00 oli temp. veel +4 kohati.
***
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by @Elva »

Lääne-edelas juba müristab, pilv ise on veel väike, kuid kasvab kiiresti. Õues on väga lämmi , sooja 30,8 kraadi.

Edit: müristamine aina sageneb!
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by @Unipiha »

Pilvetipp ulatub väga kõrgele aga müristamisi pole kuulnud. Pilv möödub kagu poolt. Temperatuur +31,5 kraadi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by seenno »

Tartust edelas-lõunas tekkinud jäätunud pilvetipud. Võimsad ja kiiresti arenevad pilved. Tõravere meteojaamas kell 12 äike registreeritud. Äsja sain äikeseteate ka Valgamaalt Sangaste juurest.
Äikest!
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesed 22.- 25. juulil

Post by @Elva »

Siin hakkas just sadama, äike jõuab kohe peakohale. Taevas järk-järgult tumeneb.

Edit: müristamisel polegi peaaegu vahet , üks lõppeb teine algab.

Edit: Pilv-maa välke on palju ja müristamine väga valju.Äike möödub siiski idast , kuid väga lähedalt!
Sooja on 25,9 kraadi. lähim välk ca 400m.
Post Reply