Äikesetormid 6.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

Tundub küll, et arengud on jälle hoogsalt käima löönud, eriti Liivi lahel. Tuul lükkab nüüd pilvi kagu-loode liinil, mitte enam lõunast otse ülesse. Kuna ka Kesk-Eestisse on punaste tippudega pilvetombukesi tekkinud, siis Tallinnasse on öine äike täiesti reaalne.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas oli äikese hääbumisel ka pilvelehter jälgitav, raport: http://essl.org/ESWD/ (pilt on blogis).
ilmjainimesed.blogspot.com
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

Ise tegin huvi pärast tiiru ILM.EE lehe peal ja uurisin natuke Kuressaare juhitavat veebikaamerat. Seal on näha, et Liivi lahel käib ikka VÄGA kõva andmine hetkel. See hiiglane mille mõõtmed on radari peal saarte pindalaga võrdsed annab intensiivsuseks nii 10-15 korda minutis. Kõike paremat teile sinna Lääne-Eestisse igaljuhul, tuleb huvitav öö.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by @Tallinn »

Täna on jah väga äikeseohtlik öö. Pilvi viskab siia-sinna ja osad ikka väga võimsad. Enne Tallinat on jälle koridor kus pole midagi, samas vasakult ja paremalt möödub äike. Varsti peaks läänes välke näha olema, kui juba polegi.
Image
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

Ohtlik tuleb ta kindlasti, arengud kestavad. Samas ise pakun, et see "paremalt mööduv äike", mida mõned detekorid märgivad, on pigem seesama kolle, mis asub Paide ja Rakvere vahel (CAPPI radari näha). FLC ja VASKI kaartidel on lihtsalt nihked sees, nagu alati. Ja kui see nii peaks ka reaalsuse olema, siis antud pilve trajektoor jookseb otse üle Tallinna, elame-näeme.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Kaarel »

Enne Valgut tugev sadu, peale valgut tugev sadu. Ainult äärmusest äärmusse toimib siin see süsteem.
Pilvesisene äike oli lõppenud Hollandi poolt löödud teise värava ajaks.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Koit Kolga »

suure,õisas käib ka kõva andmine viskab igas suunas aga paugud on lahjad ja enamus pilvesisesed:D:D
äikest!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by @Elva »

Ka siia hakkab vist midagi jõudma - kagu-ida suunal sähvib.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Raul. K »

Eilne päev Tartusse äikest ei toonud, ehk läheb täna paremini. Igatahes sissejuhatus paistab olema hea, hoolimata madalast pilvisusest paistab Lõuna ja Kagu suunal sähvatusi. Esialgu on need veel nõrkade helendustena ja seetõttu ei saa kindlat välgulöökide arvu öelda. Radari järgi on süsteem pigem nõrgenemas, aga ehk jõuab siia ka midagi. Sooja on 22,6 kraadi ja väljas valitseb täielik tuulevaikus.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 6.-8. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on nüüd kuulda kagus müristamist ning näha välgusähvatusi. Õhutemperatuur 18,9 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re:

Post by Margus »

Jüri wrote:Tallinnas oli äikese hääbumisel ka pilvelehter jälgitav, raport: http://essl.org/ESWD/ (pilt on blogis).
Äikse alguses oli TLN kesklinna kohal ka märgata mingisugust pilvelehtrit, kuid selleks ajaks, kui ma oma kaamerale suure objektiivi ette keeratud sain, oli see juba kadunud.
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by kalamajailm »

tallinnas on taas vaikset müristamist kuulda, hetkel veel ei saa aru, kust suunast (tundub, et kagu poolt). näha pole veel midagi.

edit: algas ka vihmasadu
edit2: nägin samas ilmakaares kolme kauget sähvatust, vihm muutus tugevamaks.
Last edited by kalamajailm on Wed Jul 07, 2010 12:36 am, edited 2 times in total.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by @Tallinn »

Kuulsin ka müristamisi ja enne kui korraks aknale läksin siis nägin ühte tugevat sähvatust kus kõik majad mis sinna ida-kagu poole on lõi valgeks.

edit: mingi suurem sajuala tekkis enne Tallinna mis kogub võimsust vist, äikest veel pole kuid sajab. Uusi koldeid tekib veelgi juurde Kesk-Eestis, tingimused on vist väga head. Öine äike mulle meeldib, näeb rohkem ja selline ägedam. :D

edit2: just müristas kõvasti!
Image
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Margus »

Mere kohal sähvib päris korralikult, katuseaknad on ikka mõnusad äikse jälgimiseks :)

edit. 3-4 välku minutis, hetkel. Müristamist ei kuule.
Last edited by Margus on Wed Jul 07, 2010 12:43 am, edited 1 time in total.
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by kalamajailm »

kusjuures vaatan radarilt, et äike peaks praegu merel olema hoopis! ma aknast kahjuks soome lahe poole ei näe ja öösel petab peegeldus vahel ära päris hästi. aga eks näis, mis saab! tundub, et praegu veel jõudu on.

edit: jah, on tõesti mere peal. pagana kahju, et aknad just teisele poole on!
Last edited by kalamajailm on Wed Jul 07, 2010 12:44 am, edited 1 time in total.
Post Reply