Torm 31.01-03.02

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 31.01-03.02

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mudelitelt on näha võimsa tsükloni teke, mingil hetkel võib selle keskmes olla õhurõhk lausa 950 mb! Aeglaselt liigub ta meie suunas ning muudab nädalavahetuse üsna tuuliseks. Kõige hullem peaks meil olema reede, kui tuul võib puhanguti ulatuda 25 m/s. Muudel päevadel peaks ta piirduma 17-20 m/s puhangutega.

Brittidest hakkab kahju, arvestades ennustatavat õhurõhugradienti. GFS mudel näitab sinnakanti isegi orkaanituuli
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Theyr.net järgi tundub see torm jooksma skandinaaviasse kinni. Britid saavad küll sellest korraliku nähvaka põhja ja loode tuule näol.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Iirimaal juba tormihoiatused väljastatud ning sinna ennustatakse puhanguid 30-36 m/s :shock:
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

Ma näen, et pühapäeva ööseks - hommikuks lubatakse ka lõbusamat ilma :) Loodame, et seekord on siis, mida vaadata.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Reedeks ennustatakse maksimaalseid puhanguid 25 m/s, laupäevaks 21 m/s ning pühapäevaks 23 m/s...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Homseks lubatakse ka pikalt kestvat ja suht tugevat sadu, samas jäävad temperatuurid küllaltki madalale, seega võib vähemalt Ida-Eestit ja hommikupoole ka LääneEestit oodata tugev lumetuisk. Hetkel veel vähene pilvisus ja 1 kraad külma, tuulepuhangud 5-6 m/s
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kahjuks lubati alguses märksa tugevamat sadu aga no see mis tuleb pole ka õnneks veel väga vähene sadu. põhiline et ikka lumena tuleks ning talv ka eestisse jõuaks selle tormi abil. kuigi seda vist ei juhtu.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Kaarel wrote:kahjuks lubati alguses märksa tugevamat sadu aga no see mis tuleb pole ka õnneks veel väga vähene sadu. põhiline et ikka lumena tuleks ning talv ka eestisse jõuaks selle tormi abil. kuigi seda vist ei juhtu.
jah, järgmiseks nädalaks lubatakse jälle plusse paraku (gismeteo vähemalt).
Ei julge õiget talve enam see aasta oodatagi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

küll see tali tuleb kas siis aprillis või mais aga vähemalt tuleb. ja loodetavasti ikka paariks päevaks.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Muidugi tuleb paariks päevaks lund, aga korralikku suusalund ei julge küll lubada.
Tuisuks (vähemalt hommikul ja päeval) tunduvad olevat head võimalused. Tallinnas on ilm selgeks läinud, külma ligi 2 kraadi.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hetkel igastahes on taanis äike 2 radari andmeil.
aga huvitav on see et siin on 1,6 kraadi sooja hetkel veel. aga pole välistatud et maapinnal märgatavalt külmem on.


lisan siis emhi hoiatuse kah mis on homseks tervele eestile antud: 1.02 hommikul tugevneb lõunatuul sisemaal puhanguti 18, saartel ja rannikul 25 m/s. Saartel algav lumesadu levib mandrile, paiguti tuiskab. Saartel ja Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks, on jäidet.

huvitav on see et sisemaale lubatakse sel korral isegi väga tugevat tuult.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

On hakanud lumekruupe sadama, esialgu nõrgalt. Korraliku lumetuisku kahjuks ei tule, sest temperatuur on tõusnud juba 1 kraadini. Tuul on tugevnenud, kuid tormist on asi veel kaugel.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Suure-Jaanis algas sadu ja tuisk kell 11.25. Kella 13 paiku sadu nõrgenes, varsti läks aga jälle tugevamaks. Maha jäänud on siiani 3-4cm lund. Hetkel temperatuur -0,2 kraadi ja sajab mõõduka tugevusega lund, tuul on veidi vaibunud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kell 15.45 hakkas sadama mõõdukat lund, sadu kestab endiselt. Võrreldes kolmveereerand tunni taguse ajaga on sadu isegi tugevnenud. Maa on juba üleni valge, kuid lumikatte paksus on veel alla 1cm. Tuul pole enam nii tugev, kuid aeg-ajalt esineb nõrka tuisku. Õhutemperatuur on langenud nulli.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Kella 12 ajal läks esimene nõrk lumesadu siit üle. Umbes 16 algas teine ja mõõdukam, mis paraku on hetkel vihmaks muutunud. :cry: Maa on küll valge, kuid 1 cm veel välja ei anna ja vaevalt seda lähiajal juhtuma saabki. Temp 0,0.
Post Reply