Äikesed 3.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selles teemas toimub tõesti arutelu. Pikendan seda teemat.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Eile õhtul tekis uus kese Läänemerel või Soome lahe piirkonnas. See põhjustabki praeguse halli sügisilma. Varsti peaks rohkem selgimisi olema, siis hakkavad ehk ka konv.pilved arenema.
Hetkel Tallinnas jahe (14°), nõrga lõuna-või edelatuulega, ajuti vihmane. Taevas pilves, kuid on näha heledamat ja selgimisi. Pms. kiht-ja kihtsajupilved.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Meil on tõsine veepilv üle maja läinud.Mina olnud hiiumaal ja ei teagi kuna see võis juhtuda.Läksin hiiumaale 5.juulil-ja tagasi jõudsin 9.juulil kell 3.öösel.Lagi oli kokku vajunud köögis kui koju jõudsin.nii,et kas teie teate äkki kuna see kõige vihmasem aeg oli tartumaal selle tsükloniga. :(
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin sadas hommikul veidi vihma. Esimene sadu oli nõrk ning esines ajavahemikus 7.10-7.22. Teine sadu oli keskmise tugevusega ja kestis 10.20-10.30. Äikest pole olnud.
Hetke ilm on selline:
Tuul: kuni 2 meetrit sekundis SSW
Õhurõhk: 999hPa, tõuseb
Temperatuur: 17,2 kraadi
Pilvisus: 90%, valdavalt kihtpilved.
Sademed viimased 24 tundi: 0,4mm
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin on juba terve möödunud öö olnud selline tore ilm. vahelduvad tugevad ja nõrgad vihmahood hommikune oli kõige tugevam hoog. täna äikesteks küll mingit võimalust pole. kohe kindlalt. homme ehk aga ikkagi kahtlane.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin on täna hommikul päris korralikult sadanud, nüüd on alles kuivemaks jäänud. Kokku 7mm täna
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Siin Tallinnas käis tugev vihmahoog üle, kohe tuleb järgmine. Äikese võimalus pole kuigi suur, sest Cb tipud pole jäätunud. Siiski, võis märgata hästi arenenud rünkvihmapilvi.
Taevas enamasti pilves, igasuguseid rünk-ja kihtrünkpilvi täis. Sooja 17°, tuulevaikus või nõrk edela-ja lõunatuul.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vahepeal tuli veidi vihma, kuid seda oli nii vähe, et sademete mõõtja põhi märjaks ei saanud. Nüüd on ilm jälle selginenud, kuid kaugel lõunakagus on tumedam pilv.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

24 mm tulnud alates öistest sadudest siin sademeid. eks parem kui mitte midagi. ning uduvihma sajab hetkelgi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin sadas vahepeal juurde 1,5mm vihma. Päeva peale on kokku 2mm tulnud. Praegu on ilm vähese pilvisusega (10% taevast on kaetud pilvedega). Tuult mõõtes sain selle suurimaks kiiruseks 2,6 meetrit sekundis. Tuul keerutab lääne ja lääneloode vahel.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Post by Kristjan »

Vihma kallas eile ilmselt kõikjal Eestis aga lihtsalt sademetest, tuulest jms on juttu siin all palju. Pole vist väga põnev lugeda, et äikest ei olnud, küllaga kõikke muud toimus. Püüame rohkem teemakohast informatsiooni vahetada. :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kristjan wrote:Vihma kallas eile ilmselt kõikjal Eestis aga lihtsalt sademetest, tuulest jms on juttu siin all palju. Pole vist väga põnev lugeda, et äikest ei olnud, küllaga kõikke muud toimus. Püüame rohkem teemakohast informatsiooni vahetada. :)
Minul pole midagi nende teadete vastu, kuna nad annavad edasi infot hetkel Eestis toimuva ilma kohta. Kui äikeseteema avatakse, liiguvad kõik hetkeilma arutelud selle teema alla.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Kristjan wrote:Vihma kallas eile ilmselt kõikjal Eestis aga lihtsalt sademetest, tuulest jms on juttu siin all palju. Pole vist väga põnev lugeda, et äikest ei olnud, küllaga kõikke muud toimus. Püüame rohkem teemakohast informatsiooni vahetada. :)
tarmo ütles juba enamuse ära aga ka mul pole enamike andmete vastu midagi.

tea? kas tuleks teemat pikendada. siin on ikka endine pilvisus mis eilegi ja sajab ka hetkel nõrgalt.

kui hirlamit uskuda siis peaks lõunast õhtuks tulema 1 sajuala aga kuidas teemadega jääb siis peaks vast uue tegema.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Kristjan wrote:Vihma kallas eile ilmselt kõikjal Eestis aga lihtsalt sademetest, tuulest jms on juttu siin all palju.
Ega ikka ei kallanud küll. Vaata EMHI sademekaarti ja näed, et suurem sadu jäi Tallinna ka Kuusiku vahele ja alates Kunda-Jõgeva piirist ida pool peaaegu ei sadanudki. Ja nii ka oli, siin läks umbes kaks kergemat sadu üle, aga see oli ka kõik. Seega, on väga hea kui viitsitakse siin kirjutada hetke ilmast, isegi kui äikest ei ole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Just, iga meteoelement loeb sellistes olukordades. Siin aga võib arutelu lõpetada...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply