Äikesetormid ja tornaadod 26. mai - 1. juuni

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:oleks see tekst siis eesti keeleski.
Eestikeelset vastet sellele terminile ei ole teada. Soome keeles on see Puuskarintamapyörre (peaks olema "Puhangufrondi keeris" otsetõlkes).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

lõuna-kagus on näha rünka mis on suht kõrge.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

emhilt jälle uus hoiatus Neljapäeva öösel ja päeval jätkub Eestis äikesevihmad. Kohati on sadu tugev. Äikesepilve all esineb tugevaid tuuleiile.

kuigi jah esimesest poolest on selles väga raske aru saada :D
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tegelikult läks eelmine emhi hoiatus selle kohta, et äiksed liiguvad Jõgevamaalt Harjumaale täiesti metsa. Vähemalt Weatheronline järgi liikusid nad Venemaale.

Siin on ilm ajutiselt selginenud. Pilvisem on edela ja lõuna pool. Ilm on täiesti tuulevaikne ning sooja on 20,2 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel on edelas üles visanud tumedama pilve ning kuulda on vaikset müristamist. Hetkel 20,7 kraadi sooja.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnas on temperatuur hakanud kiiresti tõusma.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Huvitav, üks hele suur pilv oli siin hetk tagasi vaid paarikümne meetri kõrgusel puude kohal. Siis aga hakkas kiirelt tõusma ja välja tulid väga tumedad pilved. Nüüd on kerget äikest kohati kuulda, tuul kogub jõudu ja hetke pärast on oodata tugevat sadu.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on edelataevas pilvemassiiv, mis kohe siia jõuab. Hetkel on veel pilved õhukesed. Tuul on vaikne ja sooja on 20 kraadi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Edelas oli näha välku! Ilm on tuulevaikne ning sooja on ikka 20 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ma ei näeks siin isegi 20 meetri peale välku selline udu et anna minna. ja sooja 18 kraadi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Edelas välgutab, kuid harvalt. Keskmiselt 1 välk minutis. Müristamist pole kuulda. Pilv ise liigub siia peale või ida poolt mööda.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vara on veel väita, et äiksetegevus on pilves lõplikult lõppenud, kuid viimase 7 minuti jooksul kui ma seda pilve jälgisin ei näinud ma ühtegi välku. Pilv on ise veel suhteliselt kaugel, kuid suundub vaikselt siia poole.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin juba sajab, kuid õige pilv on veel suhteliselt kaugel edelas. Äikest paraku pole ikka näha olnud ja hetke seisuga on äiksetegevus selles pilves lakanud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

See korralikum pilvosa liigub varsti siia peale, kuid äikest see ei sisalda. Eelmine vihmasadu jäi üsna lühikeseks ning hetke ilm on sajuta.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Margus »

Ideaalne öö, kus võiks äikest jälgida, kuid tundub, et hetkel pole midagi tulemas.

(st. vaja teha homseks 1 koduleht lõpuni+1 andmebaas..vuh kohvi)
Post Reply