Äikesed 12. August

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Äikesed 12. August

Post by Karlip »

Eesti peaks ka homsest saama äikest.


Keegi saaks mu algaja ennustust kinnitada? http://www.sat24.com pealt vaadates liigub üle euroopa atlandilt tulnud rõhuala mille ääres tekivad päris ägedad pilved. Praegu on näha läänemere kohal pilvi tekkimas.
Ja nüüd ilmateade.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 12. August

Post by Tarmo Tanilsoo »

11. augusti arutelu sai liidetud varasema teemaga, kuna oleme endiselt sama süsteemi all. 12. augustiga on küll ehk teine lugu.

Seda, kas tulnud on uus süsteem saab hästi vaadata Berliini vabaülikooli leheküljelt:
Täna 00 UTC
Ennustus homme 12 UTC
NB, nagu alati - vaadake produkti kuupäevi!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 12. August

Post by Karlip »

Äikest täna ei saanud, küll aga sai Võru natuke vihma. Panin tähele, et ka Tartu sai vihma. (Kaks kohta, mis olid juuli suurtest äikestest puutumata.)
Ja nüüd ilmateade.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 12. August

Post by Kaivo »

Lätti jõuab suhteliselt varsti vist mingi äikeste kogum. Läti radarilt vähemalt näha, et Leedu kohal on äikesed. Keegi oskab öelda, kuhu suunda see liigub ?
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 12. August

Post by @Unipiha »

Kaivo wrote:Lätti jõuab suhteliselt varsti vist mingi äikeste kogum. Läti radarilt vähemalt näha, et Leedu kohal on äikesed. Keegi oskab öelda, kuhu suunda see liigub ?
Kui see ära ei lagune siis esimesena jõuab ta valka ja sealt edasi Tartu poole. Emhi radarilt on see ka nüüd nähtav.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 12. August

Post by Kaivo »

Tänud ;)
Post Reply