Kuidas te seda 2007-2008 a. talve ette ennustaksite.

Ülipika ajaperioodi ennustused tulevad siia.
Post Reply
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Kuidas te seda 2007-2008 a. talve ette ennustaksite.

Post by käpa »

Sattusin laupäeval huvitavasse seltskonda kus tuli juttu talvest ja selle ennustamisest seapõrna pealt. tulemus oli seapõrna pealt sellinne et. selline 0 - 8kraadine soe peaks jätkuma veebruari algusesse kuni keskele.Mõned korrad võib lumi ka paariks päevaks maha tulla. Siis peaks tulema korralik lumi sula maa peale siis järsu külmaga ( -30) ja märtsi kolmandaks nädalaks tuleks talvele järsk lõpp ja sula. See on ainult väike ennustus ja kuna looduses on asjad ikka väga paigast ära eks me siis näe kevadelkuidas läks.Praegu on veel õues sääsed väljas, mullamutt toimetab agaralt muru sees, võililled kipuvad uuesti õitsema hakkama ja metsast võib sambla seest jälle kukeseeni leida.
Ärge mind hukka ka nüüd mõistke.
Piret
Posts: 6
Joined: Tue Nov 27, 2007 10:27 am
Location: Ida-Viru

Post by Piret »

Rahvapärane ilmaennustamine pakub mulle ka huvi, vb tuleks eraldi teema teha :?:
Mina jälle vaatasin, et linnukesed on juba ammu puude otsast kõik söödavad seemned ja viljad nahka pannud, järelikult tuleb pehme talv.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Ennustatakse paljuaastasest keskmisest soojemat ja lühemat talve, siiski peaks talve keskel ka külma ja lund jaguma.

http://www.physic.ut.ee/~mkaasik/pikkilm.htm
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kõige õigema ennustuse annab ilmselt ikka rahvapärase ja teaduspõhise ennustuse lõiming. Vaevalt, et kunagi teadus nii edumeelseks muutub.
Ma soovitan inimestel siiski pigem jälgida ametlikke ennustusi kui rahvapäraseid, sest viimased jäävad liiga üldiseks. Ametliku kohta võite ju ka öelda, et see jääb üldiseks, kuid see on veidi teistmoodi. Täpsemaks selgituseks tuleks sel teemal kas raamat kirjutada või mingi pikem ümarlaud organiseerida.
Igal juhul, elame-näeme!
ilmjainimesed.blogspot.com
AnuT
Posts: 40
Joined: Sun Jan 21, 2007 6:30 pm
Location: Kolga, Harjumaa

Post by AnuT »

Mind huvitab ka rahvapärane ilmaennustamine. Kuufaaside järgi vaatan isegi. Eilne (2.jaan) ilma külmenemine hakkas aga küll viimase veerandi keskel (mitte faaside vahetumisel), aga kui uue kuu loomine 8.jaanuaril ka külma ilma sisse jääb, siis on ikka veel mõni nädal talve oodata. No oletus ainult ;)
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kuu mõju ilmastikule on liiga väike, et selle järgi midagi ennustada saaks. Kuu mõjutab õhurõhku vaid mõne sajandiku või tuhandiku mm võrra, mis on liiga väike, et toimuksid ennustusväärsed muutused. Seega ei saa nüüd kuufaaside järgi küll mitte midagi öelda. Ilmastikul on siiski teatav seaduspärasus olemas (järjepidevus katkeb augustis, aga tekib uuesti talvel), millel on teatav kestus jne, mis võib lageda kuu faasidega ühte jne. Ühesõnaga, olen skeptik selliste ennustuste suhtes, millel puudub meteoroloogilne tagapõhi.
Hoopis teine asi on rahva tähelepanekutega, millel see seos on olemas, näiteks kuu värvuse muutus, tarad jms (seostub õhumasside, pilvede jm), kui me räägime kuust. On palju teisigi huvitavaid seoseid, millel on meteoseos otsene (pilved, optilised nähtused) või avaldub seos bioloogiliselt (taimede ja loomadega seotud ennustused). Viimaste järgi ennustamne eeldab ilmselt loodusseoste väga head tundmist ning kogemusi (lugege Vadim ®elnini raamatut).
ilmjainimesed.blogspot.com
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

26 märtsi paiku on lootus pööret kevade suunas ja ilma tunduvamat soojenemist.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ma julgen juba ennustada et märtsi algusest on oodata pööret ilmas ning siis tuleb meile ära jäänud talv. ja peaks kestma kuni jaanipäevani. kas siis väga halva sügisilmana edasi või tuleb ka lumi maha.

võimalusi kui palju. lihtsalt ootaks nagu talve ka sel hooajal.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Tervitused. Siin on talv hetklel täies hoos.Lund on kohati pea 15 cm.Lubatakse järjest juurde
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kevad ei jää taevasse. Juba nädalavahetusel peaks vaikselt kevadisemaks keerama.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Ma loodan ise ka et kevad taeva ei jääks.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Tundub, et viimane külm, ja lumine nädal on tulemas.
Post Reply