Ennustame kevadet 2016

Ülipika ajaperioodi ennustused tulevad siia.
Post Reply
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Ennustame kevadet 2016

Post by AikeseVideod »

Kevade ennustamisega on juba vaikselt alustatud, nii võib teha ka siin. Ja nagu tavaks on saanud, siis võiks järgida ka seda reeglit:
Tarmo Tanilsoo wrote:Ning omapoolse ennustusega välja tulete, siis kirjutate mõne sõnaga välja ka metoodika, mille põhjal on see tehtud ja miks selline seisukoht on.
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)

vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Ennustame kevadet 2016

Post by vaatleja38 »

Minu ennustus kevadeks põhineb statistikal ja analoogaastatel. Samuti on arvestatud planeediseise ja päikese aktiivsust. Ning ka lihtsat loogigat kasutan ,et mõttega - kolme sooja Märtsi ja külma Juunit vaevalt tuleb.
MÄRTS 2016
Peaks tulema sajune ja normipiires temperatuuriga kuu (seega kahe viimase Märtsi kõrval võib see Märts isegi külm tunduda). Kuu esimese pooles tuleb sadu peamiselt tahkel kujul ja alles kuu teises pooles saab lumesulamine rohkem hoo sisse.Endiselt arvan nagu juba talveennustuses ,et kevad tuleb korraliku suurveega ja see mis siiani on olnud oli ainult soojenduseks. Mõnepäevased külmalained on võimalikud kuna Märtsis valivad tsüklonid lõunapoolsema tee ja Märtsis idatuultega veel erilist sooja ei tasu loota.
NOAA prognooside järgi tuleb Märts hoopis oluliselt soojem. Ise kaldun aga toetama vinduvat kevade algust.
APRILL 2016
Sajune aeg jätkub ja nüüd valivad tsüklonid põhjapoolsema raja. Seega ka sooja jagub aga ka sadusi. Alles Aprilli lõpus võib saada nädalase kõrgrõhkkonna. Aprill tuleb normist soojem nii 2 kraadi aga nagu mainitud ka niiskevõitu. Kuu alguses pole välistatud veel ka lumesadu mis kõige enam paariks päevaks maha jääb. Seega kevad saab hoo sisse korralikult nii 10.aprilli paiku.
MAI 2016
Momendil paistab tulevat soe kuu ja kuiv ka aga see vajab veel täpsustamist lähema kuu jooksul. Teine variant on külm kuu esimene pool ja suvine teine pool. Kohati võib mai lõpus juba ka +30 kraadiseid näite tulla. Viimast siis mõlemi variandi korral.
etteruttavalt peaks mainima ,et juuni tuleb 80% tõenäosusega kuum.
EDIT: 9.apr.2016
Tundub ,et kevad alles hakkab vinduma ja pigem saab suurema hoo sisse alles Mais. Aprill võib veel lundki tuua. Mai tuleb praeguse seisuga endiselt soe aga jah Aprilli keskmine võib isegi sipa normist madalam tulla.
Mai tuleb normist soojem ja vastupidi algsele prognoosile. Tähendab kuu algus on soojem kui kuu lõpp ja kui kõik läheb nii nagu nüüd prognoositud ei saa ka sellest suvest suuremat asja. Oluline tegur on siin tugeva Elnino lõppemise aasta. Tähendab selle aasta ilm peab suve ja kevade osas sarnanema 1966,1973,1983, 1998. Loota jääb ainult veel ,et seekord tuleb erand ja läheb rohkem algse prognoosi rada.
EDIT: 11.Mai
Hetkeseisuga paistab teostuvat see halb variant. Erinevalt enamustest Maalehe ennustajatest kipun kalduma toetama sajuse suve varianti. Mai algus nimelt tuligi soe ja on võimalik ,et kuu teine pool enam nii soe pole. Kui nii ,tõstab see sajuse suve tõenäosuse 90 protsendi kanti. Lisaks nelja aastane rütm viimasel ajal. 2000, 2004, 2008, 2012. Täpsemalt suvest nädala paari pärast uue peakirja all.
Last edited by vaatleja38 on Wed May 11, 2016 10:32 am, edited 5 times in total.

Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame kevadet 2016

Post by Soebralik »

Muidu läks märts enam-vähem pihta, kuid erilist suurvett ei tulnud. Kuu teise poole külmalaine oli muidugi see, mis märtsist märtsi tegi ja ei lasknud varakevadel liialt vara saabuda. Ehk tuleb kevad sel korral soojem kui aasta tagasi ja mitte nii heitlik kui üle-eelmisel.

Post Reply