Ennustame kevadet 2014

Ülipika ajaperioodi ennustused tulevad siia.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ennustame kevadet 2014

Post by Tarmo Tanilsoo »

Soebralik wrote:
@Elva wrote:Kas Ilmateenistuse prognoosid pole siis piisavalt tõsised? Ometigi lähevad need tihti sama mööda kui ülejäänutel, eriti viimasel ajal. Siis võib ka neile taotluse esitada, et nad oma "valed" lõpetaksid, ja kõigile teistele, kes neid voodoo ennustusi teevad. Siinkohal polegi peamine täpsus, vaid inimeste huvi nende vastu. Kui taoliste teemade lugemine üle jõu käib, siis ei pea ju seda vaevaks võtma.
Ilmateenistus ei ennusta, vaid prognoosib ja see on kõikidele teada, et üle kolme päeva ei suuda nemadki täpsed olla. Ja nad ka ei püüa seda. Kui viiendaks päevaks prognoosivadki üht ilma, aga homme selgub, et tuleb hoopis midagi muud, siis nad korrigeerivad oma prognoose. Ja meteoroloogid ka tunnistavad omi vigu.

Tule ja prognoosi ka kolme päeva ilma või hakka hoopis ennustama ja siis kriitika puhul pane käed kõrvadele.
Mulle ikka meenub Kuuse-taat, kes ka püüab olla ilmatark ja ajab oma pada ja eksib liialt sageli. Kuid kriitikat enese suhtes ta ei väljenda, vaid keskendub hoopis sellele kümnele protsendile, mis tal õnnestus.
Ah, las siin alamfoorumis teema olla. Eks aeg näitab, mis peab paika ja mis mitte.

P.S. terminit voodoomaa ei leiutanud mina mitte ise, seda on teisedki kasutanud. Saksa keeles on nt. kasutusel ka termin Glaskugelbereich(Klaaskuulipiirkond).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Ennustame kevadet 2014

Post by erikEST »

Senimaani on ennustus päris hästi täppi läinud. Mõned 20 kraadised päevad aprilli lõpus, öökülmade jätkumine, jahe mai algus. Hetkel tunduvad tulema ka mõned ekstreemsed äiksepäevad 30 kraadise palavusega 15.-25.mai vahel...voodoovärk missugune! :D
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame kevadet 2014

Post by Soebralik »

erikEST wrote:Senimaani on ennustus päris hästi täppi läinud. Mõned 20 kraadised päevad aprilli lõpus, öökülmade jätkumine, jahe mai algus. Hetkel tunduvad tulema ka mõned ekstreemsed äiksepäevad 30 kraadise palavusega 15.-25.mai vahel...voodoovärk missugune! :D

Nii et ka Sina keskendud vaid sellele, mis täppi läheb. Ega nüüd külmi öid mais ka väga ei ennustanud. Meil siin mais mitmel ööl ikka -5, paljud kevadlilled läksid selle nahka. Vaata aga oma ennustamises aprilli esimest poolt. Mööda, mis mööda.
Teiseks võib iga ennustaja pimesilmi pakkuda aprilli lõpuks +20, see on nii pealiskaudne pakkumine, et parem olla selles suhtes vait.
Keskendumine täppi minekule aga näitab selget "voodood".
Post Reply