Ennustame suve 2013

Ülipika ajaperioodi ennustused tulevad siia.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kuumus on mudelitesse alles jäänud, aga äike on päris kahtlaseks muutunud.
ilmjainimesed.blogspot.com
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Re: Ennustame suve 2013

Post by AikeseVideod »

Nüüd kõige värskemad mudelid lubavad ikka ja jälle, et see võimas äike jääb Eestis ära.
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ega lähiregioonis ei ole ka midagi erilist oodata.
ilmjainimesed.blogspot.com
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Ennustame suve 2013

Post by @Elva »

Tundub, et ka juunikuu keskmine temperatuur tuleb üsna märkimisväärse anomaaliaga, mida Ilmateenistus ei ennustanud ja mis tõestab taas, kui raske on nii pikalt ette prognoosida. Vaadates teisigi ennustusi, on iga kuu käimas totaalne muutmine ning pikemas perspektiivis ei olda kindlal seisukohal. See tõstatab ikka ja jälle küsimuse nende vajalikkuse kohta. Paistab siiski, et nõudlus selle vastu on väga suur, mistõttu ollakse ka valmis oma mainet kahjustama, isegi kui tegu on ametlike ilmajaamadega. Isiklikult pooldan seda ning ei tüdi neid lugemast, väga huvitavad on. Siinjuures tahaks kangesti uskuda ka GFS-i viimast väljalaset juuli alguseks Kagu-Eestisse, kuid teadagi muudetakse seda veel palju ja üleliia loota pole mõtet.
Igal juhul on loodus siin kõvasti oma arengust ees ja kurta pole millegi üle. Loodetavasti kuumalainetega suvi jätkub ning tuleb sarnane 2010.-da aastaga.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame suve 2013

Post by Soebralik »

Ütled, et ilmateenistus ei peaks nii pikalt ilma prognoosima. Kuid sel juhul võiksid ka muude inimeste ennustustesse sama kriitiliselt suhtuda. Olen siiski täheldanud seda, et ilmajaamade pikad prognoosid lähevad enam pihta kui ennustajate omad.
Ikka ja jälle näen, kuidas vahel küll pannakse pihta, aga enamuses ikka mööda, mis mööda. Kui vahel ka läheb pihta, siis kas see näitab, et oleme edukad ennustajad?
Eks vanarahva tähelepanekuid muidugi tasub arvestada, sest need on pikaajalise kogemuse tulemus. Kuid needki ei pea sageli paika. Loodusmärke tasub ka tõsiselt võtta, kuigi ka nendes pole teadmised sugugi väga kindlad. Võrrelda erinevaid aastaid? Kindlasti ka see aitab mingil määral, aga siiski mitte täpselt. Jälgides ilmateadlaste ja ilmajaamade erinevaid allikaid? See on kindlasti edukaim viis, kuid ka neid ei oska me sageli täpselt hinnata. Kes kõike seda tähele paneb ja tunnistab oma ekslikkust, see enam ilmaennustaja nii lihtsalt olla ei soovi, sest tunneb oma piiratust.
Olen jälginud mingi aeg ilmajaama lühiajalisi ennustusi ja isegi kolme päeva on neil suht raske ette prognoosida, ainult kahe päevaga saavad kindlalt hakkama.

Loodan, et aastaga 2010 pole meil siiski palju pistmist, sest 8-s ja 15-2 august mul suurepäraselt meeles. Kui ilmad on meil liialt kuumad, siis on karta ka väga tugevaid tormituuli. Ning kui @Elva on tõepoolest Elvast, siis peaks temagi mäletama, millist laastamistööd tegi üks vihmake ja sellega kaasnenud tuul lühikese aja jooksul. Tol päeval oli ju siin 33 ... 34 kraadi kuuma.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Ennustame suve 2013

Post by @Elva »

@Elva wrote:Isiklikult pooldan seda ning ei tüdi neid lugemast, väga huvitavad on.
Soebralik wrote:Ütled, et ilmateenistus ei peaks nii pikalt ilma prognoosima.
Pole aimugi, kust kohast Te selle välja loete, et ma nii ütlen. Samuti ei kritiseerinud kedagi, vaid rääkisin, kuidas on asjad minu nägemist mööda.
Võimalikult täpse prognoosi saamiseks võrdlen ka erinevaid allikaid ning teen siis omad järeldused, mis tundub enim tõene. Sedagi ainult nädalapikkuselt ja pikemaid ennustusi võtan kui meelelahtutust, kuna mööda lähevad need niiehknaa.

Eks inimeste eelistused on teadagi erinevad, mulle tänane kuum ilm väga meeldib. 08.08.10. augustil jäi minu rajoon õnneks puutumata, isegi murdunud oksi polnud. Seevastu kilomeeter eemal oli ränk laastamistöö, eriti õõvastav vaatepilt oli surnuaias, kus murdunud puude juured olid hauad üles kaevanud. Pärast tormi võis liiklust võrrelda Tartu tipptunniga. Mujalt uudistama tulnud inimesed kerjasid kütust, kuna kõik tanklad olid suletud. Samuti ei töötanud hädaabi.
Senikaua kuni oma aed ja maja terve...
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame suve 2013

Post by Soebralik »

@Elva wrote:
Soebralik wrote:Ütled, et ilmateenistus ei peaks nii pikalt ilma prognoosima.
@Elva wrote:Tundub, et ka juunikuu keskmine temperatuur tuleb üsna märkimisväärse anomaaliaga, mida Ilmateenistus ei ennustanud ja mis tõestab taas, kui raske on nii pikalt ette prognoosida. Vaadates teisigi ennustusi, on iga kuu käimas totaalne muutmine ning pikemas perspektiivis ei olda kindlal seisukohal. See tõstatab ikka ja jälle küsimuse nende vajalikkuse kohta.
Siin ütled.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Ennustame suve 2013

Post by @Elva »

See, kui ma räägin millestki mittevajalikust, ei tähenda, et ma sellesse kriitiliselt suhtuks. Oleks ju vale väita, et nii pikad prognoosid on vajalikud, küll aga on neid huvitav vaadata. Samahästi võib tõdeda, et liigne teleka vaatamine pole vajalik, ent sellegipoolest teed seda meeleldi (mitte isiklikult võtta).
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame suve 2013

Post by Soebralik »

Minul pole ilmajaama töötajate ennustuste, õigemini prognoosimise vastu midagi. Küll aga olen ennustajate vastu, sest üldjuhul nad panevad väga mööda. Kuuse-Taat hiilgab lausa sellega, et peale kindlat möödapanekut hakkab jutustama, et üldiselt oli tal ikka õigus.
V. Želnin oli ainus, kellest lugu pidasin. Kuid temagi täpsus ei ületanud 50 %.
Post Reply