Üleujutuse oht

Postitused sademete kohta
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Üleujutuse oht

Post by Raul. K »

Viimasel ajal on kõikjal veetase kõrge ja Emajõgi ähvardab Tartut uputusega. Uudist selle kohta võib lugeda http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... 9&l=fplead . Käisin eile õhtul ise seal tiigi ääres. Tiigi veetase oli veel korras, küll aga oli jõgi ühe vee äravoolukraavi jää peale lükanud vähemalt 10cm paksuse veekihi. Kuna pühapäeval ja esmaspäeval peaks palju sademeid tulema ja peale seda ilm külmenema, siis võib uputust karta küll. Ohustatud on eelkõige uusrikaste majad, mis on ehitatud madalale jõe äärde.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleujutuse oht

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatasin ka kodus Lagujas ühe tiigi veetaset, praegugi jääkaane all on veetase kõrgem kui oli märtsilumetormi järel... Aga tõusuruumi veel on...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Üleujutuse oht

Post by Tarmo H »

Siin Kesk-Eestis mingit üleujutuse ohtu pole kuna olulisi sademeid pole enam ammu olnud ja jões, kraavides ja tiikides on vesi oluliselt langenud võrreldes paari nädala taguse ajaga.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Üleujutuse oht

Post by Raul. K »

Tartus on asi üsna tõsine: http://www.tartupostimees.ee/?id=60747 . Kuigi ennem rääkisid hüdroloogid, et uputust ei tule, ütleb mu sisetunne, et tõenäoliselt tõuseb vesi üle kriitilise piiri. Kuna käin pidevalt supilinnas, siis olen sealse olukorraga hästi kursis. Võrreldes eilsega oli vesi silmnähtavalt tõusnud. Kui vesi tõuseks veel umbes 40cm, oleks esimesed majad üle ujutatud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleujutuse oht

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kui saad, tee mööda minnes kaameraga ka paar klõpsu ning hoia meid ka kursis, mis toimub. Samas, linnavalitsuse välja toodud kriitiline tase erineb märgatavalt EMHI lehel olevast kriitilisest tasemest. Ilmselt on erinevad kriteeriumid.

Loodetavasti siiski uputama ei hakka...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Hullar
Posts: 5
Joined: Sun Nov 23, 2008 10:37 pm

Re: Üleujutuse oht

Post by Hullar »

Mina ei tea.
Elan ise ka tartus ja vaadanud, et vesi ikka tõuseb suht kiiresti.
Post Reply