Vapustav uudis: Põhjamerel...

Arutelud välismaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Vapustav uudis: Põhjamerel...

Post by Marek »

Põhjamerel registreeriti rekordlained

Saksa mere- ja hüdrograafiaagentuuri BSH teatel registreeriti selle aasta esimese sügistormi ajal Põhjamerel kõigi aegade kõrgeimad merelained Põhjamerel.
Üksikute lainete kõrgus ulatus isegi 17 meetrini, kirjutab M&C Science & Nature.
BSH on jälginud olukorda Põhjamerel alates 1981. aastast ning nad on täheldanud üle 10-meetriste lainetega tormide sagenemist alates 1990. aastate keskpaigast.
Sama sügistorm uputas Läänemerel 1. novembril Rootsi kaubalaeva Finnbirch.

Postimees Online
http://www.postimees.ee/051106/lisad/te ... 7059.php?r

Vau...tõesti, tuleb vaid mõni aasta oodata, ehk tulevad ka sellised lained Läänemerele, siis läheb raskeks...
Last edited by Marek on Sun Nov 05, 2006 11:09 pm, edited 1 time in total.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

unista edasi siis ma kolin küll tsehhi või venemaale...
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Kaarel wrote:unista edasi siis ma kolin küll tsehhi või venemaale...
Venemaale ära mine :wink: :D
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ma tõstan selle tsüklonite kategooria alla, kuna tormid, orkaanid kategooria on troopiliste tsüklonite jaoks, nagu peaks viitama see, et ta on troopika all. Aga 17 meetrised lained on küll lausa troopilised. Aga eks NRL Monterey näitaski ka orkaanituuli.

Kui juba kolimiseks läheb, siis vähemalt mina lähen lombi taha. Seal on hea ilmaga kursis olla ning telekanalid kemplevad ilmateadete pärast rääkimata sellest, et tormiküttide meeskonna omamine on telekanalil seal vaata et kohustuslik :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Vapustav uudis: Põhjamerel...

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Sama sügistorm uputas Läänemerel 1. novembril Rootsi kaubalaeva Finnbirch.
Kuulge! See pole siis ju esimene sügistorm. Esimene torm oli ju 26-28. okt! Või oli too hoopis suvetorm?
Fu-Berlin müüs 26-28. okt tormile nimeks Yanqiu, 1. novembril oli hoopis Britta. Mina andsin tormidele nimeks vastavalt Herman ja Igne ning mõlemat nime ma 2012. aasta sügisel enam ei korda - saadan need Natalja(09.01.05) ning Peetri(15.11.05) ja teiste koletistega ühele riiulile - ehk ajalukku!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply