zyGrib

Tarkvara ilma jälgimiseks
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

zyGrib

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.zygrib.org

Sattus näppu selline programm, nagu ZyGRIB. Tegemist on programmiga, mis loeb toor GRIB andmeid USA ilmateenistuse GFS mudeli väljundist, lisaks suudab näidata ka viimast pinnaanalüüsi(isobaarid+frondi - IAC fleetcode) ning 24 tunni ennustust(isobaarid+frondid - IAC fleetcode). Kuuldavasti viimases versioonis pidavat CAPE ennustust ka näitama.

Samade algandmete põhjal tehakse minu teada ka saakeskus.fi, wetterzentrale.de jt kaardid.

Caveat lector: Pole ametlik ennustus.

P.S: Programmist on versioonid nii Windowsile(Windowsi kasutajad vajavad eraldi pakkimisprogrammi, nt 7-Zip, programmi lahti pakkimiseks, kuid Windows XP peal programm töötab) kui Linuxile(Ka binaarkujul Debiani ja Ubuntu kasutajatele). Maci(ja ka teiste süsteemide) kasutajatel võimalik endale programm ka ise lähtekoodist kompileerida.
Attachments
Pinnaanalüüs 2
Pinnaanalüüs 2
Pinnaanalüüs 1
Pinnaanalüüs 1
Meteogramm
Meteogramm
Kõik polegi kuld mis hiilgab - interpolatsioon on välja lülitatud. Ilmalehtedel näidatavad ilusad sujuvad jooned on kõigest andmete interpolatsiooni tulemus. Tegelik andmete sagedus on näha sellel pildil
Kõik polegi kuld mis hiilgab - interpolatsioon on välja lülitatud. Ilmalehtedel näidatavad ilusad sujuvad jooned on kõigest andmete interpolatsiooni tulemus. Tegelik andmete sagedus on näha sellel pildil
Näide: Sademete ennustus
Näide: Sademete ennustus
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply