Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Tarkvara ilma jälgimiseks
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kell 18:10 sai taas väljas antenniga ringi keerutatud. Kuigi apsakaid oli, ei saanud alati polarisatsioonile pihta jms, siis siiski ütleks, et piltide vastuvõtt on enam-vähem õnnestunud.
Attachments
18:13 NOAA 15 ülelend (HVCT)
18:13 NOAA 15 ülelend (HVCT)
18:13 NOAA 15 ülelend
18:13 NOAA 15 ülelend
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Taavi Saimre »

Tarmo Tanilsoo wrote:Kell 18:10 sai taas väljas antenniga ringi keerutatud. Kuigi apsakaid oli, ei saanud alati polarisatsioonile pihta jms, siis siiski ütleks, et piltide vastuvõtt on enam-vähem õnnestunud.
Eee.. kas mitte pole ringpolarisatsioon kasutuses seal?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mul oli küll nii, et mingi osa taevast tuli kõige tugevam signaal vertikaalist, vahepeal horisontaalist ning vahepeal kuskilt vahepealt.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Teatavasti APT signaal on laiema ribalaiusega kui harilik NBFM signaal mida väljastavad enamik raadiosaatjaid kuid kitsam kui FM ringhäälingu oma... Seega enamik skannereid ei pruugi täit pilti kätte saada. Sai täna toas eksperimenteeritud hästi kõrge ülelennuga nii, et vastuvõtja kuulas sagedust FM ringhäälingu ribalaiuse juures ning tundus, et pildi sai piisavalt hea signaali korral kätte küll(ja nii nähtava kui infrapunakanali) - seega kui on võimalik kasutada vägevamat antenni(ise küll eksperimendi juures kasutasin neljaelemendilist 145 MHz yagiantenni) ja signaali saab niivõrd tugevaks et taustamüra surub praktiliselt täiesti maha. Nii et... lootust vist on!
Attachments
Katse WFM režiimis signaali vastuvõtta. Satelliidiks oli NOAA 18 ning tema maksimaalne kõrgus ülelennul horisondist oli ca 80 kraadi.
Katse WFM režiimis signaali vastuvõtta. Satelliidiks oli NOAA 18 ning tema maksimaalne kõrgus ülelennul horisondist oli ca 80 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Raadioamatööride seas on viimasel ajal populaarsust kogunud odavad USB digi-tv pulgad, mida saab kasutada ka tarkvarapõhiste raadiotena(software defined radio). Ka ise soetasin hiljuti ühe sellise vidina. Siin mõned näited sellega vastu võetud satelliidipiltidest(antennina kasutasin küll ikka oma 4-elemendilist yagiantenni 145 MHz jaoks mida ma vastavalt satelliidi liikumisele ringi liigutasin).

Kui ribalaiuseks sättida ca 40 kHz, ei tule ka doppleri efektiga probleeme(üks FM-modulatsiooni eeliseid ;)).
Attachments
NOAA 18 - 23.03.2013 12:45 UTC.
NOAA 18 - 23.03.2013 12:45 UTC.
Üks "ilupilt" kah - HVCT produkt NOAA 15 ülelennust 23.03.2013 kell 13:30 UTC.
Üks "ilupilt" kah - HVCT produkt NOAA 15 ülelennust 23.03.2013 kell 13:30 UTC.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply