Salapärane valgussähvatus ja kärgatus Mustlas.

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Salapärane valgussähvatus ja kärgatus Mustlas.

Post by Tarmo H »

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=320272

Täitsa huvitav mis see olla võis. Artikli juures olevad kommentaarid räägivad erinevatest põhjustest, kuid välistatakse äikest
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Salapärane valgussähvatus ja kärgatus Mustlas.

Post by Tarmo Tanilsoo »

Äkki boliid? Nendega on viimase paari kuu jooksul ka Euroopas tegemist olnud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Salapärane valgussähvatus ja kärgatus Mustlas.

Post by seenno »

Samal õhtul kuulsin Türil oma laua taga, mis suht akna all, väljast veidrat kõminat. Õhtu oli kindlasti sama, kellaaja suhtes ei oska midagi täpset öelda, aga hilisõhtul 23 ja kesköö vahel see pidi olema. Äike see kõmin kindlasti ei olnud, pidasin lennukiks. Ehkki lennukid lähevad tavaliselt piisavalt kõrgelt ja tuppa pole nende häält eriti kuulda. Aga see oli selline madal jäme kõmin,kestis ehk kümmekond sekundit. Olin seda kuuldes üsna üllatunud ja hämmastunud hetkeks, et mis lennuk nüüd sellist häält teeb, et kas hakkab nüüd kaela kukkuma või mis. Ja isegi tõusin laua tagant ja lükkasin kardina kõrvale ja vaatasin välja, aga selleks hetkeks oli muidugi vaikus ja väljas täielik pimedus, mitte midagi tavatut.

Kui see mingi boliid oli tõesti, mis kuskil kõrguses lõhkes, siis ma ei imestaks, kui see kõmin oligi sellest tulnud. Ntks 1937. aasta 1. juunil lõhkes boliid kuskil Virumaa kohal, aga seda kõminat kuuldi ka naabermaakondades.
Äikest!
Post Reply