Automaatilmajaama trikid: APPI!!!

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Automaatilmajaama trikid: APPI!!!

Post by seenno »

Jah, tahaks teiste arvamusi ja kogemusi, kes on tegeld automaatjaamade ja andmete arvutisse salvestamisega. Ise ei oska vahepeal muud tõesti, kui APPI öelda.

Sai kogu see kupatus sügisel UPS-i taha ühendada, et arvutit voolukatkestus maha ei murraks seal koolimajas, kus kogu see asi üleval on. Ja sai regulaarselt kord nädalas hakatud arvutile restarti tegema, et Windows ära ei väsiks jne, aga see jaam (WS2350) ei väsi mind ikka "üllatamast".

Nüüd teeb ta sellist asja: suvalisel kuupäeval enamasti öisel ajal, kahel viimasel juhul kell 1:59 (juhtusid need 24. veebruar ja täna öösel ka) lõpetab ta lihtsalt andmefaili kirjutamise. Tolle kellaajani on ntks 1. kuupäeva südaööst, kui tegin uue andmefaili veebruari jaoks, on ta minut minuti järel sinna kirjutanud. Ja siis 24.02 öösel kell 2.00 kõik, midagi enam sinna ei kirjuta, ei ühtki rida enam. Kõik töötab, andmed jooksevad arvutisse, andmed jooksevad reaalajas netti, midagi ei saa aru, et oleks korrast ära. Ainult siis, kui sinna arvutisse vaadata, kus kogu see asi jookseb, on näha, et ei salvesta midagi andmefaili. Ja ta enam ka ei tunnista seda andmefaili seejärel, tuleb uus teha, siis hakkab edasi kirjutama sinna uude. Ja uude ta ei kirjuta mälu tühjaks (tal peaks ligi 3 h andmed mälus olema), vaid hakkab ainult sellest hetkest sinna kirjutama, kui see uus fail tehti.

Ja mis ma veel tähele panin, 24.02 ta selle jamaga kaotas kuupäeva nagu ära, ja näitas mulle veebruari lõpuni mitte 25.02, 26.02 ja 27.02 ja 28.02 vaid 05.02, 06.02, 07.02, 08.02.

Ja täna öise jamaga on ta aasta ära kaotanud, kuni 1.59-ni oli kuupäev 02.03.2009, aga nüüd annab siiani 02.03.2000 ja salvestab uude andmefaili ka nii.

Veel tundub, et sellist segi minekut on tal pigem kuu algul ja lõpus. Jaanuaris oli vist 1 ja 25 kuupäeval sama jama. Ja detsembri lõpus oli ka millalgi.

On kellelgi veel olnud midagi sellist? Mis see olla võib?
Äikest!
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Automaatilmajaama trikid: APPI!!!

Post by seenno »

Kusjuures täna öösel kell 2:09 on see elukas jälle "ennast leidnud". S.t kell 2.09-ni salvestas andmeid 2000 aastaga kuupäevas, siis laadis kogu mälu andmefaili alates 23:18-st koos 2009-ga kuupäevas ja edasi laseb nüüd korralikult 03.03.2009-ga. Sellest pole muidugi midagi hullu katki, kui ta 3 tunni andmed faili 2 korda järjest kirjutab, nagunii teen iga kuu jaoks hiljem Exceli faili, kust need üleliigsed read saab eemaldada. Aga ma ei saa ikka aru, miks ta üldse selliseid lollusid teeb. Ja kas see on ainult selle konkreetse eksemplari lollus-õnnetus või ongi see ntks WS2350-tele iseloomulik?
Äikest!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Automaatilmajaama trikid: APPI!!!

Post by Tarmo H »

Võimalik et viga on ilmajaama tarkvaras. Oled proovinud seda reistallida? Muidugi vaatlusandmete kaust tuleks igaks juhuks ka kuskile kopeerida enne et andmed kaotsi ei läheks. Või on viga ilmajaama arvutiga koostööd juhtivas draiveris. Igal juhul soovitaks alustada ilmajaama tarkvara reinstallist. Ainus mis mul seejärel kaasnes et peale uut installi ei õnnestunud mul enam neid vanu andmeid sinna taasinstallitud programmi sisse sööta et selle tarkvaraga neid vaadata ja töödelda.
Muidugi soovitan sul ka ilmajaamale tehase algseaded panna, ka sellest võib abi olla. Olen ise oma ilmajaamaga selliseid operatsioone teinud kui on tekkinud tõrked ilmajaama või programmi (Heavy Weather Pro) töös. aga jah sellist probleemi nagu sul, pole mul olnud.
Minu ilmajaamast veel niipalju et see nüüd juba manalateele läinud kahjuks mõõdunud aasta 4. juuli äikese süül ja uut pole ka majanduskriisi tõttu niipea plaanis hankida.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Post Reply