Tallinnas praegu meeletu sudu või põavine

Postitused ilmast üldiselt
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Tallinnas praegu meeletu sudu või põavine

Post by Marek »

Täna on 08.08. ja kell on umbes 8 õhtul. Väljas on tevas hall, mitte sinine. Õues on õhk suitsu maitsega jne. Ka päike on loojumas, värvus punakam kui tavaliselt. Vaatab, ehk olukord paraneb. EMHI Harku jaam registreeris kell 19:00 põavine ja kell 20:00 uduvine. Hetkel pole kidlalt siin Kristiine linnaosas uduvine.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Põhjused sain teada lugedes Postimees Online-i.

Alates täna pealelõunast on Ida-Virumaalt kuni Tallinnani levinud mööda rannikut tugev suitsuvine. Päästeameti andmetel on tegemist Venemaalt Laadoga piirkonnast leviva metsatulekahju suitsuga. (PM)

Vaata: http://www.postimees.ee/080806/esileht/ ... 212359.php
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

õrn suitsuhõnguline vine on ka siin Hiiumaa põhjaosas juba teist õhtut ja kuna ei hiiumaal ega länemaal minule teadaolevalt suuremaid tulekahjusi pole siis tekib kahtlus et Venemaa põlengute suits ka siia juba kandunud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

no on venelased.

siit valgust on kah põhja pool näha seda roppu suitsu

päike oli kah loojangu ajal punakas aga siin õnneks õhk puhas.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Ka Laupal ilmus eile õhtul välja kahtlane udusarnane nähtus. Juba päeval nägin et taevas põhja, kirde ja ida pool on imelikult vines. Õhtul ilmus kirde poolt mingi udusarnane vine. Seda oli hea jälgida sest kirde ja põhja suunas on suur lage põllumasiiv. See vine järjest lähenes ja lõpuks hakkasin tundma suitsulõhna. Algul arvasin et kuskil lähedal põleb mets ja läksin seda ka teistele ütlema, samal ajal räägiti Reporteris just paksust suitsust Tallinnas, mis olevat saabunud Venemaa metsapõlengute piirkonnast. Siis oli asi selge, et milles asi.
Täna seda suitsuvine enam pole.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

pole eriti mõtet hakata sõitma lõuna eestisse tervetel inimestel aa nendel kel astma nendel küll etv uudistes rääkis
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siia kah see toss nüüd tänaseks kohale kandunud
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

mulle tundub et ma olen ainuke kes tihedalt andmeid edastab aga ega´s midagi endaga on alati huvitav vestelda.

siin on kah suitsu hais täna see umbes eile kella 4 5 vahel õhtul tekkis aga taevas on hetkel pilves ja pilved suitsu sees
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal oli ka täna hommikul kerget suitsuvine, kuid praeguseks on see hajunud tugeva tuule tõttu.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaal püsis õrn suitsuvine eile päeva läbi, alles õhtul põrdus tuul põhja ja õhk muutus klaariks, täna on siiani õhk puhas olnud.Küll aga on see inversioon tekitanud taolise tuuletu olukorra et kruusateede läheduses ja kohtades kus tehakse teeremonti, püsib meeletu tolm õhus ega haju enne kui ööhakul liiklus raugeb.Tunnen tõsiselt kaasa inimestele kes peavad selliste teede läheduses elama.
Velx
Posts: 9
Joined: Thu Jul 06, 2006 3:04 pm
Location: Türi

Post by Velx »

Eile ja üleeile õhtul oli toss ka Türil. Samuti ka täna hommikul. Hetkel aga suitsuhaisu tunda pole.
Üleeile õhtul oli näha päikeseloojangut, mis läbi suitsuvine tumepunane näis.
Eile õhtul oli näha punane täiskuu.

Image

Hoidke silmad lahti, sest sellel nädalavahetusel sajab taevast ka tähti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

jamh ma tähtede kohta kulsin just nata aja eest olen ühte suurt langemis hooaega näinud millalgi septembris see oli paari aasta eest ja sel päeval oli ka äikest põuaäikest kahjuks.

täna on kuu juba kollane aga eile ja üleeile oli punane tegin ka pilte aga uppida ei viitsi pildistan igal õhtul päikseloojangut sest vaatepily on lihtsalt lummav.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Velx wrote:Eile ja üleeile õhtul oli toss ka Türil. Samuti ka täna hommikul. Hetkel aga suitsuhaisu tunda pole.
Üleeile õhtul oli näha päikeseloojangut, mis läbi suitsuvine tumepunane näis.
Eile õhtul oli näha punane täiskuu.

Image
Vau... See on tõesti nagu kuuvarjutuse ajal... Saada oma pilt spaceweather.com'i... Seal on varemgi atmosfäärinähtuste kohta pilte avaldatud.

Eile õhtul siin suits taandus, kuid hommikul tuli tagasi ja veel paksemana... Brr!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Velx
Posts: 9
Joined: Thu Jul 06, 2006 3:04 pm
Location: Türi

Post by Velx »

Tarmo Tanilsoo wrote: Vau... See on tõesti nagu kuuvarjutuse ajal... Saada oma pilt spaceweather.com'i... Seal on varemgi atmosfäärinähtuste kohta pilte avaldatud.
Saatsingi sinu soovitusel pildi spaceweather.com'i. Eks näis, kas see ka avaldatakse.

Türil on tunda jällegi metsapõlengu vingu. Taevast katavad mõned tumedamad rüngad, tuul tugevneb.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Mina @ Narva-Jõesuu:

09.aug: Oli mõõdukalt suitsune õhk ning taevas oli ka põuavine. Õhtul siuts veidi vähenes.

10.aug: Hommikul oli suitsu vähe, kuid mida päev edasi, seda hullemaks olukord läks, hilisõhtul oli juba väga suitsune. Oli ka põuvinet. Keskpäeval oli nähtavus umbes 5km.

11.aug: Öösel ja hommikul oli väga paks suits, nähtavus oli hommikul umbes 400m. Lõunaks suits veidi vähenes.
Post Reply