Ilm jõulude ajal

Postitused ilmast üldiselt
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Ilm jõulude ajal

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ootaks siia sõnumeid ilmaoludest 24-26. detsembril ning võimalikest ennustustest nendeks päevadeks. Keegi teist siin valgeid jõule ka tänavu ootab? Siin Lagujas vist isegi ongi mingi tõenäosus nendeks, kuid pole veel päris kindel.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma arvan, et võimalused valgeteks jõuludeks on arvestatavad.
Täpsema ülevaate panen blogisse ilmselt homme õhtuks üles. Kuna teadatahtjad on palju, siis targem on ilmselt sinna panna, sest kõik ju ei tea ilmafoorumit.
ilmjainimesed.blogspot.com
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Ilm jõulude ajal

Post by Marek »

Njh, kui keegi viitsib 27. ja 28. detsembril eeldatavad lumeolud ette öelda, siis tänan ette ära. Ise olen lihtsalt nii hõivatud, et mul pole juba päris pikalt aega olnud süveneda ilmastikusituatsioonidesse lähemalt ja netis uurida asju. Ise olen nagu aru saanud, et pärast eeltavat esmaspäevast sula läheb jahedamaks.
***
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Ilm jõulude ajal

Post by Henri »

Vaatasin , et EMHI oli kirjutanud nädalaprognoosis ,et 22.12.2008 pöördub vihm ja lõrts hoopis lumeks.


Teisipäeval kaugeneb tsüklon mööda Soomet itta. Tuul pöördub loodesse ja põhja ning tugevneb saartel ja põhjarannikul tormilähedaseks. Õhutemperatuur hakkab langema, sajuhood lähevad üle lumeks.

Kolmapäeval sunnib põhjast pealetungiv külm tsükloni taanduma üle Eesti lõuna poole. Rannikul puhub tugev kirde- ja põhjatuul. Sajab lund ja rannikul tuiskab. Õhutemperatuur langeb miinuspoolele.

Neljapäeval on ilm talvine. Ajuti sajab kerget lund järjest nõrgeneva kirdetuulega.


Arvan et tuleb siis talvine ilm :)
Post Reply