Uus meteoradar Eestis

Postitused ilmast üldiselt
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Antud juhul on asi ühes teises põhimõttes minu jaoks, EMHIt rahastatakse ju maksumaksja rahadest. Milleks maksta kaks korda?
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sat May 24, 2008 9:11 am, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

erikEST wrote:Ega rahvas ka loll pole, et iga asja eest raha maksma hakkab :roll:
Täielik offtopic, aga rahvas just ongi loll. Üksikisik ei pruugi olla. Tavaliselt on temagi :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

OK, ootame radari avamise ning EMHI lehele ilmumise ära, enne kui jätkame vaidlust. Rahuneme maha!
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sat May 24, 2008 10:28 am, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

erikEST wrote:Kui EMHI radar on tasuline siis ma selle eest raha kohe kindlasti maksma ei hakka. Niipalju kui mina aru sain lisandub see pilt igal juhul ka põhjamaade sateliitpiltide võrku, nii et sel juhul saaksime seda igal juhul jälgida kas siis soome või rootsi ilmateenistuse kaudu. Ega rahvas ka loll pole, et iga asja eest raha maksma hakkab :roll:
Seda on kahjuks põhjamaade pildilt üsna keeruline vaadata kuna. esiteks on see kaart neil nii pisike et ega sealt suurt näe kas sadu on saaremaal või pärnus, veelvähem saab sellelt pildilt aru mis tüüpi sajuga tegu on. 2 Tunni tagune uuenemine selle radari pildis on ka kahjuks üsna nadi kui tahad üsnagi onlines jälgimist teha.

Soome kaart kus pool eestit ka eetris on, jääks samuti ilmselt poolt eestit iga tunni tagant uuendama ja halb jälgida tänu sellele.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Olgu. Ma ütlen parem siis nii, et kuni töötab soome testbed, mis uueneb iga 5 min tagant ja on u 10 minutilise hilinemisega, pole Põhja-Eestis muretsemiseks ja rahakoti kergendamiseks põhjust... :idea:

Arvan, et sellest tuleb tasuta teenus. Ei saa ju nii julm olla, et maksumaksja raha eest ostetud radari eest peavad maksumaksjad VEEL maksma :?
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Aga enamus äikesed ja sajualad tulevad lõuna poolt, seda testbed ei võimalda. Selleks olekski väga hea teada, ja mitte oodata tund aega enne järgmise pildi saamist. Ma siiralt loodan et uus radar hakkab samuti pilti näitama iga 5 min tagant. Lisaks ma pakun, et kui see maksu all oleks, oleks see kindlasti mingis mõttes kvaliteetsem ja suvalised nolgid ligi ei pääseks.

Ei tea kas nad selle teisipäeval 27 mail ka netti topivad. Vbl saab siis emhi seda kasutama hakata ja netti visatakse hiljem hoopis.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Radar on ju neil üle kuu aja juba tornis. ma selle järgi oletan et emhi on seda siiani testinud ja siis avataksegi pidulikult ja loodetavasti ka avalikult emhist saadavale tuleb.
Post Reply