Pilvede temperatuur

Postitused ilmast üldiselt
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Pilvede temperatuur

Post by Marek »

27. november, kell oli 15:35. Taevas oli kaetud kihtrünkpilvedega (Stratocumulus) umbes 95%. Vihma ei sadanud. Temperatuurinäidud olid vahemikus +1,4°C ja +3,6°C vahel. Mõõtmisvahendiks oli infrapunatermomeeter.
***
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Sul on juba pikemat aega infrapuna termomeeter? Kas ta nii kaugelt muidu mõõdab siis temperatuuri? Ma saan ka varsti sellise riistapuu, päris huvitav tundub olevat.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Pilvede temperatuur

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:27. november, kell oli 15:35. Taevas oli kaetud kihtrünkpilvedega (Stratocumulus) umbes 95%. Vihma ei sadanud. Temperatuurinäidud olid vahemikus +1,4°C ja +3,6°C vahel. Mõõtmisvahendiks oli infrapunatermomeeter.
Lahe vidin sul. Kust sul õnnestus see hankida?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

no ma siis räägin mareki eest veidi kui tohib. ta olevad koolist laenutanud aga eks ta ise täpsemini räägi kui tarvis.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tõesti, koolist sain ma sellel laenata mõneks päevaks jah. Eesmärk oli teostada maapinna temperatuuri uurimist linnatingimustes, aga nagu minule kohaselt, kohe hakkan ju igasugu muid asju ka uurima...Mis puutub mõõtmiskaugusest, siis pilvede temperatuuri mõõdab ta väga hästi ära. Täna saan ka veel mõned mõõtmised teha, kuid homme pean selle kooli tagasi loovutama...
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Tõesti, koolist sain ma sellel laenata mõneks päevaks jah. Eesmärk oli teostada maapinna temperatuuri uurimist linnatingimustes, aga nagu minule kohaselt, kohe hakkan ju igasugu muid asju ka uurima...Mis puutub mõõtmiskaugusest, siis pilvede temperatuuri mõõdab ta väga hästi ära. Täna saan ka veel mõned mõõtmised teha, kuid homme pean selle kooli tagasi loovutama...
Njaa... vaatasin, et Tevalos on need müügil. Ainult, et hinnad võtsid küll oigama :shock: Odavamad on alla 1500 krooni, kallimad aga oma 10 tuhat...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Hinnad on tõesti pirakad, mis pani eriti mõtlema selle peale, et mõõtmisi tuleb teha salaja nii, et keegi ei näeks.

28.11.2006. kell 12:45 paiku oli kihtpilvede (kaetud 100%) temperatuur +3,6°C ja +4,4°C vahel. Vihma ei sadanud sel hetkel.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

heh mis salajalt ikka kooli akna all kohe. vaatab siis mis juhtub.

aga jah kui hinnad soolased siis jama.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Mina saan ka kooli käest selle, täpsemalt vist GLOBE programmi kaudu saab mingit toetust, kui ma õpetaja jutust õigesti aru sain, infrapunatermomeetri ostmiseks. Minule peaks see kätte jääma seni, kuni ma GLOBE vaatlusi teen. Ma olen juba üle nelja aasta teinud, kaua enam ei saagi... aga eks ma siis räägi rohkem kui see käes on...
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... =76-807-47

Leidsin siiski ka mõne odavama. On ikkagi kallis, aga päris oigama hind enam ei võta...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tootja nimi on sellise väga huvitava nimega Transverse pole kuulnudki sellisest enne. aga tanel mitu aastat saad veel vaatlusi teha ja kas kui kool läbi siis enam ei saa w
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Ilmselt jah kooli lõpuni, praegu käin 10. klassis, seega kuskil 2 aastat veel maksimaalselt.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Sain nädalavahetuseks ka enda kätte infrapunatermomeetri. Päris huvitav asi tõesti. Mul on selline termomeeter - http://www.raytek-europe.com/cat.html?cat_id=2.3.13

Praegu mõõtsin pilvede temperatuuri, sain -1C'st kuni +3C'ni
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tanel wrote:Sain nädalavahetuseks ka enda kätte infrapunatermomeetri. Päris huvitav asi tõesti. Mul on selline termomeeter - http://www.raytek-europe.com/cat.html?cat_id=2.3.13

Praegu mõõtsin pilvede temperatuuri, sain -1C'st kuni +3C'ni
Njaa... Lagujal on ka taevasse natuke kõrgemad pilved tulnud. Minul on lootust infrapunatermomeeter jõuludeks saada(seesamune mõnesajakroonine, mille kohta natuke varem lingi andsin)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on ka minul IR-termomeeter olemas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply