Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by @Elva »

Timpan, ehk paned enda profiili, kus sa ise asud ?
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by timpan »

@Elva wrote:Timpan, ehk paned enda profiili, kus sa ise asud ?
Tehtud! :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ööseks jah äikesehoiatus. Eks näis, kuidas arenema hakkab. Hetkel sajab kergelt vihma, õhutemperatuur 18 kraadi. Päeva jooksul on seni sadanud 9 mm.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Täna oleme endiselt selle sama tsükloni meelevallas ning praegu on Lätist Eestisse teel trobikond äikeseid. Müristamist siin veel kuulda ei ole. Samuti ei ole taevas näha midagi erilist. Ilmselt mis tuleb, saab olema peidetud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by Koit Kolga »

kellel igav ja tahab kursis olla äikesega mis oli haapsalu lähedal 28.juulil lisasin kokkuvõtvad vidod sellest, kuna õnneks oli seekord filmimiskes aega...

siin hetkel ei ole peale tugeva tuule midagi...
äikest!äikest!

http://www.youtube.com/user/wooferkoit
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Keeristorm
Posts: 3
Joined: Fri Jul 30, 2010 4:17 pm
Location: Tartu

Re: Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by Keeristorm »

Jah, äike hakkab juba jõudma Eestisse kui mitte ei ole juba siin. Hetkel on Läti ja Eesti piiripeal. Niiet ootame aga, et saaks asja uurima hakata aknapeal kohvi jooma ja suuammuli äikese tormi vaatama hakata. :D
Keeristorm
Posts: 3
Joined: Fri Jul 30, 2010 4:17 pm
Location: Tartu

Re: Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by Keeristorm »

Kesk Eesti poole äike ei tulegi. Aga venepiiri poole on küll kõva mürtsumine radarijärgi!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ega jah... tänased äikesed näivad olevad piiratud Lõuna-Eestiga. Siin sai pärastlõunal küll kella 14 paiku müristamisi kuuldud, aga seegi oli nõrgenev pilv.

P.S. On väike pretensioon seoses selle animeeritud avatariga, üldiselt eelistatakse mitteliikuvaid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
tartumees
Posts: 75
Joined: Wed Jul 28, 2010 12:35 pm
Location: Tartu Kastani tn./Võrumaa.

Re: Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by tartumees »

Keeristorm wrote:Kesk Eesti poole äike ei tulegi. Aga venepiiri poole on küll kõva mürtsumine radarijärgi!
Tere jagan siis muljeid sellest äiksest,mis vene piiri lähistel oli.Vaatluskoht siis Võru-Vastseliina tee ääres Võrust 14 km Vastseliina poole.Esimesi mürinaid oli kuulda juba kella kahe paiku.Äike lähenes edela suunalt ja liikus edasi diagonaalsuunas.Mitte ei tulnud otse peale.Korralik äiksetegevus algas kella kolme paiku.Pea kohale jõudes tekkis ka päris korralik pagituul.Alguses vihma eriti ei tulnud.Kui esimene kerge vihmahoog oli möödunud siis oli näha,et tuleb ka teine hoog.Kui see pilveosa kohale jõudis algas korralik tugev sadu ja oli ka päris mitu pilv-maa välku.Üks löök oli väga lähedal nii,et lõi laes tule valgeks ja pauk pani autoalarmi undama.Sadu kestis ligikaudu tund aega.Temperatuur kukkus oma kümme kraadi.Enne vihma oli 28 ja pärast18 kraadi.Ka täna oli vene piiri lähedal päris tugev äike aga see möödus venemaa poolt nii,et oli kuulda ainult tihedat müristamist.
Post Reply