Torm 19-20. jaanuaril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Tuul on natuke nõrgenenud ja edelasse keeranud ,vihm jäi järgi.Korra näitas isegi päikest.sooja on hetkel 5 kraadi.
Jaak

Post by Jaak »

Tuul on nõrgaks jäänud, vihma ka eriti enam ei saja, pilvisusgi vähenenud. Tundub, et selleks korraks on torm möödas.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Torm ei ole kohe kindlasti mitte mõõdas, vaadake viimase tunni tuuleandmeid läänes...Vilsandi 26m/s. Vahepealne vaikne hetk käis ka siit üle aga hetkel on uuesti vihma hakanud sadama ja tuul on ikka väga raevukaks läinud, tuul pole aga veel läände jõudnudki.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus on tuul puhanguti väga tugev. Jämedad puud kõiguvad korralikult, puudelt murduvad väiksemad oksad jne. Tänasest tuulest tugevamat sai siinkandis näha viimati kolme aasta taguse jaanuaritormi ajal. Sadanud on valdavalt vihma, keskpäeva paiku tuli veidi lörtsi kuid ei midagi erilist. Hetkel on vihmasadu väga nõrk ning sooja on 3 kraadi.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Laagris oli 4 tundi nõrk tuul.Nüüd asi hakas jälle hoogu võtma.Hakkas Ka Vihma sadama.Niiet kaldun arvama et see õhtu tuleb põnev.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ka siin hakkas kõvasti vihma sadama ja tuulega peksab selle vihma vastu akent.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eks peale viimast postitust hakkas loomulikult ka tuul enda nime vääriliselt käituma aga kahjuks elekter ikka veel alles. hetkel muidu on väheke raugenud tuul jälle merel aga eks ta jõuab ennast veel rohkem läände ka suunata.
muidu siin hetkel tugev tuul endiselt puhanguti, sajab hooti vihma ning sooja on 5,2 kraadi. kuna oli teada et palju sademeid tuleb siis panin ka eile sademete mõõtja üles ja praeguseks on 35 mm sademeid kogunend lagedal põllul aga arvatasti andis ka lörts natuke rohkem juurde kui õige oleks.
Jaak

Post by Jaak »

Nüüd on pilvitu ja kuu ning tähed juba ilusasti näha.:)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin ka tundub, nagu pilvisus on hõrenemas...
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sat Jan 19, 2008 5:13 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Ka siin on sadu lõppenud, kuid tuul on jälle tõusma hakanud. Kahjuks pole mul hetkel ligipääsu teisele arvutile mille taga ilmajaam on ühendatud, et näha kui tugevad on olnud maksimaalsed tuulepuhangud viimasel ajal.
Muide umbes kolmveerand tunni eest käis elekter järjekordselt siit ära.
Tuulemühin on nüüd ikka hästi tuppa kuulda sellest hoolimata et telekas käib.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka Tartus esineb selgimisi, kuu paistab aeg-ajalt pilvede vahelt. Sellest hoolimata sajab ajuti nõrka vihma. Tuul on küll pisut nõrgenenud, kuid vool on hakanud kõikuma. Elektrikatkestusi veel esinenud ei ole.

Viimasel ajal on kiiresti tõusnud temperatuur. Poolteist tundi tagasi oli sooja veel 3 kraadi, nüüd on vastav näit tõusnud 5 soojakraadini.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Pääsesin nüüd oma ilmajaama andmetele ligi ja tuul on teinud uue päevarekordi. See juhtus kell 16.45 ja uus rekord on 19,6 m/s. Tundub et on hakanud ka sadama taas.
Just hakkas mu ilmajaam kisama, see oli vastus akna tagant kostnud väga tugevale tuulemühinale, nimelt tuli uus rekord - 20,4 m/s (seadistasin nimelt tuuleanduri alarmi 20,2 m/s peale, see sai nüüd ületatud). Tundub et ka siin sisemaal läheb mölluks :D
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Põnev on lugeda Teie kõigi postitusi tuulte tegemistest. Kuna endal tuulemõõtjat ei ole, siis saan öelda ainult oma hinnangu selle tugevuse kohta. Üle 7 palli (kuini 17 m/s) siin vast läinud ei ole, aga see on ainult minu subjektiivne hinnang. Tuul ei ole ühtlaselt tugev, periooditi on päris vaikne ja siis tuleb nagu "raksti" vastu akent, üldjuhul koos vihma või lörtsiga. Vool ei ole veel kordagi ära olnud.

PS EMHI päevarekord puhangute osas püsib Vilsandi käes kell 15st ja selleks on 25.9m/s. Minu pakutud 27 on seega veel kättesaamatu, kuid viimasel tunnil on tuul pöördunud edelasse ja tugevnenud Roomassaares 25.5ni. Seega, lootust veel on!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin korraks elekter vilkus, samas näivad tuuled ajutiselt taas nõrgenenud olevat.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartu kandis on tuul pöördunud ja puhub nüüd SSW suunalt. Paraku pole selle muutusega olulist tuule tugevnemist kaasnenud. Tugevamad tuuleiilid on tugevusega 6-7 palli. Pilvisus on 5-6 palli ja sademeid hetkel pole.
Post Reply