Äikesed 21.08 - 24.08

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Äikesed olid nii tugevad seetõttu, et meist läks üle soe front, mis tõi troopilise õhu endaga kaasa. Sooja frondi äikesed võivad olla märksa võimsamad kui külma frondi omad, nagu tänane päev on näidanud. Ebatavaline oli, et udu püsis kohati ka äikesega (udu ja äike on omavahel üldiselt vastandid).
Tallinnas oli hommikul tihe udu, mis on nüüdseks kadunud. Ilm on tuulevaikne ja pilvine (Ac, As), kuid midagi paljutõotavat pole tulemas.
ilmjainimesed.blogspot.com
Guest

Post by Guest »

Mingit äikest pole täna olnud, samuti mitte ka sooja. Hetkel pilvitu (kuid teatav vine siiski on) ning +27 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

. wrote:Mingit äikest pole täna olnud, samuti mitte ka sooja. Hetkel pilvitu (kuid teatav vine siiski on) ning +27 kraadi.
Kus hetkel oled?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kuidas pole sooja olnud? Praeguse aja kohta võib öelda, et kui temperatuur on vähemalt 25°, siis on meil tegemist kindlasti väga sooja õhumassiga, olenemata asukohast.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal on ilm peale minu viimast postitust rahulik olnud. Vahepeal oli kagusuunalt nõrka kauget müristamist kuulda ja sealtpoolt liikus siiapoole ka pilveräbalaid, mis olid ilmseldt sealse laguneva äikesepilve osad. Õhutemperatuur langes vahepeal paar kraadi seoses pilvkatte tihenemisega. Praegu on päike taas väljas, aga sooja on hetkel +23,9 kraadi. Enne selle kauge äikese pilveriismete siiajõudmist oli sooja +25,5 kraadi (kell 13.53).
Õhuniiskus on 81% ja kastepunkt +20,4, mis on väga kõrge. Nii kõrget kastepunkti pole ma enne veel täheldanudki.
EDIT: juba tõusis õhutemperatuur +24,4 kraadini ja kastepunkt seega +20,6 kraadini.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

See äiksepilv, millest ma enne rääkisin, lagunes tõesti koost, kell 15 ei olnud enam müristamist kuulda. Vihma tuli mõned piisad.
Praegu päike paistab ja sooja 24,6 kraadi
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Veidi aega tagasi lõppes vihmasadu. Siia tuli vaid 0,5mm, põhiline sajuala läks ida poolt mööda. Äikest pole olnud, kuid selle teket välistada ei saa, sest edelas oli 15 minutit tagasi näha cumulonimbus calvuseid. Sooja praegu 22,1 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kõik siinsed kasutajad vist on täna äikest kuulnud/näinud peale minu. mitte kohe ei vea. kivi-vigalas olevat paar korda lõunas müristanud, ning valgus mõned korrad põhja suunal. märjamaa vallamajas olevat arvutitega kõik läbi saanud. ju kuskil lõi sisse ja kõrbes midagi korralikult.

aga ehk siiski tuleb öösel midagi õhuniiskus on veel kõrge ja temperatuur kah kuigi kahtlen.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Mina ei ole ka täna äikest näinud! :( Olen isegi üllatunud, et Eestis ja Soomes nii tugevad äikesed täna on olnud! :o Udu oli siin peaagu keskpäevani ja peale seda oli küll pilvine, kuid midagi tõsist küll ei ole olnud. Sooja on 24,8 ja on tuulevaikne ning taevas on selge.

PS Niikuinii tuleb äike homme, kui mul on plaanis Tallinnasse minna!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

Riia lahel hakkab midagi formuleerima.Hetkel sooja 27,2 kraadi
Guest

Post by Guest »

Jüri wrote:Kuidas pole sooja olnud? Praeguse aja kohta võib öelda, et kui temperatuur on vähemalt 25°, siis on meil tegemist kindlasti väga sooja õhumassiga, olenemata asukohast.
Tõsi. Aga kui eilseks lubati +29 ja tänaseks +32 (Peep Taimla ju ise eile väitis, et täna tasub kindlasti oodata uut selle suve soojarekordit), siis tahes tahtmata tekib teatav pettumus.

Maksimaalseks õhutemperatuuriks sain täna +30,0° peale kella viit.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

. wrote:Tõsi. Aga kui eilseks lubati +29 ja tänaseks +32 (Peep Taimla ju ise eile väitis, et täna tasub kindlasti oodata uut selle suve soojarekordit), siis tahes tahtmata tekib teatav pettumus.
Aga ilmaennustus ongi ju ENNUSTUS, seega see saab täituda 0-100%. Ja üldjuhul jääb kuhugi ~80% juurde. Mõnikord vähem ja mõnikord rohkem!
. wrote:Maksimaalseks õhutemperatuuriks sain täna +30,0° peale kella viit.
See tundub küll uskumatu! On see varjus? :roll:
Ja üldse oled sa endine "Kuumus" või? Kuidagi sama tekst ja nimi tundub olema! Oled endale teise konto teinud või? Vabanda, kui see muidugi nii ei ole! :oops:
Guest

Post by Guest »

Egon Tinno wrote: See tundub küll uskumatu! On see varjus? :roll:
Loomulikult varjus. :roll: Mis selles siis nii uskumatut on? Ennustati ju siiski +32. Kõige kõrgem mõõdetud õhutemperatuur peaks täna (EMHI andmetel) +30,2 olema ja see sai mõõdetud Tahevas Valgamaal.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

See kui ilmaprognoos eksib 1,8 kraadiga pole küll eriline möödapanek. Pigem on see lihtsalt väike eksimus, kuid samas võib seda lugeda ka normaalseks prognoosi kõrvalekaldeks. Ilma poolest on siin olukord maha rahunenud. Ilm on vähese pilvisusega, tuulevaikne ning soe (21,2 kraadi).
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

. wrote:
Egon Tinno wrote: See tundub küll uskumatu! On see varjus? :roll:
Loomulikult varjus. :roll: Mis selles siis nii uskumatut on? Ennustati ju siiski +32. Kõige kõrgem mõõdetud õhutemperatuur peaks täna (EMHI andmetel) +30,2 olema ja see sai mõõdetud Tahevas Valgamaal.
Ega sa juhuslikult Kuumus ole?

EDIT: Kui sa tõesti pole Kuumus, siis vabandan, aga näen, et oled korra juba samale küsimusele vastamata jätnud. Kahju küll, aga tuleb oletada, et oled Kuumus. Internetiühenduse teenusepakkuja, sõlmpunkt, postituste stiil ja ajutiselt Kuumuse poolt kasutajanimi viivad kõik ühele järeldusele... Sellest punktist edasi arutame ainult äikest.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply