Äikesed 21.08 - 24.08

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote: võiks ju vältida neid üleliigseid hüüumärke siinsed kasutajad saavad vast muidu ka aru kui võimas äike teil seal oli. ning need ropud sõnad ei ole ka ju mitte midagi paremat. natuke annab ennast ju ehk kontrollida kah.
Kaarliga nõus - Jah, saab ka teisiti öelda, kui hull äike oli. Edaspidi paluks kirjutada ilma vandesõnadeta, ilma karjumiseta ja ilma üleliigsete hüüumärkideta
No jah, ma olin öösel siukses hämmingus et jube, ma ei mõelnud absuluutselt mida kirjutasin. Peatselt saate ka minu videosid ja pilte näha.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Kesk-Eesti kohal on taevasse kerkinud võimsad rünkpilved, mis on kohe-kohe edasi arenemas rünksajupilvedeks. Ka tekib neis pilvedes suure tõenäosusega äike. Need pilved on edasi liikumas ida poole. Nii et tasub idapoolsemas Eestis äikesteks valmis olla. Samas pole välistatud et ka siia veel äikest tuleb sest läänest on uusi võimsaid rünkpilvi üha juurde tulemas.
Õhutemperatuur on tänu pilvisuse tihenemisele kiiresse langusesse põõrdunud. Hetkel sooja +23,6 kraadi. Päeva maksimum oli aga +25,0 kraadi (kell 14.16)


EDIT: Laupal sajab mõõduka tugevusega hoovihma eelpool mainitud pilvedevõõndist. Äikese tekkest on veel väga vähe puudu.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Siin siis lubatud mõned pildid. Paraku paraja Canoni väikese reisikaameraga paremat võtta ei anna. :P Filmidega läheb paraku veel aega, ümber kodeerimata veel.

Image

Image

Image
Post Reply