Äikesed 15-19. august

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesed 15-19. august

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI on ennustamas järgmise 4 päeva jooksul igapäevaselt äikest. Äikese ajal võib tulla tugevamaid tuulepuhanguid ning nädalavahetusel on oodata temperatuuri alanemist.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Wed Aug 15, 2007 1:04 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Martti
Posts: 51
Joined: Tue May 29, 2007 9:26 pm
Location: Tallinn,Nõmme

Post by Martti »

Augustikuu ju praegu.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Martti wrote:Augustikuu ju praegu.
Tänan teavitamast, parandasin ära. Vist sain päikesepiste või ei taha veel sügise tulekut... :oops:
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

täna vaevalt et midagi tuleb ja vaevalt ka öösel. pole ka erilisi indekseid tulemas.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

esto on esimese taseme ohuala andnud kuni alpidest kesk soomeni. ja üsna toredad mainimised olid seal. peamine siis et baltikumis just tornaadod võimalikud. peaasi et midagi ikka tuleks kah.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

EMHI andmetel on saartele jõudnud vihmasadu, kuid ilma äikeseta. Siin on pilvisus kuskil 70%, ilm sajuta. Tuul puhub kuni 8 meetrit sekundis edela suunalt. Õhutemperatuur on praegu 25,9 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

läänes on nii paks vine et mitte midagigi ei anna näha. sooja 26,6 ning õhuniiskus 60% kandis.

emhi tegi öösel järjekordselt huumorit. oli kõrgeima astme hoiatuse andnud läänemere põhjaosale tänu 15 m/s tuulele.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:läänes on nii paks vine et mitte midagigi ei anna näha. sooja 26,6 ning õhuniiskus 60% kandis.

emhi tegi öösel järjekordselt huumorit. oli kõrgeima astme hoiatuse andnud läänemere põhjaosale tänu 15 m/s tuulele.
Praegu on küll kollane hoiatus...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

No öösel oli tõesti punane. Aga mis tänasesse ilma puutub siis tuul on vastikult tugev. Kuid samas õhk väga soe.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Minule hakkavad silma ainult kõrged pilved. Rünki pole näiteks kuskil näha. Hetkel õhutemperatuur siin 28,3 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ilm on täiesti pilves. Kagus on näha tumedam pilv. Äiksega tegu vist pole, kuid ilmselt sajab selle pilve all küllalt tugevalt. Tuul on edelast kuni 6 meetrit sekundis. Sooja on 23,4 kraadi. Praegu on tekkinud radarite järgi tugev äike Leedu läänerannikule.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Temperatuur hetkel 22,6 kraadi(päris kõrge selle kellaaja ning väljas olevate valgustingimuste kohta) ning lääne pool on näha tihe pilvemassiiv. Lauspilvisust ei paista siin olevat.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Esimene äikesekolle on VASKINET'i andmetel tekkinud Liivi lahele Ruhnu ümbruses. Ehk liigub ka maismaale!
Siin on ka tõesti soe veel: +22,9!

EDIT: Oh jama! Liikuski, kuid paraku Lätti - Riia kanti! See tundub imelik, sest üldiselt liiguvad pilved hetkel kirdesse, kuid see põrutas lõunasse! :?
Last edited by Egon Tinno on Thu Aug 16, 2007 9:29 pm, edited 1 time in total.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Egon Tinno wrote:Esimene äikesekolle on VASKINET'i andmetel tekkinud Liivi lahele Ruhnu ümbruses. Ehk liigub ka maismaale!
Siin on ka tõesti soe veel: +22,9!
ka minu meelest sest siit on need sajud mitmeid kordi üle läinud mis meenutavad väga seda süsteemi mis tulevad sealt liivi lahelt.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siingi veel väga soe sellise kellaaja kohta: 22,7 kraadi. Loodaks tõesti, et täna öösel äikest tuleb. Või kui äikest ei tule, siis vihma võiks küll tulla, siin augusti sademete summa siiani 1mm :!:
Post Reply