Äikesetormid ja tornaadod 26. mai - 1. juuni

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

TALLINNAS ON RAJU ÄIKE JA PADUVIHM!
HETKEL POLE AEGA ROHKEM KOMMENTEERIDA!

parandatud, noh, esimene äike siin kandis, saate aru mu reaktsioonist. :lol:
Last edited by @Tallinn on Sat May 26, 2007 10:08 am, edited 1 time in total.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eem tarmo vist mainis millalgi et paluks mitte üle 3 hüüumärgi


muidu siin läänes ka müristas korra nõrgalt.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Läänes on näha rünksajupilvi. Samal ajal, Läti piiri ääres on hulk tugevaid radarikajasid = äikesepilvi.

Ilm.ee näib maas olevat.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:eem tarmo vist mainis millalgi et paluks mitte üle 3 hüüumärgi


muidu siin läänes ka müristas korra nõrgalt.
Mainisin jah.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Velx
Posts: 9
Joined: Thu Jul 06, 2006 3:04 pm
Location: Türi

Post by Velx »

Välk lõi vist ilm.ee-sse sisse :P
Ilm on praegu tõesti mõnus.
Last edited by Velx on Sat May 26, 2007 10:01 am, edited 1 time in total.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Sain teada, et Kuusalus (Tallinnast 45km idas) on äike, kuid esialgu pidi vaid kaugel kõmistama. Siin pole ilm äikse osas paremaks läinud. Ikka vahelduv pilvisus, kuid ühtegi sellist pilve, kust võiks midagi areneda pole näha. Temperatuur on vaid 22,1 kraadi. Hea on see, et http://www.weatheronline.co.uk/eurobli.htm andmetel on üsna suur osa eestist äikestega kaetud. Loodetavasti satub midagi ka siiakanti. Tuul on endiselt üsna tugev, hinnanguliselt nii 10m/s.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas oli jah äike, lähin välk kell 10:45 oli 1,5km kaugusel. Täpsemalt http://ilmastik.blogspot.com/
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kesklaine on päris vali. 30 sekundiga kuulsin 23 välku.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Tallinna piiril (nõmme) müristas natuke ja umbes 5 minutit oli sadu tugev.Asi liigus kiiresti läbi selle rajooni.Praegu vihma ega midagi pole.lihtsalt madalad valged pilved.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

huryt wrote:Tallinna piiril (nõmme) müristas natuke ja umbes 5 minutit oli sadu tugev.Asi liigus kiiresti läbi selle rajooni.Praegu vihma ega midagi pole.lihtsalt madalad valged pilved.
kui oleksid vana kasutaja siis noriksin kirjavigade kallal aga no eks saad ehk järgmise posti veidi korralikuma.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Läänes on äikesepilv ja juba müristab! Kesklaine praksub pea vahetpidamata. Ka müristab päris sagedasti, kuigi äike on veel suht kaugel. Väljas on endiselt tuuline, temperatuur 22,8 kraadi.

Tere tulemast uutele kasutajatele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Vabandan kui jälle kirjutan vigadega aga ma olen lihtsalt ilma fänn kes eriti ei tea termineid.Minu pool taevas hakab selginema.Tallinna poole liiguvad vist viimased vihmapilved.Tuult üldse pole(puud ei liigu).
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Oeh, mõnus oli, tõsiselt hea. Sellist äikest tahaks veel. Mingi radar võiks olla mis näitaks pilvede levikut, ei jõua selle fmi'ga kella 12'ni oodata :D
Last edited by @Tallinn on Sat May 26, 2007 10:31 am, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kahjuks jah EMHI küsib enda oma nägemise eest raha. Läänes müristab pidevalt ning rünksajupilv on näha
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siia on lääne ning loodetaevasse ilmunud kahtlane pilvemassiiv. Rünkpilvede tippe pole näha. Ise arvan, et sealt võib tekkida korralik äikesepilv. Hetkel on selle pilvemassiivi liikumine muutlik ning on vara öelda, kas ta jõuab Tartu kohale või ei. Vähemalt on pea kohalt pilvisus hõrenenud ning päike saab segamatult maapinda soojendada. Tuul on endiselt üsna tugev. http://www.weatheronline.co.uk/eurobli.htm ja ka teiste radarite andmetel on täna juba suuremas osas eestis äikest olnud.
Post Reply