EMHI ilmaennustused

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

EMHI ilmaennustused

Post by Tarmo Tanilsoo »

Märkus T.T poolt: See teema sai algselt alguse külmalaine teemas kogemata poolituse käigus kaduma läinud postitusest(tsiteeritud järgmises sõnumis). Järgnevad postitused ei pruugi ühtida kõigi(k.a. minu) maailmavaadetega. Juhul, kui läheb tõsiseks fleimiks, läheb teema lukku

õlema panema ega halvustama mina ei hakka, aga soovitaks tõesti olukorra tõsiduse tõttu jälgida siiski meie ametlikke ilmaennustusi. EMHI lubab teisipäevaks kuni -25, kolmapäevaks -28, neljapäevaks -30. Ja kui nemad seda lubavad, siis on tõsi taga!
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sun Feb 18, 2007 6:46 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Kaarel wrote: GISMETEO andmetel tuleb see külm kindlasti. venemaal vähemasti. aga peaks ka eestis korralikult tulema lihtsalt viivitusega.


mul pole aimugi mis andmeid sa kasutad aga need andmed ei kõlba põlemapanemiseks ka mine loe vahelduseks EMHIt ka.
Mis see Venemaa siia puutub, seal leiab ka kohti kus on -35C

Põlema võd ise ennast panna. Aga ei leia ühtegi pikemat prognoosi hetkel peale EMHI kes lubaks üle -20C. EMHI ei taha või ei suuda isegi eraldi prognoose pakkuda ei Ristna ega Narva kohta, kus on temp erinevus vahel 20C ja tuule erinevus 20ms. EMHI-st on hea vaadata online andmeid. Näiteks prognoos -15...-29C on ikka väga laialivalguv, aga pärast on hea öelda, et prognoos läks täppi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

soul wrote:
Kaarel wrote: GISMETEO andmetel tuleb see külm kindlasti. venemaal vähemasti. aga peaks ka eestis korralikult tulema lihtsalt viivitusega.


mul pole aimugi mis andmeid sa kasutad aga need andmed ei kõlba põlemapanemiseks ka mine loe vahelduseks EMHIt ka.
Mis see Venemaa siia puutub, seal leiab ka kohti kus on -35C

Põlema võd ise ennast panna. Aga ei leia ühtegi pikemat prognoosi hetkel peale EMHI kes lubaks üle -20C. EMHI ei taha või ei suuda isegi eraldi prognoose pakkuda ei Ristna ega Narva kohta, kus on temp erinevus vahel 20C ja tuule erinevus 20ms. EMHI-st on hea vaadata online andmeid. Näiteks prognoos -15...-29C on ikka väga laialivalguv, aga pärast on hea öelda, et prognoos läks täppi.
Kord! Ei mingit põlema panekut ega halvustamist! Kui tahate vastata sellele teatele, siis kirjutage see /dev/null'i
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

soul wrote:Näiteks prognoos -15...-29C on ikka väga laialivalguv, aga pärast on hea öelda, et prognoos läks täppi.
Tegelt on parem öelda 0...-50, siis läheb ikka täppi :lol: :wink:
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Aga eks see ennustus on nii laialivalguv sellepärast, et Eestis on nii mereline kui ka kontinentaalne kliima ja sellest tulenevad suured ilmaerinevused erinevates riigi osades. Üks näide oli eelmine aasta kui juuli algul Hiiumaal käisin. Samal ajal kui Laguja oli nagu praepannil, oli Kärdlas suht jahe, ja ööpäevane temperatuuriamplituud polnud ka niivõrd järsk kui kodus.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Selles ju asi on, et Eesti kliima on nii eriline, aga EMHI ei taha isegi 4
ööpäeva prognoosi linnade vahel lahti kirjutada, täitsa arusaamatu. Paljud teised pikemaid prognoose pakkuvaid lehti lasevad koordinaadid või linna määrata ja ei paku näiteks kolmapäeva ööseks Tartusse -15...-29C. Sellepärast ei ole ka EMHI umbmäärase pikema prognoosiga midagi peale hakata.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

soul wrote:Selles ju asi on, et Eesti kliima on nii eriline, aga EMHI ei taha isegi 4
ööpäeva prognoosi linnade vahel lahti kirjutada, täitsa arusaamatu. Paljud teised pikemaid prognoose pakkuvaid lehti lasevad koordinaadid või linna määrata ja ei paku näiteks kolmapäeva ööseks Tartusse -15...-29C. Sellepärast ei ole ka EMHI umbmäärase pikema prognoosiga midagi peale hakata.
Njaa... Ilmaennustamine on üks tänamatu töö... Aga samas... sünoptikud on ka inimesed ja soovitan püüda seda mõista. Aga kas me nüüd võiksime naasta teemasse?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

emhi on emhi ja lugeda oskav inimene saab aru ikkagi. ja on teada ka seda ju et ida eestis on alati külmem kui näiteks saartel. pole eriti raske mõtelda ju nende temperatuuride peale.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Kaarel wrote:emhi on emhi ja lugeda oskav inimene saab aru ikkagi. ja on teada ka seda ju et ida eestis on alati külmem kui näiteks saartel. pole eriti raske mõtelda ju nende temperatuuride peale.
Kui meri on jääs ja aeg rohkem kevade poole läheb on üsna tihti temp just vastupidine, saartel 0C ja idas 10-15C plussis. Nii et see alati idas külmem ei pea paika.
Samas kui vaja saab EMHI näiteks MK etapiks Otepääle pika ja täpsema prognoosi teha küll, eks see ole suhtumise asi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tegelt rahvas, küll te saate oma ilmateate kunagi. EMHI HIRLAM mudeli ulatus on laienenud 54-le tunnile(algul oli see ju 36), mis on igati tervitatav nähtus.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Loodame et saame. Samas on EMHI-l andmed olemas kuhu prognoositakse kolmapäeva ööseks -15C ja kuhu -29C. Mõistlik ja ülevaatlik oleks need andmed 4-5 linna või lääne-ida-põhja-lõuna suunal tabeli või graafilisel kujul avaldada. Seni kuni seda ei teha on EMHI 4 ööpäeva prognoos väga ebamäärane ja tuleb kasutada teisi prognoosi kaarte.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Tegelt rahvas, küll te saate oma ilmateate kunagi. EMHI HIRLAM mudeli ulatus on laienenud 54-le tunnile(algul oli see ju 36), mis on igati tervitatav nähtus.
see emhi hirlam on ka paras jama. kui mõelda nende sadade kordade peale kui ta sajaga mööda on pannud.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Üks kord oli HIRLAM-i mudel täpne, ma mäletan.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Marek wrote:Üks kord oli HIRLAM-i mudel täpne, ma mäletan.
no hea siis et 1 korragi on hirlam õigeid andmeid edastanud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ei no tõesti emhi on ikka jama lehekülg küll. alles lubati juba kolmapäeva ööst -30 kraadi nüüd lubatakse ehk napilt -25 kraadi. eriti normaalsed ennustajad võiks kohe alguses siis juba seda mareki varianti kasutada et 0 - -50 siis läheks täkkesse kah.
Post Reply