Külmalaine jaanuari teisel poolel ja veebruari alguses

Postitused temperatuuri teemal
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Külmalaine jaanuari teisel poolel ja veebruari alguses

Post by Raul. K »

Emhi lubab külma kuni -15 kraadi. Ka Gismeteo lubab suhteliselt külma ilma ja eks neid külma lubajaid on teisigi.

Külmalaine on siin juba otsapidi kohal. Hommikune miinimum oli -6,3. Praegu on külmakraade 4,7. Muidugi on enamikel talvedel sellised temperatuurid normaalsed, aga selle talve kohta võib seda esialgu pidada korralikuks külmalaineks.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Mina seda külmalaineks ei nimeta, see ongi normaalne õhutemperatuur talve kohta! :wink:
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Mina seda külmalaineks ei nimeta, see ongi normaalne õhutemperatuur talve kohta! :wink:
Tõepoolest. Elame siiski Eestis, mitte Brasiilias ega ka kusagil mujal troopikas. Ennustatavat situatsiooni võiks pigem kutsuda madalateks temperatuurideks
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tavaline talv. lihtsalt algas veidi hiljem. ja külmalaine tuli juba ennem mõnelpool eestis sisse.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Nagu näha, siis päris ilmaasjata teema pole ka tehtud. Nimelt oli Jõgeval kell 21:00 emhi tunniandmete järgi õhutemperatuur olnud -15,4 ja selliseid paiku, kus temperatuur alla -10 kraadi oli juba mitmeid. Tartus on õhutemperatuur -8,1. Ilm on selge ja tuulevaikne. Juhul kui ilma külmenemisele segavaid faktoreid ei teki, siis pole ka -20 kraadi hommikul mõnes eestimaa paigas välistatud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Öösel oli miinimum oli minu termomeetri järgi -9,4. Hetkel on taevas vahelduvalt pilves ja külma on 8,9 kraadi. Neljapäeva ööseks lubab emhi kuni 20 kraadi külma.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

http://postimees.ee/230107/ilm/240776.php mulle on isegi üllatav, et see lugu külmalainest on postimehe esiuudis. Kindel on siiski, et saabuv öö tuleb külm. Tartus on õhutemperatuur -9,3 kraadi. Ilm on endiselt vahelduva pilvisusega, kuid sademeid pole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel temperatuur Lagujas -9,6 kraadi. Möödunud öö miinimum oli -15,4 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Möödunud öö miinimum oli -15,9 kraadi. Ka praegu on temperatuur -15,9 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas hetkel temperatuur -10,2 ja Kuu näitab ennast aeg-ajalt pilvede vahelt

EDIT: Ajasin nimed sassi. Tobe mina :oops:
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Jan 23, 2007 7:43 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Temperatuurierinevus meie väikeses Eestis on praegu 20 kraadi! Siin juba -16,8 kraadi. Taevas peaaegu täiesti selge.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin on taevas kohe kohe pilves. külma ikka natuke on
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hmm..kas tõesti oli siin siis täna hommikul Eestimaa külmim piirkond.Vähemalt ise mõõtsin varahommikul-16kraadi ja 8 km sisemaa poole minnes näitas tuttava pool termomeeter täpselt -20kraadi. Kärdlast sain mitmelt inimeselt kinnitust et seal oli olnud temperatuur -15kuni -16 kraadi. Aga kui siis hommikul raadiot kuulates õeldi et madalaim temperatuur oli eestis -15 kraadi ja kärdlas on temperatuur -7 kraadi siis ei jäänud küll üle muud kui käsi laiutada. Lund pole öösel ega päeval juurde tulnud.
Päeva peale on temperatuur pidevalt tõusnud ja hetkel on see -4,5 kraadi. Ilm pilves ja umbes pool tundi tagasi hakkas ka tihedat lund sadama.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Kella 20:00 EMHI andmeid vaadates on üsna huvitav, et Võrtsjärve nõos kuskil on -20 ja Viljandis -10, suht suur kontrast väikse ala kohta. Saartel on üldse mingi 0 umbes.
***
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tunniandmete järgi on see temperatuurikontrast suurenenud ja ilmselt suureneb veelgi. Õhutemperatuur on olnud kell 21:00 -21,9 kraadist Tarvastus, kuni 0,9 kraadini Ristnas. Tartus on ka juba parajalt külm, temperatuur on -12,0 kraadi. Mina Tartus ööseks suuremat külma kui -15 kraadi ei usu. Samas aga madalates kohtades nagu Tarvastu võib temperatuur isegi -25 kraadi kanti langeda.
Post Reply