Millal naaseb lumi?

Postitused sademete kohta

Millal naaseb lumi?

Poll ended at Fri Feb 23, 2007 5:45 pm

Novembris
0
No votes
Detsembris
6
86%
Jaanuaris
0
No votes
Veebruaris
0
No votes
Ei naasegi sel talvel
1
14%
Siis, kui nädalas ilmub kaks neljapäevast ajalehte(sama ajaleht)
0
No votes
 
Total votes: 7

Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tarmo Tanilsoo wrote:Nüüd näitab mudel miinustemperatuure ajavahemikus umbes 9-12. detsember... Siis läheb kuumaks tagasi.
Tundub, et see mudel pole usaldusväärne, et prognoos muutub totaalselt. Võin ka rääkida, et 10.dets. on -2 kraadi (siis pidevalt muudan seda kui vaja täpsustada). Njh...paraku on nii, et inimesed/arvutid võivad pea suvaliselt panna, mis ilm tuleb näiteks 15 päeva pärast, ja siis 14 päeva pärast on seda mudelit muudetud üle 15 korra...siis pole nagu kasu sellest teadmisest, mida mudel näitab nt. 15 päeva pärast...

:?: :?:
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Nüüd näitab mudel miinustemperatuure ajavahemikus umbes 9-12. detsember... Siis läheb kuumaks tagasi.
Tundub, et see mudel pole usaldusväärne, et prognoos muutub totaalselt. Võin ka rääkida, et 10.dets. on -2 kraadi (siis pidevalt muudan seda kui vaja täpsustada). Njh...paraku on nii, et inimesed/arvutid võivad pea suvaliselt panna, mis ilm tuleb näiteks 15 päeva pärast, ja siis 14 päeva pärast on seda mudelit muudetud üle 15 korra...siis pole nagu kasu sellest teadmisest, mida mudel näitab nt. 15 päeva pärast...

:?: :?:
Njaa... Ennustus muutub iga päevaga... Siiski... päev, millal temperatuur miinusesse läheb, on siiski suhteliselt stabiilne, seega kuskil 9. detsembri ümbruses. Ma ei kavatsegi hakata mingeid konkreetseid temperatuure mainima, vaid pigem ajaperioodi, mis ajaks võib ilm külmale kiskuda. Elame-näeme.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Kui vaadata Venelaste prognoosi kuni 5 jaanuarini Pihkva kohta, siis tundub et suurt lund ja külma see aasta ei tule. Pihkva on Tartus linnulennult 100km ja temp prognoosid on tavaliselt seal mõned kraadid madalamad. http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

soul wrote:Kui vaadata Venelaste prognoosi kuni 5 jaanuarini Pihkva kohta, siis tundub et suurt lund ja külma see aasta ei tule. Pihkva on Tartus linnulennult 100km ja temp prognoosid on tavaliselt seal mõned kraadid madalamad. http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
Gismeteo on ca. nädala ulatuses tavaliselt üsna täpne, kuid kuuprognoosid on neil üsna võssa läinud siiani. Nad muudavad poole kuu tagant neid ja tihti on uus prognoos vanast kardinaalselt erinev. Ma usuks, et soe ilm nii kaua ka ei püsi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

selleks nädalavahetuseks peaks midagi külmemat tulema küll. aga kas ka püsima jääb. ei mina tea.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Kaarel wrote:selleks nädalavahetuseks peaks midagi külmemat tulema küll. aga kas ka püsima jääb. ei mina tea.
Selleks nädalavahetuseks külma ega lund ei tule :(
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu paistab mingisugune võimalus tekkivat 13. detsembri paiku... Aga eks näis... Kui see sooja-, et mitte öelda kuumalaine veel kaua kestab, läheb vist küll see talv ajalukku kui talv, mis aset ei leidnud... Kuigi, kui ma õieti mäletan, siis aastal 2000 tuli ka lumi maha vist alles enne jõule...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

no aga on ka selliseid aastaid ju olnud millal pole üldse lund maha tulnud või kui on tulnud siis ikka täitsa kevadel alles suht sirelite õitsemise aegu.

annan head nõu! kui tahad aastas vägagi korralikult lund siis mine siberisse seal üle meetri kõrgune lumi tavaline nähtus + veel hanged.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Praegu paistab mingisugune võimalus tekkivat 13. detsembri paiku... Aga eks näis... Kui see sooja-, et mitte öelda kuumalaine veel kaua kestab, läheb vist küll see talv ajalukku kui talv, mis aset ei leidnud... Kuigi, kui ma õieti mäletan, siis aastal 2000 tuli ka lumi maha vist alles enne jõule...
2000. aasta oli see jah, siin tuli siis esimene lumi alles 17. detsembril.
Aga lumi tuleb seeaasta ikka maha ma arvan, kui EMHI kuuprognoosi vaadata, siis nad lubavad külma ilma saabumist kuskil 3. dekaadi paiku.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tanel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Praegu paistab mingisugune võimalus tekkivat 13. detsembri paiku... Aga eks näis... Kui see sooja-, et mitte öelda kuumalaine veel kaua kestab, läheb vist küll see talv ajalukku kui talv, mis aset ei leidnud... Kuigi, kui ma õieti mäletan, siis aastal 2000 tuli ka lumi maha vist alles enne jõule...
2000. aasta oli see jah, siin tuli siis esimene lumi alles 17. detsembril.
Aga lumi tuleb seeaasta ikka maha ma arvan, kui EMHI kuuprognoosi vaadata, siis nad lubavad külma ilma saabumist kuskil 3. dekaadi paiku.
Minul tuli vist samal päeval, kui sul.

Kaarel, mina soovitaks Kanadat. Seal on juba praegu paiguti väga külm. Wx-now.com andmetel on praegu maailma külmimad METAR teated
Stony Rapids, Kanada: -39°C
Jakutsk, Venemaa: -38°C
Fort McMurray, Kanada: -37°C
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tanel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Praegu paistab mingisugune võimalus tekkivat 13. detsembri paiku... Aga eks näis... Kui see sooja-, et mitte öelda kuumalaine veel kaua kestab, läheb vist küll see talv ajalukku kui talv, mis aset ei leidnud... Kuigi, kui ma õieti mäletan, siis aastal 2000 tuli ka lumi maha vist alles enne jõule...
2000. aasta oli see jah, siin tuli siis esimene lumi alles 17. detsembril.
Aga lumi tuleb seeaasta ikka maha ma arvan, kui EMHI kuuprognoosi vaadata, siis nad lubavad külma ilma saabumist kuskil 3. dekaadi paiku.
njh kolmas dekaad see alles õige kaugel. etem oleks kui teise dekaadi keskpaiku tuleks.

siinkohal meenub 2004-2005 aasta vahetus. just see aeg kui koolivaheaeg algas. esimesel hommikul oli vägagi paks lumi mis päeva peale sulaks kah muutus. ning 9 jaanuaril oli must maa.

praeegalt on igastahes atlandi ookean küll tsüklonidest üle paisutatud.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

soul wrote:Kui vaadata Venelaste prognoosi kuni 5 jaanuarini Pihkva kohta, siis tundub et suurt lund ja külma see aasta ei tule. Pihkva on Tartus linnulennult 100km ja temp prognoosid on tavaliselt seal mõned kraadid madalamad. http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
Mis ma rääkisin - 1. detsembril uuendatud prognoos on pea vastupidine, lubatakse nii külma kui lund.
http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

emhi tunniandmed väidavad et pärnus on kell 6.00 lörtsi sadanud. 6,5 soojakraadi juures.


siin igastahes päike juba üle 2 nädala väljas. aga öise vihma kohapealt lisan et seda on siin ikka suuremas koguses sadanud.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Tanel wrote:
soul wrote:Kui vaadata Venelaste prognoosi kuni 5 jaanuarini Pihkva kohta, siis tundub et suurt lund ja külma see aasta ei tule. Pihkva on Tartus linnulennult 100km ja temp prognoosid on tavaliselt seal mõned kraadid madalamad. http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
Mis ma rääkisin - 1. detsembril uuendatud prognoos on pea vastupidine, lubatakse nii külma kui lund.
http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
Kui vaadata Venelaste Pihkva 10 ööpäeva prognoosi ja kuu prognoosi 15-16.12 õhutemperatuure, siis need erinevad ikka päris kõvasti(16C) Kuskil on seal kõva vasturääkivus. http://month.gismeteo.ru/forecast.php?t ... ndex=26258
http://www.gismeteo.ru/mtowns/26258.htm
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Praeguse seisuga tuleb teisipäeval lund, siis sulab kohe ära ja uus ning ilmselt pikem külmenemine koos lumega tuleb nädalavahetusel. Seda lubavad nii venelaste, kui ka usa prognoosid.
Post Reply