Äikesed 7-9. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin hakkab pilvisus hõrenema. Pilvedes on näha rohkem auke kui enne.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

mitte enam aru ei saa kas kõmiseb kuskil või mitte.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Post by ain »

Siin on taevas enamjaolt pilves. Vahel on ka päikes näha, aga taevasse vaadates ei ole kuskil ilmakaarest näha et akkaks sadama. Ei tune ka neid äikse pilvi nii ästi :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kesklainelt on ka äikesepraksatusi kuulda. Tundub tõesti, et hetkeks pilvisus hõreneb. On aeg hakata regulaarselt väljas käima ja horisonti hoolikalt vaatama.

http://www.zone.ee/lagujailm/aikesed/ - siit leiab pilte ka kaugel olevatest äikesepilvedest, tehtud möödunud suvel (failinimed algavad apilv'ga).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kuusikul on olnud emhi tunniandmete järgi eelmine tund äike.

loodes ja põhjakaardes hetkel väga pimedane see ilm.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sain seennolt sõnumi, mis teatab suurest äikesepilvest:
Suur äikesepilv idast londeni türil. Müristab alates 14.54, nüüd juba tihedalt. Türi kohal on veel taevas rahulik
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

parandan tarmot nati loodeni


väga kasulik oleks hetkel kui tuleks päike umbes 1 tunniks välja.

aru ma ei saa miks just türil pidevalt äike olema peab. ja veel peakohal ning tugev. valgut ainult nõrgad äiksed tabavad. aga noh mida ma kaotand olen.




oii blää ida ja kagu vahepealsel alal väga võimas laks sain 4 lugeda ja käisgi see laks siis ära 3 hästi tugevat matsu oli selles
kahju et ei filminud õigel hetkel
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

2 km peal hetkel äike.

ma vist teen enda postitustega rekordi täna.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

oh jah sennol veab järjekordselt et türil elab see pilv sinna suundubki.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm sisuliselt sama. Ilm on pilves, tõsi küll vahepeal olen näinud põhja pool väga üksikuid ning väga väikseid selge taeva auke. Tõesti oleks hea, kui päike natukesekski välja tuleks. Temperatuur on vahepealse ajaga siiski tõusnud ja sooja on hetkel 10,7 kraadi.

Edit: http://strikestareu.com/ näitab nagu mingit äikestejada Kesk-eesti kohal.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on siiski pilvedesse tekkinud ka suuremad augud. Praksud on kesklainel läinud valjemaks ning samuti on läänes ja loodes näha pisut rohkem pilvi. Siiski midagi erilist mainida ei saa, kui välja arvata mõned kõrgele arenenud tippudega rünkpilved. Iseenesest, pärsib see pilvisus siin küll äikeste teket, kuid minu arvates võivad mujal tekkinud pilved ikkagi siia jõuda.

Üks võimalik äikesepilv, mida ma meteoradarilt jälgin on Viljandi lähistel ning paistab korraks tugevnenud olevat. Ja tundub, et mina saan selle pilve järgmiste tundide jooksul See on vist küll selle hooaja aktiivseim äikeste teema

Vahepeal näen, et läti meteoradar näeb neid äikesepilvi ka oma leviala lõpul.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

seenno saatis sõnumi:
Türile jõudis äike 15.20. Tugev vihm, tuuline ja palju (õnneks peenikest) rahet.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hakkab jälle pihta kagus on 2 müristamist olnud ja nägin loodes välku kaugemal kui 20 km
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Peale pikka Testbedi seismist on näha et soomes võimsad sajualad arenevad. Hetkel on Tallinnast tohutult ilus, päike paistab, kõik on roheline ja puha. :D
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Nüüd on ka siin taevas veidi selgemaks muutunud. Temperatuur on tõusnud 11,1 kraadini. http://meteo.physic.ut.ee/ on õhurõhk hakanud veidi langema. Mingeid erilisi pilvi siin veel näha pole. Nüüd näitavad juba mitmed radarid äiksetegevust eesti kohal.
Post Reply