Äikesed 14. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by käpa »

Tarmo kust sa neid Läti pilvede arenguid leiad. siin on ka hetkel pimedamaks läinud.Läti radar paneb ka segast
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

käpa wrote:Tarmo kust sa neid Läti pilvede arenguid leiad. siin on ka hetkel pimedamaks läinud.Läti radar paneb ka segast
Jälgin läbi Google Earthi.
http://www.guiweather.com/kml.html

Sinna tulevad andmed WWLLN'ist.

Edit kell 17:38. Endiselt müristab ning tibutab vihma. Samas on pilv mind vaid riivamas. Kõige tumedam osa on ikka kagus.

Nii piinlik kui mul ka pole, tuleb nõustuda väitega, et mõnel pool on pilv endiselt päris karm. Minul olnud madalama kategooria tingis ilmselt tõesti see, et mind tabas mingi nõrgem osa. Vabandust, Erikest, seekord läksin oma sõnadega natuke liiale. Ilmselt see ilm teeb natuke ärevaks. Kui väljas ei sajaks, tiriks oma läpaka välja ning ajaks kohe kaamerale hääled sisse.

Edit kell 17:43 - sadu on tugevnenud mõõdukaks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tanel »

EMHI andmetel sadas Võrus vahemikus 16.00-17.00 45,6 mm! :shock:

Siin ei ole äikestest mitte vähimatki märki, alates kella 12 on vahelduva eduga veidi sadanud. Hetkel ei saja, kuid edelas on veidi tumedam, seega varsti võib jälle pisut sadada. Sooja 17,1 kraadi.
riibik
Posts: 5
Joined: Mon Jul 14, 2008 5:07 pm
Location: Põlva

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by riibik »

Ma pole mitu aastat nii tugevat äikest näinud kui täna Põlvas, praegugi veel välgutab :shock:
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on müristamised jäänud üsnagi harvaks. Endiselt sajab mõõdukat vihma, kuid midagi erilist ma enam ei oota.

Pidin just küsima, et kas keegi Võru- ja Põlvamaalt on midagi kuulnud. Vaatasin jah, et nendest maakondadest läks see kõige suurem aktiivsus läbi.

Riibik, ehk oskad öelda, kui tihti lõi välku? Kui tihti müristas? Kas näiteks pagi esines? Kas sadas väga palju?

P.S: Tere tulemast!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
riibik
Posts: 5
Joined: Mon Jul 14, 2008 5:07 pm
Location: Põlva

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by riibik »

Pagi ei esinenud, kuid müristamine oli korra kõrvu lukustav, praktiliselt iga paari sekundi tagant lõi välku, see oli kuskil kella 16.30 ja 17.00 vahel.

Nüüd hakkab jälle tugevamaks minema.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selge. Siin vahepeal müristab, kuid peamiselt on sajab pelgalt vihma. Õhutemperatuur on praeguseks langenud 17,5 kraadini.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
riibik
Posts: 5
Joined: Mon Jul 14, 2008 5:07 pm
Location: Põlva

Re: Äikesed 14. juulil

Post by riibik »

Välgutama hakkas kuskil kella kolme paiku ja kestab siiamaani, vahepeal muutus nõrgemaks ja siis jälle tugevamaks.
Kõige tugevam osa oli kella 16.30 ja 17.00 vahel.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil

Post by Tarmo H »

Laupal pole samuti sarnaselt teiste Kesk-Eesti piirkondadega mitte mingisugust märki äikestest olnud. Ka vihma sadas tublisti vähem kui lootsin. Sadas seega vaevu paar millimeetrit.
Nii et pidas paika minu eileõhtune "ennustus" et Kagu-Eestist see "action" kaugemale ei jõua ja suurem möll jääb hoopis Lätti-Leetu. Kahjuks oli mul selles õigus. Tuginesin lihtsalt varasematele tähelepanekutele kui on esinenud sarnane sünoptiline olukord (madalrõhkkond liigub edelast üle Kagu-Eesti kirdesse). Seega ei seadnud ma ka suuremaid lootusi tänaseks ja pettumus et oodatud möll tulemata jääb ei ole nii suur.
Hetkel ilm siin pilvine kuid sademeteta, sooja on vaid +17 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil

Post by erikEST »

Eks vahel kisub asi närviliseks jah. Mõistan neid tundeid kui lootused on üles kruvitud ja kui ei tule soovitud tugevusega vaatemängu, on pettumus suur. Isegi muutun siis närviliseks. Täna on Tallinnas lõunast saadik vaikselt vihma tilkunud. Nüüd õhtu eel on sadu vahepeal ka tugevam aga äikest pole. Sooja vaid 14 kraadi. Ajab ikka masekasse küll kui niiviisi 2 nädalat puhkust lihtsalt maha tiksub...pole rannailmu, pole ka korralikku äikest mida kaameraga püüda. :(
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selge, ma pettunud siiski pole, sest kuuldavasti naabermaakondades läks siiski mölluks lahti.

Nüüd on sadu siin peatunud ning ka müristamised lakanud, õhutempratuur 17,5 kraadi. Samuti on hakanud tekkima udu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Väga õigesti tegin, et sõitsin Tartusse - nägin selle äikese ära, aga midagi erilist ta siiski polnud.
Enne äikest oli seal 23°.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 14. juulil

Post by Kaarel »

Pilte kah siis Võrust: http://ilm.postimees.ee/?id=20699
Post Reply