Äikesetormid ja tornaadod 26. mai - 1. juuni

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on umbes pool taevast kaetud kihtpilvedega. Tuul on üsna nõrk ja sooja on 21 kraadi. Tundub, et tänane päev on viimane, kus üle eesti võiks korralikumaid äikseid loota.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Siin on umbes pool taevast kaetud kihtpilvedega. Tuul on üsna nõrk ja sooja on 21 kraadi. Tundub, et tänane päev on viimane, kus üle eesti võiks korralikumaid äikseid loota.
Njaa... Nagu laulab Nelly Furtado, iga hea asi peab millalgi lõppema. Tegelikult, tahaks isegi igapäevase elu juurde naasta.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

nu ootame järgmist nädalat see sama lugu mis meil hetkel on taganeb küll vahemeremaadesse kuid vist kui ma õieti mäletan gismeteo pilti siis 5 juunil hakkab sealt tagasi triivima vaikselt kuid siiski.

ja veel gismeteod et homme kella 06.00 ajal peaks siis soomest see külma ja sooja õhu piir üle eesti minema ja hästi suured erinevused pasitsid olema.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin oli hommikul väga udune. Udu hajus alles peale kümmet, siis hakkas ka temperatuur tõusma, mis praeguseks on 22,2 kraadi. Kastepunkt on isegi 19,5 kraadi, sest niiskust on veel õhus 85%
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Emhi on hoiatuse küll maha võtnud ja see on halb märk. Siiski lubatakse äikest tänaseks ja homme ööseks. Siin on pilvisem lõuna ja edelasuunal. Pilvede järgi otsustades lähiajal midagi juhtuma ei hakka.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kesklaine praksub, aga need praksud on kauged. Edelas ja lõunas on hakanud taevas pilve tõmbuma... Hetkel temperatuur 27,1 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Kesklaine praksub, aga need praksud on kauged. Edelas ja lõunas on hakanud taevas pilve tõmbuma... Hetkel temperatuur 27,1 kraadi
just just mina ootaks täna õhtuks äikseid ikka kesk eestini küll välja. (vaata fmi sateliidipildi viimaseid kahte pilti)

võimalik et siin müristas aga kindel ei saa kunagi olla.
Last edited by Kaarel on Thu May 31, 2007 1:56 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja Lätist ongi midagi Lõuna-Eesti poole teel... Siiski ma arvan, et ta ons elleks ajaks juba nõrgenenud, kui ta Eestisse jõuab
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ja Lätist ongi midagi Lõuna-Eesti poole teel... Siiski ma arvan, et ta ons elleks ajaks juba nõrgenenud, kui ta Eestisse jõuab
pakun et tugevneb sest kell on alles varajane.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus on mõningad väiksema poolsed rüngad ja muud ei midagi. Sooja on 25 kraadi.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Sooja on 26 kraadi, aga hakkab juba ähvardavaid pilvi kogunema.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lõuna poolt on hakanud taevas tumenema, ning ka kesklaine praksub päris ähvardavalt. Minutis on kuulda 35 praksatust...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Martti
Posts: 51
Joined: Tue May 29, 2007 9:26 pm
Location: Tallinn,Nõmme

Post by Martti »

Siin on suurem osa taevast pilves.Sooja on 20 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

NB! Kui kirjutate tormitelegrammi, ärge tehke reavahetusi - see lõhub javascripti koodi kuni järgmise korrektse postituseni.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ma olen 95% kindel, et see tume pilv, mis lõunast aeglaselt siia roomab, on äike...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply