Äikesed 14. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by käpa »

13.18 müristas 3 x edelas. Pilv on nähtaval umbes 15 - 20 km edelas.Pilved tulevad edelasst ja tuul puhub vaikselt kirdest ja tibutab vähest vihma sooja on 17,8 kraadi Riia radar on omadega ikka nii metsas et lase aga olla.Enne ütlesid radari järgi ära kas hakkab sadama ja millal sadu lõppeb, aga nüüd näitab praktiliselt sajuta ilma.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ma jälgin endiselt seda välgurohket süsteemi Lätis. Satelliidipilti(saab vaadata nt http://koti.phnet.fi/~jukka1974 , MCIR enhanced) vaadates paistab tegu küll olevat üsna vihase pilvega. Esialgse ekstrapoleeringu järel tundub mulle, et paari tunniga on ta Eestis, kui ta just enne ära ei vaibu(ja seda on ka juhtunud, et Lätist tulev äike Eestisse jõudes hääbub). Praegu on ta Cēsise ja Madona rajoonides
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by ain »

Valgas tuleb praegu laus padukas. 10 minutid tagasi akkas sadama. Seline küssa et kui on taevas ühtlaselt pilves ja sajab mida on olnud juba omikust saati kas siis võib äikest tekida.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

ain wrote:Valgas tuleb praegu laus padukas. 10 minutid tagasi akkas sadama. Seline küssa et kui on taevas ühtlaselt pilves ja sajab mida on olnud juba omikust saati kas siis võib äikest tekida.
Kohapeal ei teki küll, aga mujal tekkinud äike võib vast küll mingi hetk tulla, kui see konkreetse koha poole liikumas on.

Kuulan siin kesklainet ning siin on kuulda äikesepraksatusi. Just minut tagasi lugesin ühe minutiga kokku 29 välgupraksatust.

EDIT kell 15:02 - Lõunataevas müristab. Edelataevas on näha ka juba tumedamaid pilvi. Müristamine on veel üsna vaikne, kuid sagedane.

Lisan paar pilti.
Attachments
Lõunataevas
Lõunataevas
Edelataevas
Edelataevas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Henri »

siin on väga rahulik loodan et nii jääbki !!!!
Taavi Saimre

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Taavi Saimre »

Tallinnasse vist kahjuks väga ei ole äikest tulemas :(
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Väljas on hämardumas. Pilv läheneb üpris kiiresti. Müristamised on valjenenud, müristab 1-2 korda minutis.

Hetkel õhutemperatuur 21,2 kraadi.

EDIT kl 15:21 - hakkab sadama. Müristamine on üpris vali.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by erikEST »

Tarmo pane oma webcam tööle. Hakkame seal sinu webcami aknas chattima. Paste oma webcami netiaadress ka siia :roll:
Edit: Oo...lõuna-eesti kohale liigub pilv ja see saab veel jõudu juurde ja täieneb. Nüüd saab Tartu kant kõva laksu kaela, veab teil... :wink:
Siin on näha kuidas võimsust koguv äiksepilv lõuna-eesti poole kihutab: http://wind.met.fu-berlin.de/cgi-bin/me ... ode=Endlos
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Henri »

Soome radar http://www.iltasanomat.fi/saa/sadetutka.asp näitab et täna eestisse mingeid tugevaid äikeseid ei tule
J.Albre

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by J.Albre »

-
Last edited by J.Albre on Wed Oct 31, 2012 11:15 pm, edited 1 time in total.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Margus »

Tartus müristab õrnalt .
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

erikEST wrote:Tarmo pane oma webcam tööle. Hakkame seal sinu webcami aknas chattima. Paste oma webcami netiaadress ka siia :roll:
Edit: Oo...lõuna-eesti kohale liigub pilv ja see saab veel jõudu juurde ja täieneb. Nüüd saab Tartu kant kõva laksu kaela, veab teil... :wink:
Siin on näha kuidas võimsust koguv äiksepilv lõuna-eesti poole kihutab: http://wind.met.fu-berlin.de/cgi-bin/me ... ode=Endlos
Esiteks, ma ei saa(nud), tehnilistel põhjustel. Teiseks, mul oli selleks ajaks elekter välja lülitatud, kui sa postitasid, sest pilv oli siin. Kolmandaks, jälle kirjeldad sa äikest üliemotsionaalselt ja mõneti lausa liialdad! seenno äikeseskaalal ma sain sellele omistada ainult 3. kategooria(mõõõdukas), ilmselt oli pilv teel siia nõrgenenud. Neljandaks, kasutajate vestlus asub irc.zone.ee IRC serveris, kanal #ilm.

Küll aga on Lätis esmapilgul uusi pilvi juurde arenenud ning tundub, et päev pole veel lõppenud.

Nüüd aga mis juhtus - Pärast oma viimast postitust ning enda vooluvõrgust lahti ühendamist algas sadu. Lähimad välgud tulid 1 km kaugusele. Sadu oli hooti üsna tugev. Pagi ega muud olulist ei olnud. Praeguseks on pilv juba eemaldumas. Küll on aga alust arvata, et kõige tugevam läks minust kagu poolt mööda.
Henri wrote:Soome radar http://www.iltasanomat.fi/saa/sadetutka.asp näitab et täna eestisse mingeid tugevaid äikeseid ei tule
Mismõttes? Minu meelest see radari lehekülg ennustab sademeid ning isegi need on lähitundidel päris tugevad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by @Tallinn »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Henri wrote:Soome radar http://www.iltasanomat.fi/saa/sadetutka.asp näitab et täna eestisse mingeid tugevaid äikeseid ei tule
Mismõttes? Minu meelest see radari lehekülg ennustab sademeid ning isegi need on lähitundidel päris tugevad.
VALE. See on puhas seenevihm mida ta ennustab. Ärge vahtige seda jama enam. Radarikaja on õige aga ennustus ei kõlba karu ***** ka. Ta näitab ainult kuhu enamus suurem sajutsoon peaks liikuma. Ja kust otsast tallinnast pärit kasutaja peaks teadma kui tugev äike sul seal lõunamaal kolka külas märulit teeb. Ta jälgis satelliidipilti ja tegi sellest järeldused. Ära ole ise ka nii kriitiline teiste vastu.

Pealegi siit: http://www.euclid.org/realtime.html on selgelt näha et see äike mis seal on, kaldub ilusti venemaale ning lisa pole tulemas enam. Vaid õhta otsa seenevihma. :(

PS ! Ma ei õhuta selle postiga vaenu kellegi ega millegi vastu! Peace!
Last edited by @Tallinn on Mon Jul 14, 2008 4:02 pm, edited 2 times in total.
Image
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by ain »

:D **** sa tallinn paned vahest ika head teksti.ja tarmole ei meeldi jah vahest mõned komentaarid
Siin oli aga päris kõva padukas ja mürista päris kõvasti.Oli pilve sisene äike.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 14. juulil?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mida iganes ka ei üritaks, ikka lõpeb see tüli ja sõimlemisega. Ei tea küll, mis meid küll neil päevil nii agressiivseks on muutnud. Igatahes ei ole see teema meie helgeim hetk. Ehk oskab keegi anda mõnda ideed, kuidas seda tüli maha rahustada? Vähem kriitiline olen nõus olema, kuid kardan, et ikka leidub mõni teine asi, mille pärast kaklema minna.

Siin on taas lõunataevas tumenenud, lähen asja uurima.

EDIT kell 17:09. Kinnitatud. See on äike. Pilv asub lõunakagus. Samal ajal ma näen, osa madalamaid rünkpilvi selle pilve peal liiguvad edelasse. Kahtlane olukord. Hetkel tibutab vihma ja õhutemperatuur 19,3 kraadi.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Mon Jul 14, 2008 4:26 pm, edited 2 times in total.
Reason: Ilmakaare parandus
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply