Torm 9.-12. detsembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on ilm veel täitsa selge. Tuul on juba tugevnemas ulatudes kuni 7,2 m/s. Sooja on 2,8 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pärnu sadamas on tuule puhangud ligi 19 m/s, veetase mõni sentimeeter üle meetri. Ja vesi tõuseb.

Hetkel tundub Laguja taevas selge olevat, kuid EMHI andmetele tuginedes tundub ilm siiski vahelduva pilvisusega olevat. Ja tõe poolest, infrapunatermomeeter näitab temperatuuri -34 kraadi(teoreetiliselt, kui taevas oleks pilvedest lage, siis näitaks ta kirja Lo(alla mõõteulatuse).). Kuulda on tuule mühinat ja temperatuur on 1,3 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI sünoptik ütles TV 3-s, et torm saavutab maksimumtugevuse lähitundidel. Elame-näeme, veetõus Pärnus ongi vist juba saavutanud, aga ma võin eksida
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin oli just hea tuulepuhang aknal ainult 1 kinnitus hetkel kinni kah seega selle võib lahti ka põrutada sealt. temperatuur endiselt sama.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka siin on hakanud taas korralikumad iilid puhuma. Sisemiste ja välimiste akende vahel olev termoandur on märkinud ligi kahekraadist temperatuuri langust viimaste tundide jooksul. Hea et ahi sai kütte pandud.

Hetkel temperatuur 1,1 kraadi ja tähed säravad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ka Tallinnat tabas täna ''Torm''. Hetkel on tuul väga tugev.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on tuul tõusnud. Mina sain avamaal tuule max kiiruseks 9,8 m/s. Õhutemperatuur on +2,2 kraadi. Taevas endiselt täiesti selge.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas oli täna üle 15 m/s tuulepuhanguid küll. Madalpilvisus puudus, sooja oli päeval 6 kraadi ringis.
***
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin taevas ikka selge. Tuul on tugevnenud veelgi. Sooja on +1,9 kraadi. Väljas tundub päris külm sellise tugeva tuule käes. Mina tänaseks lõpetan.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka mina näen väljas tähti. Temperatuur siin hetkel 0,4 kraadi. Tuul mühiseb endiselt päris korralikult. Mina tänaseks lõpetan
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

vihm@sadu ei mingit lörtsi ega lund tuul on vist vaiksemaks jäänud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin öösel eriti sadanud pole ja ka hetkel ei saja. Sooja on 1,9 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Minul hakkas just äsja lund ja lörtsi sadama!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on sadu lörtsiks üle läinud. Hetkel temperatuur 0,4 kraadi, pilvede temperatuur mõned kümnendikud madalam
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on sadanud lörtsi ja vihma hommikut peale. Hetkel sajab lörtsi, sooja 2,3 kraadi.
Post Reply