Lumetorm ja äikesed 23.-25. novembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nii... Lõunanaabrid lätlased on andnud oma kandile väga karmisõnalise hoiatuse, oodatakse seal tugevat lumesadu ning tuuli kuni 32 m/s... Eks näis, kuidas Eestis olukord arenema hakkab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI just andis Eestile hoiatuse:
Eesti 22.11.2008 11:10
23.11. öösel, alates Kagu-Eestist hakkab sadama lund ning hommikul jõuab sadu Lääne-Eestisse. Tuiskab. Sadu on kohati tugev. Kirde-ja põhjatuul tugevneb 12-15, puhanguti 20 m/s, saartel ja rannikul 15-20, puhanguti 25-29 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Taavi Saimre »

Päästeteenistus soovitab lumetormiga koju jääda :)

http://jah.ee/article.php?id=4109456&language=ee&page=1
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Ootan ka ise põnevusega seda lumetormi. Iseasi kas see ka Kesk-Eestis oma vägevust näitab. Mäletatavasti jäi 26. märtsi lumetorm siinkandis üsna kesiseks, samal ajal kui mujal Eestis tuli seda lund maha ikka arvestataval hulgal. Loodetavasti tuleb sel korral lumetorm ikka kordi vägevam kui see kevadine oli. Igaks juhuks laen ka videokaamera aku täis kui ma seda homme elektri puudumise tõttu enam teha ei saa. Vähemalt homme pole minu jaoks lometormi osas mingit probleemi sest homme pole mul java kuskile minna. Esmaspäeval on tarvis aga Türile tööle sõita, siis võiks teed ikka juba lumevabad olla.
Praegu algasid just Kuma raadiost ERR uudised ja seal oli saabuva lumetormi uudis kõige esimene.
Nii et jään seda tormi igal juhul ootama.
EMHI radarilt on praegu näha kuidas lõuna poolt läheneb Kesk-Eesti läänepoolsemale osale lumepilv, võimalik et see riivab ka Laupat.
Veidi aega tagasi sadas siin ka peenikest lund kuid nüüd on ilm sademeteta kuid pilves.
Lund on minu kandis umbes 5 cm praegu.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on hetkel ilm muutliku pilvisusega, vahepeal sadas lund. Õhus on kerge tuuleõhk, kuid muidu on rahulik. Õhutemperatuur on -1,4 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by H.Kaptein »

hetkel siin lund umbes 2 cm ja ilm selge. külma on terve päev olnud -0,9 kraadi, praegu on hakanud langema, olles praegu -1,4 kraadi.
.
box
Posts: 19
Joined: Fri Oct 31, 2008 10:49 am
Location: Viimsi, Harjumaa

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by box »

homne torm on isegi accuweatheru uudist väärt :)
http://www.accuweather.com/regional-new ... 1-22_14:51
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tanel »

EMHI HIRLAM mudeli värskeim ennustus on homset sademete hulka veidi kärpinud, nii palju sademeid see ei luba kui veel täna hommikul.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Tanel wrote:EMHI HIRLAM mudeli värskeim ennustus on homset sademete hulka veidi kärpinud, nii palju sademeid see ei luba kui veel täna hommikul.

Sellegipoolest on selle tsükloniga prognoositavad sajuhulgad kohati üsna suured. Üle 30 mm sademeid lume näol peaks andma ikkagi päris arvestatava lumekihi.
Kahjuks Türi kanti selliseid megakoguseid ei prognoosita, küll aga Lõuna-Eestisse.
EMHI radarit vaadata on viimaseid radaripilte vaadates näha Eesti kagupiirile lähenevat sajuala, mis on küll üsna nõrk. Aga see sajuala peaks üsna kindlalt olema seotud selle tormitsükloniga.

EDIT: Nüüd tundub et tegemist on siiski pigem radari libakajaga mis seal kagupiiri taga oli.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Kristjan »

Niisiis on antud hetkel tsüklon jõudud Tallinna kohale ja sajab väga tihedat lund ning esineb ka intensiivset äikest muide!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Kaarel »

Kristjan wrote:Niisiis on antud hetkel tsüklon jõudud Tallinna kohale ja sajab väga tihedat lund ning esineb ka intensiivset äikest muide!
Ehh, ma veel mõtlesin, et postimehes komenteerijad udu ajavad. Sajuala teil seal täiesti olemas seega jah äike kah reaalne kui juba nagunii korra olnud viimasel ajal.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on juba kuulda tuule mühinat, hoolimata sellest et olen maja lõunaosas.

Õhutemperatuur 2,3 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by timpan »

Vaadates erinevaid ennustusi, arvan, et Tallinnas peaks suuremaks tormiks ja tuisuks minema täna alates kella 13-14. ajal.
Taavi Saimre

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Taavi Saimre »

timpan wrote:Vaadates erinevaid ennustusi, arvan, et Tallinnas peaks suuremaks tormiks ja tuisuks minema täna alates kella 13-14. ajal.
MA äkki julgeks seda aega pikendada isegi 13-15.
Aga muidu on jah soojemaks läinud, hetkel näitab -0,9, kerge lumesadu.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Laupal on küll tugev tuul, kahjuks ei tea ma selle täpset kiirust kuna mul ilmajaama tuulemõõtja elupäevad on juba mõnda aega läbi. Oletan et sinna 15 m/s kanti peaksid need puhangud ikka ulatuma. Erilist sadu kahjuks siin pole. Kuna tuul puhub minema selle vähsegi minema mis siia sadanud on, siis on väga raske hinnata kui palju siin sadanud on kuid pakun et mitte rohkem kui 1-2 cm. Loodetavasti lähevad päeva jooksul sadu ja tuisk tugevamaks, siis oleks põhjust ka videokaamera ja fotokas välja võtta. Esialgu on see torm mulle küll üsna lahja mulje jätnud. Isegi 26 märtsi lumetorm oli tugevam kuigi ka see midagi erilist siinkandis korda ei saatnud.
Samas arvan et suuremaid sajuhulkasid on oodata alles homme või isegi ööl vastu homset. Tugeva tuulega ei tulegi eriti tugevat lumesadu. Seega ootangi suuremaid sajuhulkasid siis kui torm on vaibunud. Ka 26. märtsi sajuhulk oli siin hoopis väiksem kui 27 märtsi sajuhulk.
Praegu EMHI radaripilti vaadates olen juba mõnda aega märganud intensiivsema saju kollet Tartust läänes-loodes. Samas liiguvad need sajupilved edasi loode (ehk siis minu) suunas ja taandarenevad 20-30 km enne Laupani jõudmist, samas tekivad Tartust loodes üha uued tugevama saju alad. Tundub et sealkandis soodustab miski intensiivseid sadusid.

Hetkel sajab siin nõrka peeneteralist lund ja tuiskab, külma on -1,5 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Locked