Kuumalaine tulekul?

Postitused temperatuuri teemal
Locked
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Kuumalaine tulekul?

Post by H.Kaptein »

weatheronline kaarte vaadates minestasin ära.weatheronline lubab 29mai-1 juuni väga kõrgeid temperatuure.valka lubas isegi 25 kraadi,siia lubatakse 20.vaatame,kas tuleb sellist sooja või mitte.
.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

sellist soojust ei saa veel nii-väga soojalaineks pidada. soojalaine on sellisel ajal ikka sinna 30 kraadi kanti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

üsna soe õhumass on see ikkagi 8) siin muidu sooja 13*C ja õhuniiskus on väga madal-24%.
.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:sellist soojust ei saa veel nii-väga soojalaineks pidada. soojalaine on sellisel ajal ikka sinna 30 kraadi kanti.
Ma just pistaksin kuumalaine 30 kraadi kanti. Samas... Me ei saa iga kord hakata hõikama soojalaine! kui termomeeter ülespoole lajatab... Üritan nende sõnade täpse definitsiooni lähipäevil välja uurida.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Ma olen tähele pannud, et juba mitmendat päeva prognoositakse maikuu lõpuks ja juunikuu alguseks 25-30 vahelisi temperatuure. Tänase seisuga on loota ka tugevat äikest :!: Eks näeb mis saab. Hetkel on sinnamaani veel kahjuks liiga palju aega. :?
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

erikEST wrote:Ma olen tähele pannud, et juba mitmendat päeva prognoositakse maikuu lõpuks ja juunikuu alguseks 25-30 vahelisi temperatuure. Tänase seisuga on loota ka tugevat äikest :!: Eks näeb mis saab. Hetkel on sinnamaani veel kahjuks liiga palju aega. :?
Tugevat äikest? Kes ennustab seda?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
sonyboy
Posts: 24
Joined: Fri Mar 09, 2007 3:27 pm

Post by sonyboy »

kas 20 kraadi on kuumalaine?eelmine aasta oli sel ajal päeval ikka temp 28 kraadi ja rohkemgi tartus.emhi näitab küll, et üle 20kraadi lähema 4 päeva jooksul ei tule.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Praeguseks on prognoosid taas "halvemuse" poole muutunud. :cry: Pole äikest ega ka kuumalainet. Jälgin ikka seda sääkeskuse prognoosi.
http://www.saakeskus.fi/index.php?function=charts
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
siim123
Posts: 6
Joined: Sat Jun 07, 2008 9:54 am

tere

Post by siim123 »

Kuumalaine asendub külmalainega. Nüüd on tuule läände pööranud ja sinna ta arvatavasti ka suve lõpuni jääb, sest hinges ei anna rahu ennejüripäevane äike, vähe sellest, et ta 6 aprillil müristas, kuulsin seda veel märtsi lõpus.
Nüüd hakkab vana raja tallamine pihta- läänest tuleb tsüklon, mis liigub ida poole, tsükloni lääneservast tekib uus front ja nii tuleb varsti viies, kümnes ja kahekümnes tsüklon.
Kuuse-taat ennustas küll sooja ja põuast suve, loodame et ta nii ka läheb, sest meil seda sooja aega niigi vähe. Samas pani Kuuse taat aprilli mööda, et pidi maru külm tulema, tuli kuu keskmine hoopis 3,3 kraadi normist soojem, maiga pani vanahärra pihta, aga vaatame, kuidas suvega läheb.
Ise kardan kõige rohkem seda, et inimesed ootavad vihma, aga pärast vannuvad seda.
Last edited by siim123 on Mon Jun 09, 2008 10:24 am, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Me kõik teame, et viiest päevast kaugemale ei ole eriti enam võimalik täpselt ennustada. Teiseks, see teema siin on juba mitu nädalat vana ning oleks tore, kui vanu teemasid rohkem surnust üles ei äratataks. Kolmandaks on selge, et nn. vanarahvatarkustega ilma ei ennusta, aastad ei ole vennad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Las vanarahvatarkus olla, minu meelest on küll huvitav kuulata ka teistsuguseid arvamusi.
Aga jah, teema on ammu lõppenud.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Paistab, et nädala jooksul laskub Eestisse põhjast kuumalaine. Juba praegu on mitu päeva järjest Komimaal ja Põhja-Jäämere ääres üle 30° olnud.
ilmjainimesed.blogspot.com
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Kuumalaine tulekul?

Post by erikEST »

:twisted: Ai ai...prognooskaardid näitavad hetkeseisuga järgmiseks nädalaks ülikuuma ilma. Temperatuur võib tõusta koguni 35 kraadini ja soojarekord on ka ehk võimalik! :shock: Eks näeb kuidas prognoosid edenevad. Ma loodan, et tuleks sooja juba varem, saaks ikka puhkust nautida. Nädalake veel järgi. :D
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine tulekul?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ei taha tuju rikkuda, kuid see on vana teema.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Locked