Uus meteoradar Eestis

Postitused ilmast üldiselt
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

keegi pole kellegagi siin teemas mölisend.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:keegi pole kellegagi siin teemas mölisend.
Ega ei "mölise" ka! Edasised arutelud selles teemas toimuvad ainult radari teemal!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Taavi Saimre wrote:No hetkel uuendab Emhi radar ennast reaalajas iga 15 minuti tagant.
Reaalajas?
Oh, anna link!

Ütle mulle palun, mida ma teen 6 tundi vana radaripildiga?

http://www.emhi.ee/?ide=21,272
Või on sul äkki mingi salalink? :P
Image
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

@Tallinn wrote:
Taavi Saimre wrote:No hetkel uuendab Emhi radar ennast reaalajas iga 15 minuti tagant.
Reaalajas?
Oh, anna link!

Ütle mulle palun, mida ma teen 6 tundi vana radaripildiga?

http://www.emhi.ee/?ide=21,272
Või on sul äkki mingi salalink? :P
nad päevas vist mingi 2-4 korda panevad uue tunni jagu pildikesi ülesse aga ega täpselt ei tea kah kui uus sama süsteemiga on siis olen pigem nõus kuus 100 ühikut eesti krooni normaalse vaatamise eest maksma.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

@Tallinn wrote:
Taavi Saimre wrote:No hetkel uuendab Emhi radar ennast reaalajas iga 15 minuti tagant.
Reaalajas?
Oh, anna link!

Ütle mulle palun, mida ma teen 6 tundi vana radaripildiga?

http://www.emhi.ee/?ide=21,272
Või on sul äkki mingi salalink? :P
Muidugi on salalink jah. Hakkad nende kliendiks ja saad ligipääsu max 15 minutit vanale radaripildile. Olen ka siin foorumis seda teemat korra puudutanud - http://www.ilmastik.pri.ee/forum/viewtopic.php?t=351
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tule taevas appi. EMHI'lt võid miljoneid kandes iga minuti järel ka neid pilte saada. Ma lihtsalt ütlen et kui nad selle uue ka maksu alla panevad siis ei ole sellel mingit mõtet. Ma ei näe põhjust miks peaks neile selle eest veel pappi viskama. Radareid on niigi palju ju. Iltasanomat, testbed (mitte küll paljudele kasuks), läti radarid ja veel ning veel.
See ütlus et radaripilt hakkab reaalajas saidil jooksma võib täielik reklaamitrikk olla. Maksad-ja saadki reaalajas. Võibolla kui seda poleks öeldud siis hakkaksid paljud kisama, et milleks on vaja 30 miljonit raisata mingile täielikule mõttetusele millest ei olene pikad prognoosid ning nagunii kedagi see radaripilt ei huvita.
Aga noh, kes teab.

Kui nad on sama koonrid nagu hetkel ja panevadki selle netti reaalajas jooksma siis kohe kindlasti on selle intervall vähemalt 15, või ei, isegi 30 minutit. Kuigi jah samas arvestades on ka paljudel teistel radaritel sama suur ajavahe. Kuid siiski see Harku radar küll mingi suurem asi pole. Kohati näitab väga mööda ja imelikult. Põhimõtteliselt sellega sa aru eriti ei saa Kus on radarikaja vaid Kas on.
Loomulikult vajab reaalajas netti viskamine servereid, serverite hoolduseid. Ja olgem ausad serverid ei maksa mõned tuhanded vaid kümneid tuhandeid ja hooldus on samuti kallis. Muidu oleks see pilt alatihti maas ja jällegi kaoks mõte ära.

Ja aitab nüüd sellest jutust juba, tuleb mis tuleb, meie nagunii midagi teha ei saa ju. Aga loodame parimat. :P

Muide, keegi uue radari mudelit või mingit nime mille järgi infot otsida, ei tea?
Image
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

Esiteks vaata, mis on EMHI eesmärgid on: http://www.emhi.ee/index.php?ide=1

Laiemalt vaadates võib muidugi ütelda, et iga EV kodanik on tarbija. Kuid samas jällegi enamus riigi poolt pakutavatest teenustest maksab midagi. Ning üldjuhul pole ka tarbija käest küsitav summa vastavuses tema saadud teenusega. 100 krooni kuus, et vaadata 30 miljonit maksva radari pilti :) Ning mingi raha küsimine hoiab ka eemal võimalikud pahatahtlikud ning omakasupüüdlikud kasutajad.
Ning kindlati on olemas kriitiline hulk tarbijaid, kellel on huvi ning vajadus ka selle uue radari järele.

Minu jaoks pole probleem oma hobidele "peale maksta". Ise ma endale vist radarit osta ei jaksa ( kui aus olla, pole tegelt uurinudki, mis hobikasutaja radar maksta võib ). Kui mul oleks ilmajaam mis pritsiks andmeid netti, ei oleks mul probleemi seda infot teiga jagada.

Uue radari kohta on üteldu vist ainult seda, et on Soomes valmistatud.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Egas emhi seda pilli kinni ei maksnud.
Ikka meie rahakotist tuli. Seda enam peaks rahaküsimine häbematu olema ma leian. Kuid eks sinu toodud põhjused või need, on ka tegelikult mõjutavad jah.

Vaisala saidilt ei leidnud midagi kasulikku uue radari kohta.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Palun arvestada seda, et ka meteoradaril on omad piirid. Lühim intervall, mis võimalik on, peaks minu mäletamist mööda jääma 5-10 minuti piiresse.

Radaripildi varjamist õigeks mina ei pea. Kasvõi sellepärast, et sellepeale jookseb Põhja-Eesti soome radarite juurde ning Lõuna-Eesti Riia radari juurde. Samas, radarist kaugel, ei pruugi kõik pilved enam nähtavad olla ja seda halvem meile.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Huvitav kas tavainimene saab neid radariandmeid vaadata? Lugesin seda artiklit ning sellest polnud seal juttu...
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Vaata esimesi poste, kus radari paigaldamisest juttu. Väidetavalt hakkavad andmet netti jooksma küll, kuid kas plekki selle eest tahavad, ei tea. Pilti peaks hakkama näitama ka seesamune soome instituut.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

Loodame ikka et nagu ka EMHI radarit, näeb ka tavainimene reaalajas seda.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

väikene lisatasu eriti hull poleks, las teenivad ka natuke.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Kui EMHI radar on tasuline siis ma selle eest raha kohe kindlasti maksma ei hakka. Niipalju kui mina aru sain lisandub see pilt igal juhul ka põhjamaade sateliitpiltide võrku, nii et sel juhul saaksime seda igal juhul jälgida kas siis soome või rootsi ilmateenistuse kaudu. Ega rahvas ka loll pole, et iga asja eest raha maksma hakkab :roll:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Post Reply