Uus meteoradar Eestis

Postitused ilmast üldiselt
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Uus meteoradar Eestis

Post by Tanel »

http://www.sakala.ajaleht.ee/270208/esileht/5032094.php

Sürgavere jääb siis Viljandimaa põhjaossa, Suure-Jaanist 6km kaugusele.

Nad võiksid selle radari andmeid tasuta internetis jagama hakata, kuigi ma selles sügavalt kahtlen...
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ega midagi, kui nad ei hakka näita, hakkame Keskkonnaministeeriumile kirju kirjutama ning teeme petitsiooni, kus nõuame tasuta radaripilti...

Läti näitab küll eeskuju, aga iseasi kas Eesti järgneb.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.postimees.ee/150308/esileht/ ... 317831.php
Radari infot hakkab reaalajas edastama meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi koduleht. «Nii on näiteks kaluril enne järvele või merele minekut vaja vaadata, milline tõotab ilm tulla lähitundidel,» ütles Merilain.
Loodan, et ka lihtrahvas seda näeb...
«See radar suudab äikesepilves isegi trombi tekkimise tõenäosuse kindlaks määrata,» lausus ta.

Meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi IT-juht Tarmo Kaldma rääkis, et Suure-Jaani vallas asuv ilmaradar on praegu ilmselt kõige täiuslikum kogu Euroopas.
Elagu EMHI! :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tasub loota et see radar hakkab ka kevadel saabuvaid ning sügisel lahkuvaid linnuparvesi näitama. :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:tasub loota et see radar hakkab ka kevadel saabuvaid ning sügisel lahkuvaid linnuparvesi näitama. :)
USAs on vist selliseid nalju tõesti juhtunud, et meteoradar on linnuparvi pilvedeks pidanud :D
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

http://jah.ee/article.php?id=3875837&language=ee&page=1


tsitaat: Nagu lisas Merike Merilain, asub radari infot reaalajas ehk koos ilmaga muutudes edastama meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi koduleht.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

No ****, see on eriti hea uudis ju. Samas see pole võrreldav selle kökiga mis on tartus ju. Või on tartus ka selline suur pall ja see mis seal emhi saidi piltidel on, see on mingi süsteemi karp vaid. Ei tea, igatahes samuti loodan, et kuna see tuleb soomest, ei ole see mingi FLC radari moodi. Ettekujutatavaid äikeseid pole meil vaja. :lol:
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Minu mäletamist mööda on EMHI meteoradar Harkus... Välguradar on Tõraveres, aga need on kaks täiesti erinevat radarit.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

A see uus on siis mõlemad koos jah?
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

@Tallinn wrote:A see uus on siis mõlemad koos jah?
tee meile kõigile teene palun loe taavi saimre poolt antud uudis läbi ja siis peaksid aru saama millega tegu :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
@Tallinn wrote:A see uus on siis mõlemad koos jah?
tee meile kõigile teene palun loe taavi saimre poolt antud uudis läbi ja siis peaksid aru saama millega tegu :)
Olgu rahvas, ärme lasku palun verbaalsete rünnakuteni. Siiski tõepoolest, palun teha vahet meteoradaril ning välgudetektoril. Meteoradariga jälgitakse pilvi. See, mida nt. FLC jooksutab, on välgudetektor.

Tänan tähelepanu eest :!:
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Ma arvan, et tegu on taolise radariga, mis on sarnane testbediga Helsinkis: http://testbed.fmi.fi/history_browser.p ... timestep=5
Loodan, et see radar hakkab pilvede liikumist samuti näitama 5 minutiliste vahedega, et ülevaade ilmamuutusest oleks pidevalt jälgitav. Ilm võib suvel ka minutiga kiiresti muutuda, kui kiirelt arenevad rünkpilved võivad kiiresti äiksepilvedeks muutuda. See uudis teeb tuju heaks! Edu EMHI-le!!! 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

erikEST wrote:Ma arvan, et tegu on taolise radariga, mis on sarnane testbediga Helsinkis: http://testbed.fmi.fi/history_browser.p ... timestep=5
See ta ongi. Jääme ootama radari käivitumist. Äikesehooajal saab ta kindlasti kasulik olema.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Lugesin küll kuid juu siis veidi mööda, mölisema pole tõesti mõtet nii tühiasja pärast hakata. :)

Eks ta hea ole kuid midagi väga ei muuda küll minu asukohta arvestades. Suuremad sajualad sai teada muude radaritega ja täpsemalt siis testbed'iga. Ennemini võiks nad oma äikesepildikese netti riputada. :)

Mis see radar siis mis Harkus on, see on mingi jura või? Ega ta jah hetkel mingit mõtet ei oma, see kümme päva vana pilt ei huvita kedagi.

Uuest radarist veel niipalju et kui see mingi rohkem kui 15 minuti pärast uueneb siis on see täielik jura. Niiet see, et asi netti riputtakse ei tähenda veel midagi. Tund aega vanade andmetega ei tee me kahjuks eriti midagi. :(
Image
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

No hetkel uuendab Emhi radar ennast reaalajas iga 15 minuti tagant.
Post Reply